Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszczelka obudowy filtra
#1
Sad 
Witam
Dziś przy wymianie płynu chłodniczego zauważyłem drobny wyciek oleju.
Wydawało mi się, olej sączy się z filtra oleju. Dokręciłem. Jazda próbna i znów wyciek. Po dokładniejszym obejrzeniu dochodzę do wniosku że jest to z obudowy filtra. Nie wiem czy to jest wina pierścienia uszczelniającego co jest u podstawy filtra (19) czy ta uszczelka przy bloku silnika (11). Z gOry wszystko czyściutkie.

Teraz pytania:
1) Czy aby wymienić tę uszczelkę lub pierścień muszę spuścić olej?
2)Czy mogą pojawić się jakieś trudności?
3) Co to jest za zawór (6)? -myślałem że obudowa jest mocowana na 3 śruby imbusowe, ale widzę że jest to jakiś zawór?
   
Za wszelkie sugestie związane z umiejscowieniem wycieku lub wymianą uszczelek będę niezmiernie wdzięczny.

Jutro jak się uda cyknę kilka fotek w realu.
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz




#2
chodzi Ci o uszczelkę 11 z rysunku? skoro widnieje jako osobna rzecz i ma nawet swój numer to raczej jest to rzecz wymienialna. jak z łatwością demontażu to któż to wie, chyba tylko ten, kto wymieniał, oleju raczej spuszczać nie trzeba, bo miska jest przeciez niżej, a jak wszystko ładnie ścieknie do michy to tam pewnie tyle co w samym filtrze zostanie. ale jesteś na 100% przekonany, że to ta uszczelka? tak to by się chyba ewentualny wyciek oleju na blok wypalał z temperatury czy się mylę? może spod samego filtra cieknie? ja też tak mam w swoim 2,5D isuzu i za cholerę się tego pozbyć nie mogę - czy dokręcę filtr mocno czy lekko, czy przesmaruję uszczelkę czy nie. może to też kwestia jakości filtra i tej gumy uszczelniającej. faktycznie jak masz możliwość porób fotki to pogdybamy dalej Wink
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#3
Dorzucam fotki, wg mnie to jest mały wyciek na uszczelnieniu z chłodniczką oleju element 19 na rysunku
   
   
   
   
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#4
jak dla mnie to masz tamuaprane wszystko i nie wiadomo skad to sie saczy. Ja bym to umył i dopiero szukal gdzie to moze byc.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Ok jutro umyje i zobaczymy jeszcze raz
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#6
Wszystko umyte, silnik odpalony i po chwili już na 95% cieknie z tej uszczelki. Wyciek jest gdzieś od strony silnika, więc tylko palcami można tam dotrzeć. We wtorek wymiana uszczelnienia Sad
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 42,190 30-10-2022, 12:28
Ostatni post: wesol
  Uszczelka i miska olejowa Sharan po lifcie sision 13 8,247 08-09-2015, 19:17
Ostatni post: wojrol
  Alhambra MKI 1998 - uszczelka serwa, gdzie kupić lub jaki zamiennik Grzesiekb1 4 3,291 05-09-2015, 22:49
Ostatni post: mamwi
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 14,000 22-03-2014, 14:28
Ostatni post: kaskader
  Uszczelka szyby w tylnej klapie Scrappy 4 3,278 07-02-2014, 22:51
Ostatni post: moherydz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości