Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyn/olej do wspomagania, rodzaje, wymiana itp.
#21
Czyli proste jak dziala to nie ruszacSmile
Odpowiedz




#22
kontrolowac poziom i w razi potrzeby uzupelniac. Jelsi juz ktos tak bardzo pragnie to polecilbym tylko odciagniecie plynu ze zbiorniczka i odrazu zalenie świeżym. Mimo ze troche zostaje w maglu i przewodach, pompie to mysle ze takie odswierzenie mozna zaakceptowac jako wymiana plynu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
rzeczywiście producent nic nie mówi o wymianie, a tylko o kontroli poziomu i ewentualnym uzupelnieniu ubytku.
Nie jestem fachowcem ale podejście typu nie ruszaj bo sie zepsuje jest trochę dziwne.Układ można odpowietrzyć. wesol, możesz uzasadnić dlaczego wymiana płynu ma uszkodzić uszczelnienie i rozwalić maglownicę? Pytam poważnie bo jestem laikiem który czasami sam chce sobie coś naprawić, oszczędzając na mechanikach
Odpowiedz
#24
Ok, z mojej strony temat zamknięty Smile
Odpowiedz
#25
adam, najlepszą oszczednością na mechanikach będzie po prostu naprawianie zepsutych rzeczy a nie psucie działających Big Grin uwierz mi! ja po latach wiem, że to dopiero przynosi wymierne korzyści Big Grin
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#26
wymiana płynu we wspomaganiu nie jest psuciem. Endrju222 znasz przypadki uszkodzenia maglownicy podczas wymiany płynu?jeszcze raz poważnie pytam bo może sie okazać że z tym uszkodzeniem będzie jak z przytoczonym przez przedmówcę Gagarinem- podobno...
Odpowiedz




#27
Moze inaczej. Oleje typu przekladniowego( tutaj bardziej chodzi o dyferencjaly i skrzynie biegów wymienia sie jak pracuja w warunkach ciezkich znaczy sie przy przeprawach wodnych itp. Poporstu woda dostaje sie do ukladów i moze uszkodzic pozniej uklady napedowe. Przy normalnej eksploatacji miejskiej ( nasze auta do tego sluza bo w koncu nie sa ani do przepraw ani do off road'u) nie ma potrzeby by wymieniac tego typu plyny. To nie olej silnikowy gdzie dzialaja inne czynniki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
adam, ja nie twierdze, że wymiana płynu coś zepsuje, jak masz fundusze, chęci i możliwości to przecież nikt Ci nie zabrania - dbasz o auto i to się chwali. Zażartowałem tylko z tym mechanikiem i psuciem, bo wiem po sobie, że nie raz chciałem coś zrobić, żeby poprawić/zadbać i popsułem ;D dopiero wtedy na koszty się naraziłem Wink ja tez właściwie wszystko robię sam, do mechanika idę jak już nie ma innego wyjścia...pozdra
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#29
Stasio59, konkretna odpowiedz. jestem tego samego zdania na temat olejów i innych płynów eksploatacyjnych, dlatego wymieniam.koszt wymiany nieduży,sama wymiana też niezbyt trudna, więc raz na kilka lat można to zrobic, Drążyłem jednak ten temat ze względu na wypowiedz w poście #6 tego tematu, gdzie wyczytałem że wymiana może doprowadzic do uszkodzenia.
Endrju222, ja staram się naprawiać bez psucia Wink dlatego naprawy które miały trwać np. 2 godziny przeciągały sie w nieskończoność Smile ale satysfakcja że coś sie samemu naprawiło -bezcenna
Odpowiedz
#30
tylko ja nie rozumiem czemu wy ludzi jestescie tacy uparci. Skoro porducent podaje z enie ma potrzeby wymiany to czemu robicie przeciwnie. Jak wymiana rozrzadu i porducent podaje w jakims aucie ze co 150 tys to slysze ze lepiej wymienic przy 120 czy 100 tysiacach. Jak jest 90 to lepiej przy 60 tys km. Co za mania jakaś. Owszem sa przypadki w niektorych markach ze cos tam nie dopatrzyli i byly jakies problemy. Ciekawe co maja powiedziec wlasciciele np focusa 2.0 tdci gdzie wymiana paska jest co 240 tys km. Wymieniac wczesniej czy jak??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 260 08-02-2024, 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 255 19-08-2023, 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 445 23-03-2023, 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 13,099 12-03-2023, 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 579 06-03-2023, 22:07
Ostatni post: Bogos
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,346 19-11-2021, 18:54
Ostatni post: wesol
  Jaki olej do skrzyni biegów 1per 23 15,344 14-11-2021, 18:49
Ostatni post: Mazur1908
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 1,077 19-10-2021, 07:06
Ostatni post: leo
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,331 16-06-2021, 21:44
Ostatni post: Kony
  Poduszka,airbag fotela. Wymiana yark 0 1,279 24-04-2021, 21:53
Ostatni post: yark

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości