Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demontaż i czyszczenie turbiny w BVK?
#1
Witam,
Czy ktoś ma możliwość sprawdzić czy układ silnika bvk i np auy ( albo coś bardziej popularnego, żeby jakieś opisy znaleźć) jest taki sam w sensie montażu turba itp?
bvk jakiś taki mało popularny i niewiele o tym... Na allegro wypatrzyłem, że są oferty turbo do auy / bvk więc wydaje się, że to to samo, ale z drugiej strony są też tylko do bvk, a raczej wypisują wszystko do czego coś pasuje,stąd pytanie.
A ad samego tematu- ostatnio klient, któremu sprzedałem poprzednie auto, też diesel z turbo 130tyś przebiegu, opowiadał, że po przeglądzie mechanik tony nagaru wyciągał, a sądziłem, że mam ciężką nogę i śladu nie będzie... teraz nowy nabytek- sharan ma 150 więc pomyślałem, że zerknę co w środku... Pytanie - czy do samego demontażu i ew. czyszczenia trzeba być mechanikiem, albo chociaż grzebać przy mechanice w aucie, czy wystarczą chęci i da się to samemu zrobić ? Smile Opisy samego czyszczenia turba gdzieś tam znalazłem, pytanie jak z demontażem - Wesol pisał że da się z góry sięgnąć ( nie wiem jak w bvk), więc chyba kanał nie jest niezbędny.
Będę wdzięczny za jakieś konstruktywne podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz




#2
Robisz tak jak w każdym innym. Dojście pewnie takie samo jak i w AUY. Koledzy pisali że wyciągali i z dołu i z góry. Jak masz chęci i zdolności manualne to spokojnie dasz radę.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
Pare kluczy potrzebnych tez jest. Od 13 oczkowej i rurkowej z przedluzką. Przyda sie palnik tez zdaj sie ze rurkowa 12 tez bo sa tam takie nakretki. Na kolektorze dolotowycm to chyba jakis imbusy byly jak dobrze pamietam. przewody olejowe trzeba odkrecic ale to juz zwykly komplet wystarczy. Poza tym pewenie od gory wyciagajac to polowe gratow trzeba sciagnac jak EGR itp. Dzien roboty dla niewprawionego.

Jak jest wszystko okej to moja rada to nie ruszaj tego i sie tam nie dotykaj. Z duzo jest rzeczy ktore mozesz uwalic niepotrzebnie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
Właśnie z miesiąc temu wyskoczył mi błąd Charge Pressure Control: Positive Deviation, tryb serwisowy i do tego jak puszczę gwałtownie gaz na niskim biegu słychać lekko turbinę, stąd zakładam, że przyjdzie niedługo czas na czyszczenie, póki co jeździ się normalnie i błędu żadnego nie ma.
Co do samej roboty, jak będzie dojście jakieś w miarę(muszę na spokojnie pooglądać, to nawet czasami byłbym w stanie sam się pobawić i ew. założyć że jak coś spapram, trzeba zapłacić za naprawę, ale jak się uda to satysfakcja nieoceniona... Tak jak z alarmem, kiedyś zleciłem montaż i jak coś padło, to rzeźbienia od groma, żeby sprawdzić,znaleźć, teraz robiłem sam i znam każdy kabelek przerobionej instalacji, inna sprawa, że nie chciałbym się porywać z motyką na słońce, stąd temat... kanał albo podnośnik to może i bym zorganizował, można u nas na godziny jakby warsztat wynająć, podnośnik albo kanał.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#5
Odkrec tylko to kolanko od wydechu i popsikaj tam dobrego odrdzewiacza. Rozruszaj tą sztange. Skręć wydech i w trase, daj mu ognia tak ze 30 km i bedzie okej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,683 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Czujnik od sterowania podciśnienia turbiny krzychu2020 2 951 02-12-2021, 09:46
Ostatni post: krzychu2020
Photo Wycie turbiny Sharan mk1 Norbit 0 671 20-01-2020, 15:46
Ostatni post: Norbit
  Wymiana turbiny 1.9tdi ANU Raptus1984 4 1,662 09-11-2019, 21:36
Ostatni post: Raptus1984
  Katalizator - czyszczenie/wymiana/usunięcie/odkręcenie - problemy/uwagi z tym związane raventes 36 14,728 22-01-2019, 13:00
Ostatni post: ULTRA
  Rozszczelnienie turbiny/wyciek oleju jp4321 9 6,211 23-09-2018, 13:27
Ostatni post: wesol
  Demontaż Turbiny Sharan 1.9TDI, turbina Collega 32 41,630 07-02-2018, 20:26
Ostatni post: grażyny
  regulacja turbiny po wymianie koras-a neus001 1 2,064 22-03-2016, 07:30
Ostatni post: wesol
  Guszka turbiny AFN potrzebny numer pupek 5 2,865 25-12-2015, 17:02
Ostatni post: biart3
  Czyszczenie pompowtryskiwaczy Korajek 6 3,895 12-08-2015, 17:12
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości