Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parujące Szyby
#1
UndecidedHej panowie mam pytanko chodzi o parujace szyby w Sharanie mial ktos podobny problem mimo właczonych nawiewow szyby paruja . Zastanawia mnie fitr kabinowy i tu moje pytanko czy jak go zdemontuje i zakryje starym sposobem ,, rajstopki zonki" to czy moj problem moze sie skonczyc pozdrawiam Smile
Odpowiedz




#2
Coś już było o tym. Patrzyłeś?
Odpowiedz
#3
witam, parujące szyby z tego co czytałem to słaba strona tych aut. Faktycznie najczęstszą przyczyną jest stary/zatkany/zabrudzony filtr kabinowy, choć miałem punto bez filtra kabinowego i też parował jak szalony ;D tu w galaxie mam podgrzewaną szybę czołową wiec niby problem mniejszy, ale zanim boczne odparują to masakra. jak jadę sam to jeszcze luz, ale 2 osoby to już wyzwanie. próbowałem jakichś tam anty-par, ale to jedno wielkie goowno. lepiej porządnie zwykłym płynem z octem do szyb umyć i porządnie osuszyć. Moja rada po doświadczeniach z punto Big Grin - zostawiać auto na postój z powietrzem ZIMNYM ustawionym na NOGI ! testowane i nie narzekam Wink
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#4
a klimy nie masz ? ja mam tez ten problem i zgadzam sie z opina kolegi umyc szybe płynem i ózniej octem
Odpowiedz
#5
tak jeszcze mi się wydaje, że może masz mokre dywaniki lub na gumowej macie wodę, bo ona parując będzie się właśnie na szybach kumulować, na to też trzeba uwagę zwracać, szczególnie jesienią i zimą. często o tym się zapomina a to istotne.
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#6
Dzieki panowie za podpowiedzi WinkWinkWink
Odpowiedz




#7
heh Smile kaskader powiem Ci jedno w tamtą zimę miałem taki problem z szybami że w trakcie jazdy pomimo nawiewu na maksa gorącym powietrzem zamarzały od środka. Wymieniałem filtr kabinowy, suszyłem wszystko i nic. Myślałem że nagrzewnice już strzeliło. A co się okazało w lato musiałem zrobić głowice i minął problem z szybami Smile.

Jeżeli masz duży problem z szybami to słyszałem że pianka do golenia działa Smile ale zerknij czy pod schowkiem głęboko w nogach pasażera nie masz mokro bo to oznacza że nagrzewnica już odmówiła posłuszeństwa Smile
Odpowiedz
#8
Witam , z tego co a wiem klimy w temp poniżej 5 st w sharanie z climatronikiem nie odpalisz, takie dziwne zabezpieczenie mariany w fabryce wymyślili, a szkoda bo zima jest tez niezmiernie potrzebna.
Odpowiedz
#9
Coś kolega chyba ma błędne informacje.
Odpowiedz
#10
A ja z parującymi szybami w swoim Szariku nie mam żadnego problemu Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawiew - brak mocy w dmuchawie, parujące wnętrze. tomwawa 22 8,416 10-03-2015, 07:51
Ostatni post: grzesiekm
  Brak nawiewu i brak ogrzewania szyby tył stingerA6 3 2,324 16-12-2013, 20:09
Ostatni post: stingerA6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości