Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa podgrzewanie lusterek i tylnej szyby!
#1
Witam wszystkich.
Wiem, że ten temat już się pojawiał, ale dalej nie znalazłem rozwiązania.
Przestało działać podgrzewanie lusterek i szyby tylnej. Włącznik świeci, gdy do przytrzymam. Napięcia na przewodach brak... Wskazuje to ewidentnie na awarię przekaźnika. Ale gdzie oni go schowali??? Wyczytałem, że powinien mieć oznaczenie 169. W skrzynce pod kierownicą go nie ma, pod siedzeniem pasażera również, a w komorze silnika nie ma żadnej skrzynki dodatkowej. Pół dnia go poszukuję i nic. POMÓŻCIE PLIS....
Tak wygląda skrzynka pod kierownicą w mojej wersji Forda Galaxy 1,9tdi si:
   
   
Odpowiedz




#2
lusterka boczne są grzane razem z szybą tylną - prawy włącznik.

podgrzewanie przedniej szyby włączysz tylko na pracującym motorze - duże zapotrzebowanie na prąd.

mam schematy elektr, jeśłi potrzebujesz napisz mi swój emai to Ci wyślę.
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz
#3
W tym pomarańczowym gnieździe siedzi tylko mostek. Dziwi mnie to, że do niedawna wszystko działało... Nic nie wyjmowałem. Przełącznik ponoć działa tak, że podaje impuls, który załącza przekaźnik. Kolejny impuls go wyłącza. Więc skoro poprzednio wszystko działało , musi gdzieś być przekaźnik. Ręce mi już opadają...
Odpowiedz
#4
Dzięki za wszystkie porady.
Na razie bez rezultatu. Stasio 59 - faktycznie sprawdzę jeszcze te przelotki, ale na tylnej szybie taż nie ma prądu. Może ktoś ma wiedzę, czy ten przekaźnik na pewno ma oznaczenie 169 - a może inny? Już od kilku dni jeżdżę z rozebranymi lusterkami i tapicerką z nadzieją, że trafię w końcu na jakiś trop. Jak nie to założę jakiś hebelek z żuka i poprowadzę prąd z aku Smile - tak się dawniej robiło...
Odpowiedz
#5
ja właśnie w sobotę pokonałem niegrzanie szyby i lusterek
w prawej przelotce tylnej klapy pękły mi 3 przewody i tu był problem
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#6
Ja łatalem u siebie dwa razy ta przelotke ale ostatnio powiedzialem sobie dość i wymienilem te kable. Ucialem przy slupku wewnatrz i w klapie i zapodalem nowe druty. Łatanie nie jest na dlugo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
Panowie... kontynuuje temat.
Ciekawe rzeczy piszecie. Powróciłem do pracy dzisiaj i rozkopałem pół auta. Nic nie znalazłem. Z przełącznika wychodzi cienki biało-zielony przewód. Według mnie sterowanie do przekaźnika. Do lusterek i szyby dochodzą białe grubsze. Musi być gdzieś jakiś przekaźnik! A ja nie mogę znaleźć.
O co chodzi z tę przelotką w tylnej klapie? Czy przerwany przewód w klapie może spowodować, że lusterka też nie grzeją? Proszę o pomoc...
Odpowiedz
#8
tak
ja tak właśnie miałem
jak wciskałem klawisz przekaźnik było słychać a nic nie grzało
zlutowałem przewód - wszystko działa
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#9
OK. Dzięki
U mnie nie słychać przekaźnika - mało tego, to nie mogę go nigdzie znaleźć. Gdy trzymam wciśnięty włącznik to lampka się świeci, a gdy puszczę to zaraz gaśnie. Taki objaw wskazuje raczej na awarię przekaźnika. Tylko k...a gdzie on jest?

Sprawdziłem maty - są ok (grzeją) Nie wiem czy szyba grzeje... Czy możliwe, że przekaźnik nie zaskoczy gdy nie ma odpowiedniego obciążenia? Może wepnę w układ jakiś odbiornik (np. żarówkę) i zaskoczy. Nie jestem specem od elektryki, ale trochę się na tym znam. Przemierzyłem omomierzem połączenia w przelotkach - ok. Przemierzyłem wszystkie gniazda przekaźników w poszukiwaniu sterowania z kabla biało-zielonego i z drugiej strony -czyli od strony zasilania (lusterek) - nie ma!!! W ogóle ubogo tam przekaźników. Czytam różne opracowania i fora - wszędzie piszą, że jest przekaźnik. A ja nie mam - to jakieś fatum.
Odpowiedz
#10
Podstawowe pytanie to, czy robiłeś coś przy elektryce przed awarią? Podłączałeś może jakieś rozpięte złącza, wtyczki?
Przekaźnik 169 był stosowany w modelach do 98r. Ty zapewne masz nowszą wersje skrzynki bezpieczników, a w tym przypadku wydaje mi się że przekaźnik siedzi w module komfortu. To jest ta skrzyneczka gdzie masz bezpieczniki typu "mini". Zasilanie na szybę idzie po bezpieczniku nr.51 20A dalej na zestyk szukanego przez ciebie przekaźnika do złącza P3 modułu (patrz rys.) styk nr.8, następnie przewodami na szybę i lusterka. Niestety ścieżki sterowania bezpiecznikiem nie znam, ale jak go znajdziesz to powinno wszystko się wyjaśnić.
   
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,493 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 528 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Elektryczne szyby przednie - upala wyłącznik him2k 1 496 20-07-2022, 17:49
Ostatni post: Stefano
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,485 20-07-2022, 14:02
Ostatni post: Venom069
  Naprawa silniczka wycieraczki tylnej SGA MK II maly_dawidek 8 10,984 01-04-2022, 16:07
Ostatni post: micles
  Jak poprowadzić instalację do tylnej kamery? m-blue 2 760 21-12-2021, 07:51
Ostatni post: bialekmleko
  Tylne szyby uchylne gustafson13 1 587 07-10-2021, 15:12
Ostatni post: kalamb
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 890 04-09-2021, 11:50
Ostatni post: Guma
  Otwierające się same elektryczne szyby viper81 10 3,753 24-06-2021, 22:19
Ostatni post: mustang727
  Parktronik nie działa dadi 16 7,931 10-04-2021, 16:17
Ostatni post: jasiug23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości