Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 1.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokry dywanik pod nogami kierowcy
#11
Na słupku pod deską koło nogi. Dzisiaj zaczęło się lać od strony pasażera. Pytałem się fachowca od szyb , powiedział że to częsty przypadek w tych modelach jeśli szyba jest pierwszego montażu czyli oryginalna. Szyba grzana koszt przeklejenia 150zł. Przy okazji od razu przyciemnię tylne szyby, więcej roboty będzie rabat.
Seat Alhambra z 1999r.
Już umówiłem się na robotę na wtorek.
Odpowiedz




#12
tak się składa, że ja akurat pracuję w firmie z branży szybiarskiej ( nazwy nie podam, bo nie będę tu reklamy robił nikomu) i raczej wątpię, żeby to sam klej puścił - to jest tak mocne goowno, że nie ma szans po prostu żeby bez ingerencji mechanicznej się coś samo odkleiło, szczególnie że na pierwszy montaż czyli OEM używane są tylko najlepsze kleje. najczęstszą przyczyną jest oczywiście KOROZJA. klej klejem, ale pod klejem jest blacha, lakier itd. woda wlezie wszędzie po prostu, a przez 13 lat miała czas, żeby korozja postępowała. miałem tak samo w swoim 19 letnim Isuzu - 2 razy mi koledzy szybę wycinali i wklejali bo myślałem własnie ze klej nie złapał czy coś! i co? dalej kapało - ale kapało, bo jak zdjęliśmy za trzecim razem listwy boczne szyby wyżej okazało się, że była w karoserii dziura powyżej szyby lekko. zalepiliśmy klejem porządnie i od tego czasu najmniejszego wycieku nie ma! samo wycinanie da się zrobić, żeby szyby nie uszkodzić, ale to trzeba umieć robić i mieć dobry drut do wycinania i wprawną dwójkę ludzi. pozdra
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#13
Wszystko sie zgadza. Umnie wycinali szybe z peknieciem i tak ja ladnie wycieli ze mozna by ja jeszcze raz wstawic. Umnie na miescu w autach osobowych z łątwym dostepem to koszt takiego wstawienia to okolo 100 zl ale w sga ze jest troszke ciezej i troche demontazu plastikow to 150 zl placilem.
Jeszcze dodam ze kiedys mialem megane i kolizje gdzie szyba poszla. To mi tak wstawil gosc w warsztacie blacharskim ze tez mi lecialo do srodka. Tak sie zapieral z edobrze wstawil a jak rozebralem slupki to znalazlem przeswit o dlugosci okolo 12 cm. Dalem bialy silnikon z tuby i juz mialem spokoj a tak leciala woda ze szkoda gadac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
Mi powiedzieli fachowcy od szyb tak jak koledze wyżej że to się zdarza w tych modelach. A jak wycieli szybę to stwierdzili że klejenie jest oryginalne ( pewnie się znają na tym co robią ). Po wklejeniu szyby na nowo problemu z cieknąca wodą nie ma.
Odpowiedz
#15
witam zgadza sie ze szyby sa nie doklejone i ze slupki czy korozja zjadla karoserie ale ja znalazlem swoja przyczyne zaciekania na zimnie uszczelka sie kurczy i zmniejsza sie jej gabaryt nie dolega do kryzy metalowej jak i plastyku wystrczy wziasc nowa uszczelke wstawic na uszczelniacz i po klopocie sprawdzic polewajac woda dosc solidnie z weza gdzie cieknie a napewno za zbiornikiem wyruwnawczym chlodnicy .podrawiam milego szukania
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kiwa sie fotel kierowcy :( Viktor 6 3,493 29-07-2023, 16:31
Ostatni post: zewa
  Mokra podłoga od strony kierowcy. shaq34 39 12,971 25-10-2020, 15:59
Ostatni post: brratek
Bug Podnośnik elektryvzny lewej (kierowcy) szyby BIGer71 0 825 26-11-2019, 21:42
Ostatni post: BIGer71
  Seat Alhambra rocznik 2002 lipiec Drzwi Kierowcy - luz na górnym zawiasie Dymek090 5 2,695 20-08-2019, 00:01
Ostatni post: rodzynek
  Wymontowanie osłony po stronie kierowcy Sharan 2004r. slawcio66 4 1,735 02-04-2018, 01:53
Ostatni post: tolus24
  zamek kierowcy obraca się Dołas 13 4,796 11-10-2016, 21:17
Ostatni post: skywalker
  fotel kierowcy Alhambra '98 rafal4610 4 2,650 05-02-2015, 14:56
Ostatni post: rafal4610
  Problem z zamkiem kierowcy Gostas 3 1,912 08-09-2014, 14:40
Ostatni post: Arko30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości