Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rurka aluminiowa, skraplanie
#1
Mam pytanie jedna z rurek od klimy przy pracy poci sie czy to normalne zjawisko . poza tym wszystko ok. Inaczej reasumujac jest mokra ma na sobie kropelki wody.
Odpowiedz




#2
jest okej. Na zimnej rurce skrapla sie para wodna z powietrza i mamy wode.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Wielkie dzieki tak myslalem.
Odpowiedz
#4
Hej..! a taka rurka mi pękła, ta od powrotu z niskim ciśnieniem, powrót do sprężarki... Sad
Pękła na kolanku tuż pod sprężarką, ...ma ktoś coś takiego ???
Sprawa gardłowa bo ciepło się robi i mi sie młodzież młodsza gotuje w autku...
Pospawać trochę trudnawo...
Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
Odpowiedz
#5
to jest ta nieszczesna rurka wlasnie nie do dostania nawet na allegro bo odrazu ja wszyscy rozdrapują. Spawac to spawaja ale powiem odrazu ze sporo takich spawanych dlugo nie wytrzymuje. W galaxy kiedys u dyrektora mojego wyciagalismy ja i juz byla robiona tak ze ucieli ja i dali nowy kawalek nieco dluzszy ( to kolanko) i zarobili na wezu elastycznym. Uzywki okolo 250 zl kosztuja.
A i nie tak łatwo ta rurke rozlaczyc od drugiej czesci bo po piersze dojscie lipne a po drugie trzeba miec specjalny sciagacz do takich wezy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Tak jak pisze wesol, spawanie kolanka nie na wiele wystarczy.
Jedna rada, nie przykręcajcie srubą tej rurki do silnika na taką metalową obejmkę z gumą. Cały ten odcinek jest fikuśnie powyginany i wibruje podczas pracy silnika, a najsłabsze miejsce jest własnie na kolanku, zresztą fatalnie fabrycznie wygiętym, przy którym jest to mocowanie.
Sprawdzone!
Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




#7
u mnie jest gosciu ktory mi kiedys pospawal taka rurke i nie mialem najmniejszego problemu po pospawaniu i trzymala ponad rok i pewnie trzyma nadal u innego wlasciciela.nawet gosci u kumpla w polo wyciol kawalek aluminiowej rurki i wstawil gumowa jezdzil ponad dwa lata zanim sprzedal auto wiec powiedzcie mi dlaczego mialby kolega jej nie pospawac???dlaczego mu odradzacie spawania???przeciez sami piszecie ze to nieszczesna rurka i jak zalozy uzywana to tez niewiadomo ile wytrzyma a taka rurka to ponad 100zl a spawanie okolo 30zl wiec chyba sie oplaca???
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#8
mi w audiku przsestalo dzialac wspomaganie i sie okazalo ze rurka alu co idzie przed chlodnicą w celu wychłodzenia płynu, to pod uchwytem zaśniedziala i sie zrobila dziurka i płyn sobie spierdzielał. jedyne co moglem zrobic na szybko bo auto potrzebne bylo caly czas to przeczyscilem i zalepilem wkolo tą rurke takią 2 skladnikową plasteliną do rurek alu, takie jak poxilina czy stalowa plastelina. prowizora trzyma juz z 2 miechy Smile kiedys w passku taką stalową plastelina skleilem chłodnice od klimy bo dostala kamieniem i nawet troche wytrzymala Big Grin
Odpowiedz
#9
marcyb3 gdzie za 100 zl ta rurke dostaniesz kolego?? Ta rurka kosztuje duzo wiecej nawet na allegro. nowa to masakra. A spawanych tych rurek to ogladalem chyba z 10 szt. Mowie ci ze dlugo nie posluzy taka rurka spawana. Spawasz z boku a za dwa miechy peka z boku. ALbo tniesz ja i wstawiasz przedluzony waz elastyczny albo nowa. 30 zl spawanie okej to i tak jakos malo to co podajesz. Unas wolaja duzo wiecej ale nawet gdyby to nie wiem cyz probpowales wyciagnac tą nieszczesna rurke ale ja sie z dwoma ludzmi namordowalem nawet ze sprzetem odpowiednim. Chba ze rozbierzesz polowe auta wlacznie z pasem przednim to okej moze bedzie latwiej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Miałem ta rurkę spawaną 3 razy co chwilę w innym miejscu puszczała ,w tym roku znowu h.j ją strzelił.
Byłem u gościa co dorabia przewody ciśnieniowe,koszt nowego gumowego 30zł .
Więcej tego guwna nie będe spawał.
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pęknieta rurka klimy - wymiana/naprawa janek1830 57 15,831 10-06-2023, 18:53
Ostatni post: Łukasz12502
  Skraplanie wody z klimatyzacji dogberry_33 28 11,504 18-06-2018, 22:33
Ostatni post: pawlik835

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości