Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sharan tdi skrzynia biegów
#1
witam jestem tu pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość, natomiast w moim sharanie tdi 110ps 99r 19000km padła chyba skrzynia biegi wchodza idealnie w czasie jazdy jest ok natomiast na postoju jak nie dotykam sprzegla słychać metaliczny chrupot ustaje on dop. jak ruszę lewarkiem biegów tak jakbym chciał bieg wrzucić (bez dotykania pedełu sprzęgła) oraz jak wcisnę sprzęglo jest ok dziś wymieniłem dwumas i łożysko oporowe nie mam już pojęcia co dalej jeszcze w trakcie gaszenia słychać metaliczne udeżenie a znowu jak go gasze przy wciśniętym pedale jest cisza proszę o podpowiedz. Dodam że dziś mechanik stwierdził że dwumas jest za sztywny i telepie całą skrzynią moim zdaniem chrupot dochodzi właśnie z skrzyni ale on twierdzi inaczej za tydzień wywale skrzynie założe używany dwumas i zobaczymy...
Odpowiedz




#2
gumy od wydechy są już rozciągnięte i to on wpada w drgania to może być przyczyna metalicznego dźwięku przy gaszeniu silnika
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#3
(11-09-2011, 22:01)jaro1403 napisał(a): witam jestem tu pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość, natomiast w moim sharanie tdi 110ps 99r 19000km padła chyba skrzynia biegi wchodza idealnie w czasie jazdy jest ok natomiast na postoju jak nie dotykam sprzegla słychać metaliczny chrupot ustaje on dop. jak ruszę lewarkiem biegów tak jakbym chciał bieg wrzucić (bez dotykania pedełu sprzęgła) oraz jak wcisnę sprzęglo jest ok dziś wymieniłem dwumas i łożysko oporowe nie mam już pojęcia co dalej jeszcze w trakcie gaszenia słychać metaliczne udeżenie a znowu jak go gasze przy wciśniętym pedale jest cisza proszę o podpowiedz. Dodam że dziś mechanik stwierdził że dwumas jest za sztywny i telepie całą skrzynią moim zdaniem chrupot dochodzi właśnie z skrzyni ale on twierdzi inaczej za tydzień wywale skrzynie założe używany dwumas i zobaczymy...
Witam.
Masz raczej problem ze skrzynią, a dokładnie z łożyskiem na wałku sprzęgłowym. Jak wyjmiesz skrzynię to poruszaj tym wałkiem na wszystkie strony, szczególnie sprawdź czy nie ma luzu wzdłużnego, tzn. czy nie chowa się do skrzyni.
Pozdrawiam.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#4
no i sie porobilo dwumas byl uszkodzony uzywka ze szrotu i nowa tarcza sprzeglowa i po sprawie

rada dla innych jesli skrzynia jest juz troche podjechana (przebieg u mnie 290000) nowy dwumas z sklepu to nie dobry wybór.
Odpowiedz
#5
natomiast w moim sharanie tdi 110ps 99r 19000km padła chyba skrzynia
rada dla innych jesli skrzynia jest juz troche podjechana (przebieg u mnie 290000) nowy dwumas z sklepu to nie dobry wybór.

jaro to ile masz nabitych tych kilometrow raz piszesz tak a raz inaczej
Odpowiedz
#6
sorki 190000 na budziku ale w serwisie dowiedziałem sie ze byl cofniety o setke
Odpowiedz




#7
to co serwis podaje tez nie musi byc zgodne z faktycznym przebiegiem. Mój kolega ma z ojcem serwis seata i wiem ze kuzyn u niego jak serwisowal swoja alhambre ktora to miala 270 tys km. Jak 2 lata posmigal miala 800 tys km i szła na sprzedanie to ponownie odmłodniała. Wszelkie wpisy co było robione w aso oczewiscie były z pieczatkami, rachunkami itp. Auta typu SGa to nie fura by stała w miejscu tylko musi ganiać. 12 a juz niedlugo prawie 13 letnie auto i 200 tys km na liczniku to raczej niemożliwe zwłaszcza jak auto sprowadzone.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
Polacy są naiwnym narodem sądzą że Niemcy kupują diesle i jezdzą nimi do kościoła i raz w tygodniu po zakupy.
wystarczy wejść sobie na szwabskie ogłoszenia motoryzacyjne i zobaczycie jakie fakrycznie przebiegi mają samochody np z 2000roku i znaleść coś co będzie miało poniżej 200 tyś i posiadało książke serwisową to prawie cud.
Samochody które przyjeżdzają do nas maja po 200 tyś nawet więcej szafy cofane,i potem po okazyjnej cenie sprzedawane od pierwszego właściciela niemca lekarza który do żony na cmentarz jezdził raz w tygodniu i do sklepu.
Widziałem już kilkanaście aut z przebiegiem po 500-600 tyś które sąsiad prał handlarzowi a ten je odmładzał do 170-200 tyś bo Polacy większych przebiegów sie boją chyba z racji tego że kiedyś w polonezach silniki przy takim przebiegu nadawał się tylko na złom.
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz
#9
cala prawda. Niestety przyznam sam ze kiedys swoja wyliznana astre sprzedawalem z ksiazka serwisowa i sam przyprowadzilem auto a Holandii i przebieg to 204 tys km. Nikt nie chcial jej kupic choc wymienione bylo prawie wszystko. Cofnąlem licznik na uwaga 135 tys km ( auto 9 letnie). Śmiech na sali ale klijent sie pojawil nastepnego dnia. Sprzedana a poroku dzwonie z zapytaniem jak auto to mi dziekowali za dobre autko i z enakulali kolejne 100 tys km. 500-700 tys km dla diesla to nic. Niestety benzyna z takim przelotem to juz do remontu glowica jak nic ghdzie pewnie juz w polowie tego przebiegu i tak bylo robione UPG.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
W oplu uszczelniacze zaworowe 200tys nie wytrzymają wiem bo już ten temat przerabiałem.a wracając do tematu jaro1403 sprawdz mysle że mechanik może mieć racje ,ale sprawdził bym jedną rzecz miby nie powinna mieć wpływu na to chrobotanie czy jak to inaczej zwał ale uderzenie przy gaszeniu wygląda mi na poduszke od skrzyni może jest żle dokręcona.
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Problem z Skrzynią Automatyczną Shazam 1 220 20-01-2024, 20:22
Ostatni post: Łukasz12502
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,160 15-03-2023, 07:35
Ostatni post: juniormater
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 624 05-02-2023, 00:55
Ostatni post: Bogos
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,708 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,552 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,233 08-04-2020, 17:44
Ostatni post: wesz82
  Sharan 1.9 AUY 2002 problem ze skrzynią EHH samuraj489@gmail.com 12 5,126 30-12-2019, 11:39
Ostatni post: wesol
  Skrzynia automat harnas24_2005 16 9,802 27-12-2018, 14:04
Ostatni post: tolus24
  Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy kielbik. 77 28,227 10-12-2017, 18:29
Ostatni post: Dżolero
  Dźwignia zmiany biegów ciężko chodzi, nie wraca na luz mk1 5 4,033 13-01-2017, 22:12
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości