Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana oleju 1,9Tdi ASZ
#51
panowie do zapoznania z testem i niech mi ktoś powie że płukanka silnika jest w ogóle nie potrzebna:TU TU TU KLICK TU TU TU
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#52
Hahaha, ja tam juz mowilem uzywam Mobil 1 formula ESP i z tego co w tym tescie widac zostawia znikomy slad. I plukanki nie mam zamiaru robic.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#53
rafalk74 gdzie ty tu widzisz ESP Formula Mobila bo go tu nie ma , powiem ci że ten olej nie jest dobrym wyborem szczególnie chodzi o NOACK. Zresztą kiedyś pisałem do mobila o parametry których nie podają bo jeździłem właśnie na tym oleju, był lepszy od Castrola który jest na Polske sprzedawany.
Reasumując są lepsze oleje niż akurat ten mobil. Ja nie mówie że Mobil jest zły ,ale nie akurat ten model.
LM wypad akurat w tym teście najlepiej.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#54
Mysle ze z baaardzo duzym podobienstwem mozna wziac ten ktory tam jest mobil1 advanced fuel economy. Wink- Zreszta pisalem juz ze regularna wymiana i dbalosc o motorownie nie zastapia najlepszego oleju na swiecie. A jak sie ma cos zatrzec to i tak padnie bez wzgledu na rodzj uzytego oleju. Wiadomo czym lepszy tym lepiej ale miedzy najlepszymi nie ma znow kosmicznych roznic nie przesadzajmy. Bo w jednym tescie ma ten lepsze parametry a w innym inny. Jeden ma wiecej uszlachetniaczy drugi lepszy film olejowy w wysokich temp. itd........
I nie chce robic tu wywodow nad wyzszoscia jednego czy drugiego oleju czy tez swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca ale jak bys chcial tak robic to musial bys laboratoryjnie dobierac sklad oleju do kazdego samochodu indywidualnie w zaleznosci od komponentow, stopnia zuzycia, stylu jazdy, etc.. Wyobraz sobie ze mam na firmie generatory elektrocieplownicze austiackiej firmy o mocy 3 tys koni i tam stosujemy olej MINERALNY. I tego oleju sie nie wymienia. W samej misce olejowej jest okolo 500 litrow oleju a jego spalanie jest rzedu 10 litrow dziennie. Jedynie co sie robi to co 500 motogodzin pobiera sie probke do analizy i nie analizuje sie zadnych NOACKow i innych [automat-usunięto wulgaryzm] tylko zawartosc metali i lepkosc. Taki olej potrafi wyrzymac nawet 20 000 motogodzin.
----------------------
Tak wiec mysle a jest to tylko i wylacznie moja opinia iz lejac jakikolwiek olej z gornej polki nie wazne jakiego producenta bedziemy zadowoleni. Oczywiscie zgodny z normami producenta danej motorowni.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#55
własnie oto chodzi że jest kosmiczna różnica a to co jest oferowane przez dwóch największych potentatów uwłacza polskim użytkownikom, bo niestety co innego mamy unas co innego za zachodnią granicą to tak jak z proszkiem do prania. Dlatego dobrze że są firmy które takich różnic nie robią.
Advanced_Fuel_Economy 0-30 i Mobil_1_ESP_Formula_5W-30
No raczej nie to samo
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#56
Ja na żadne testy nie patrzę, bo jakoś mnie to nie przekonuje. Już któryś raz wspomnę o tym że zalewam swojego Delvaciem który nie ma żadnych norm VW, bo jest przeznaczony do ciężarówek i silnik pracuje OK. Wymiana regularna i wszystko będzie chodzić, tak jak rafalk74 powiedział "jak sie ma cos zatrzec to i tak padnie"
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#57
Scrappy ten oleum do ciężarówek pewnie ma te normy pod sobą Big Grin to nie dziwota.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#58
A teraz czas na pytanko z serii amatorskiej Smile Czy wymieniając olej wymieniacie też korek spustowy? Jest tam oprócz niego też np jakaś podkładka którą należy również wymieniać? Obiło mi się o uszy, że korek trzeba zmieniać podczas każdorazowej zmiany oleju.
Odpowiedz
#59
Z korkiem to przesada, ale podkładka jak się nie mylę miedzianą czasem warto wymienić.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#60
(13-03-2013, 14:57)daneczek76 napisał(a): Z korkiem to przesada, ale podkładka jak się nie mylę miedzianą czasem warto wymienić.

Dokładnie. Ja mam cały worek tych podkładek w skrzynce i jak wymieniam olej to mi się zawsze o nich przypomina i wymieniam Smile
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 44,218 15-03-2024, 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana siwy sil 133 37,787 30-01-2024, 21:16
Ostatni post: 1robert
  1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? m-blue 7 1,204 25-05-2023, 18:15
Ostatni post: Niemago
  sharan 2.0 TDI BRT- naprawa/uszkodzona pompa oleju andrz6 26 29,035 30-01-2023, 12:04
Ostatni post: wesol
Information 2.0 TDI PD BRT - wymiana mustang727 5 1,123 14-08-2022, 16:36
Ostatni post: wesol
  Ropa w oleju Biedron24 3 1,052 05-04-2022, 14:51
Ostatni post: wesol
  Wymiana sprzęgła - MkI 110KM kedzior04 22 18,400 05-04-2022, 10:07
Ostatni post: wesol
  Akumulator do 1.9tdi darkow 1 724 29-03-2022, 17:50
Ostatni post: wesol
Video 1.9tdi AUY problem z mocą na niskich obrotach Kubawyrwal 5 1,757 17-10-2021, 10:01
Ostatni post: kalamb
  wymiana kompleksowa zest. sprzegla (2.0TDI/BRT) tom_dresden 5 1,596 01-09-2021, 14:34
Ostatni post: krokodyl901

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości