Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parujące Szyby
#11
Można jeszcze przedmuchać czujnik wilgotności i jeździć na auto ale to odwieczny problem, tylnych szyb.
Nawet miałem nawiewy w podsufitce, skierowane na szyby a jak wsiadło pięciu chłopa to nie było bata.
Dobrze sprawdza się antypara do luster w łazienkach.
SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
Odpowiedz




#12

[/quote]

Ja tak samo, jak szyby bardzo mocno parują to daję na Climatronicu nawiew na szybę i automatycznie niezależnie od temperatury zewnętrznej włącza się klimatyzacja i max nadmuch na szyby...
[/quote]

ciekawe od kiedy
jakoś nie widziałem, żeby klima załączyła się przy -5st


Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#13
ja mam klimę manualną i jest myk że jak się przestawi pokrętło na szybę czołową to włącza się ogrzewanie czołowej i AC. klima się dopiero rozłącza jak dam na maksymalnie ciepłe powietrze. powiedzcie czy klima ma tez właściwości wspomagające odparowywanie? czy daje poprostu suche powietrze i przez to łatwiej odparowują szyby? bo tego w tym wszystkim nie kumam, bo na kij mi klima jak na oknem - 5st ?
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#14
(10-12-2012, 14:11)ENDRJU222 napisał(a): czy daje poprostu suche powietrze i przez to łatwiej odparowują szyby? bo tego w tym wszystkim nie kumam, bo na kij mi klima jak na oknem - 5st ?

tak, zabiera wilgoć z powietrza i tak "osusza" szybko przednią szybe.

Odpowiedz
#15
Odnosnie temperatury przy której zalacza sie klima w SGA napisane jest w instrukci tak:

KLIMATYZACJA
Zamknij dokładnie wszystkie okna.
Klimatyzacja dziala tylko przy wlaczonym silniku oraz dmuchawie,gdy temperatura otoczenia jest wyzsza niz+5 st C.
Odpowiedz
#16
to i ja sie podziele swoim doswiadczniem, jak kupilem niedawno to parowało mi w pień, ale wyczytalem gdzies ktos napisał ze jak ma na tył wiecej niz na przod ustawione to parują... wiec ja odrazu jak wsiadam ustawiam na siłe w climatroniku przod na full tył na min, a najlepiej jest właczyć nawiew na szybe ale w tryb econ i recznie duzo na przód i mało na tył. ważne tez zeby to odrazu zrobic po odpalniu bo climatronic ustawia sam mały wydmuch i odrazu paruje, trza wymusic obieg powietrza w kabinie i jest ok. oczywiscie to wszystko po sprawdzeniu w jakim stanie jest filtr i czy nie jest obieg wewnetrzny na stałe po odpalnieniu
Odpowiedz




#17
Jeśli w zimie zamarzają wam szyby od środka, to ja mam na to sposób. Ja jak parkuję nagrzane od jazdy auto, otwieram na czas parkowania wszystkie szyby, aby na maxa schłodzić wnętrze, bo jak zostawicie nagrzane auto, to cała wilgoć z dywaników zacznie potem jeszcze odparowywać i osadzać się na szybach, a po przyjściu rano szyby zamarzniete od wewnątrz. U mnie się to sprawdza.
Dodatkowo świetnym i sprawdzonym sposobem jest karton lub gazety pod dywaniki (czytaj POD dywaniki a nie NA dywaniki, hehe) - świetnie wchłaniają nadmiar wilgoci, aby nie parowały szyby.Tylko trzeba oczywiście je wymieniać jak już będą mokre. :-)
Odpowiedz
#18
to już nawet nie chodzi o same mokre dywaniki, bo ja czasami mam na gumowym wodę i nie zaparowane szyby.nie zaprzeczam że to też ważne żeby było sucho, ale ja osobiście praktycznie nie używam ogrzewania na krótkich trasach, bo to właśnie różnica temperatur i para wodna, która się potem osadza na szybach powoduje marznięcie od środka. do tego nie puszczam nigdy klap na szybę tylko w nogi kieruję i powietrze koniecznie na zimnym ustawiam. to sprawdzony sposób. tak jak kolega dudi robi tez można, wyrównać temp z tą w otoczeniu.
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#19
No to ładnie ładnie - czytam i nie wierzę. Kupiłem na jesieni Sharana z 98roku i parują szyby jak cholera ale kupowałem jak padał deszcz to myślałem że tak ma być. Na 1 strzał wymieniłem filtr kabinowy na nówkę ale nie przeszło. Płynu mi nic nie ubywa. Przejechać jakaś większą trasę to makabra - non stop trzeba wycierać szyby boczne bo nic w lusterkach nie widać, dobrze że jest szyba przednia podgrzewana. Jak wyjdzie słońce to para znika z tych szyb co są nasłonecznione.

Może coś doradzicie na to? klima jest manualna na pokrętła i jest też na tył za kierowcą na pokrętła.
Jakieś myki? kolega wyżej pisał coś żeby dać pokrętło na szybę czołową i że sie klima załączy - czyli muszę wcisnąć klimę aż zaświeci się ale nie dawać na max na ciepłe? bo wyłączy.
Gazety pod wycieraczki?

może tylne szyby uchylać?


Odpowiedz
#20
Nie zauważam większych problemów z parowaniem niż we wcześniejszych (mniejszych) samochodach. Moja metoda nie jest "rakietowa": regularne wymiany filtra kabiny, w miarę systematyczne sprzątanie w samochodzie i używanie klimy również zimą. Nie ma problemu.

Propozycja 1:
Jak się ma samochód 7-osobowy, to się ma więcej śniegu / błota / wody w takim samochodzie niż w mniejszym. Coś z tym robić trzeba. Samo się nie posprząta. Niestety, jak w wielu innych obszarach życia: chcesz mieć zrobione dobrze - zrób sam.

Propozycja 2:
Warto reagować odpowiednio wcześnie. Jeżeli jadę do roboty sam, bez pasażerów i widzę, że tył zaczyna mi parować, to klimę zapuszczam od razu i nie czekam aż będzie sauna wszędzie. Zaparowanie nie pojawia się nagle, wszędzie i od razu olbrzymie.

Propozycja 3:
płynu przeciwko parowaniu i tak używam.

Tak czy inaczej - to nie są specjalne "szaranowskie" metody...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawiew - brak mocy w dmuchawie, parujące wnętrze. tomwawa 22 8,415 10-03-2015, 07:51
Ostatni post: grzesiekm
  Brak nawiewu i brak ogrzewania szyby tył stingerA6 3 2,324 16-12-2013, 20:09
Ostatni post: stingerA6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości