Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
świece żarowe
#51
Witam
Dopnę się do tematu , teraz mały mrozik , wymieniłem świece na nowe ,2 szt. miałem padnięte, przy zapalaniu kontrolka zaświeca się na 1s. na kablu do świecy tak samo próbówką sprawdzałem,oczywiście sporo dymku z rury po zapaleniu,no i dłużej trzeba kręcić, jeszcze mam taki motyw , dodam gazu po przekroczeniu około 2,5 tys. słychać przekaźnik pod licznikiem gdzieś i przygasa licznik i oświetlenie deski ( w sumie nie sprawdzałem czy np. światła zewnetrz. też !) i to obojętnie czy obroty idą w górę czy w dół zawsze przy 2,5 tys .
Jakieś zwarcie ,przekaźnik i może to być związane z krótkim nagrzewaniem świec ?? Błędów żadnych nie łapie przy diagnostyce.
Odpowiedz




#52
rozumiem ze ten temat przeczytales od deski do deski i nic nie znalazleś?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#53
no piszecie ze do 2,5 tys. moga dogrzewac swiece, dlatego przygasa bo obciazenie jest czyli wszystko dziala jak nalezy (czujniki temp. ok, przekaznik) , ale dlaczego przy zapalaniu tak krotko grzeja ? po zapaleniu nie powinna kontrolka migac ze dogrzewa ?
bo watek zaczyna sie na temat sga 97r. ,ktos pisze tez o mierzeniu rezystancji na czujniku pin 1 i 4 , ja mam czujnik 2 pinowy.
Dlatego dopytuje !
Odpowiedz
#54
To jest błędnie nazywana kontrolka jako że od świec. Jest to kkontrolka o wstępnym dogrzewaniu przed rozruchem i w trakcie. Generalnie od gotowości do pracy.
Ile grzeja to nie ma związku z kontrolka. Sprawdź ile grzeja faktycznie mierniczkiem lub zarowka na swieczkach
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#55
Wiec sprawdzalem zarowka i stoperem , bylo cos kolo 3,5 stopnia na dworze , po przekreceniu kluczyka kontrolka zaswiecila sie na 1s, napiecie na swiece bylo po zgasnieiu kontrolki na zegarach caly czas i po zapaleniu silnika napiecie dochodzilo do swiec jeszcze przez 1m.40 s. prawie. czyli tak jak pisaliscie jest to tylko kontrolka do gotowosci pracy swiec i z tego wychodzi ze grzanie swiec kontroluje kierowca ile czasu nagrzewa i jest to indywidualna sprawa, swieca po 1,5 moze 2 s jest juz czerwona (w moim przypadku nowa) wiec po przekreceniu trzeba odczekac te 2-4 s. dopiero palic lub jak wieksze mrozy czekac chyba dluzej ??
no inne auta zapala sie jak gasnie kontrolka swiec lub wyskakuje komunikat "start eng." sga ma widac inaczej i myslalem ze cos zepsute, bo palilem jak zgasla kontrolka i zawsze poszlo sporo dymku a swiece nowe! i jeszcze te przygasanie licznika myslalem ze zwarcie i tu tez faktycznie po przekroczeniu 2,5tys napiecie sie traci jak obroty spadaja znowu jest,dlatego napiecie skacze i szarpie zarowki
Odpowiedz
#56
a co powiesz jak teraz auta maja swieczki zasilanie nei napieciem 12V a mniejszym po 5 czy 7 V. CO powiesz jak swieczki sa tez czasami grzane poczatkowo 12V potem komputer steruje i zmniejsz anaoiecie plynnie i obniza wlasnie do 5 V nawet przed odpaleniem. To ze my mamy jak mama to jest stosunkowo bardzo porsto. Tylko sie cieszyc ze tego badziewa nei monotwali w tej budzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#57
Uoo...jeszcze świeczki z czujnkiem ciśnienia 700 zł sztuka.Big Grin A tu komplecik ngk za 150 i palisz Tongue
Odpowiedz
#58
Witam panowie to ja się przyłącze mianowicie ja mam problem innego typu z rana na zimnym silniku po przekręceniu zapłonu kontrolka grzania świec gaśnie czekam aż kliknie przekaźnik od grzania świec auto odpala(czyli świece podgrzewa) i po ok 30 sekundach zaczyna mrugać kontrolka grzania świec powiedzcie o co tu chodzi (dodam że światła stopu są)
Seat Alhambra 1.9 Tdi 110 km 1998 r.

LUXUS ;d
Odpowiedz
#59
A czujnik "stopu" pod pedałem hamulca na pewno działa poprawnie?
Odpowiedz
#60
nie sprawdzałem dokładnie ale jak świecą światła to chyba raczej działa
Seat Alhambra 1.9 Tdi 110 km 1998 r.

LUXUS ;d
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świece żarowe silnik ASZ - działanie/sprawdzenie/problemy slawek23 15 5,974 27-02-2019, 21:59
Ostatni post: alka 04
  Świece żarowe - które kupić maciej94 51 30,345 18-12-2018, 23:21
Ostatni post: wesol
  1.9 TDI Sharan 2002 AUY jakie świece żarowe loger 12 8,855 30-08-2018, 15:27
Ostatni post: Majeranek
  świece żarowe nie grzeją ? seba9121 21 12,620 24-11-2016, 19:56
Ostatni post: arkadioo74
  Świece żarowe ogór 10 5,213 29-01-2014, 19:54
Ostatni post: moherydz
  świece ciągle grzeją szkot64 0 1,460 18-08-2013, 12:46
Ostatni post: szkot64
  ustawienia rozrządu i świece żarowe rumcyk27 3 3,050 13-04-2013, 13:08
Ostatni post: rumcyk27
  Co ile wymienia sie swiece zarowe Collega 4 6,975 16-04-2012, 09:13
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości