Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyn/olej do wspomagania, rodzaje, wymiana itp.
#51
Może mi ktoś powiedzieć ile wchodzi tego napoju do układu wspomagania ???
Odpowiedz




#52
nie wiem ile ale raczje litr to malo. Widze jaednak ze za wszelka cene próbujesz coś zepsuć coś co jest jeszcze dobre i obym nie wykrakal. Wiele osob jak zaczynalo grzebac przy ukladzie wspomagania to tylko biedy sobie narobilo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#53
wesol, nic nie chcę zepsuć - pytam z ciekawości Smile
Odpowiedz
#54
tyle ze olej przekladniowy to ten sam olej co olej w skrzyniach automatycznych. Nie jest absolutnie higroskopijny. Generalnie chyba 90% aut na rynku jezdzi bez wymiany tego plynu ustrojowego i ma sie dobrze. Nie znam przypadku zeby brak wymianu tego plynu spowodowal ze magiel sie rozszczelnil albo pompa od tego klekla. Te awarie nie sa zwiazane z tym olejem. Zalewanie najznamienitszego oleju nie zapobiegnie ewentualnej awarii w pryzszlosci. Na to nie ma lekarstwa.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#55
Tyle tylko że olej w skrzyniach automatycznych i manualnych zaleca się co jakiś czas wymieniać. Więc skoro olej we wspomaganiu jest taki sam, to dlaczego go nie wymieniać skoro taki sam olej w skrzyniach już wymieniać należy? Przecież on też się zużywa. Nie jestem żadnym fachowcem, ale trochę to dziwne dla mnie.

Odpowiedz
#56
w automatach sie wymienia. w manualach tylko nielicznych sie wymieniach( nie wiem czy choć w 10% skrzyń manualnych jest wymagana wymiana. Skoro nie ma nigdzie wymagania co do wymiany tej oliwy to czemu usiłujecie być mądrzejsi od tych co to projektowali. Poza tym wszystkim jakie sa temperatury w skrzyni manualnej a jakie sa temperatury w przekaldni kierowniczej. No nie porównujmy. Czemu sie upieracie. Czemu w druga strone nie chcecie. Jak bede pisal wymienicie to bedziecie pisac nie nie wymieniamy?? Wymiencie przy okazji turbo tak na wszelki wypadek.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#57
Nigdzie może nie być zapisanej informacji przez producenta że oliwę w manualu trzeba zmieniać, ale czy mając auto kilku / nastoletnie które przejechało już kilkaset tysięcy km naprawdę rozsądnym wyjściem jest nie zmienianie oliwy? Nie chodzi mi w tym momencie o zalecenia producenta, ale o zdrowy rozsądek.

Turbo to jednak inna sprawa, jakby na to nie patrzeć Smile Za smarowanie turbo z tego co wiem odpowiada oliwa silnikowa, a tą jednak się zmienia ( jak ktoś dba o auto to nawet co 10 tys km, mimo że producent zaleca co 30 ). Tylko komu tak naprawdę ma zależeć na wymianie / na częstszej wymianie oliwy - producentowi czy nam???
Odpowiedz
#58
wg mnie gdyby byla tak apotrzeba to by w ksaizce serwisowej bylo napisane wymien olej w skrzyni po 300 tys km lub 10 lat. Skoro pdoaje sie ze wymiana paska rozrzadu w nietorych autach co 270 tys km lub 10 lat to czemu nie olej. Skoro nie ma to po co tam pchac palce.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#59
Producent zwykle podaje maksymalny czas między wymianami części, lecz wydaje mi się że tak naprawdę dotyczy to warunków tzw laboratoryjnych. Zycie i codzienne użytkowanie auta jednak weryfikuje te zalecenia - wiele razy osobiście słyszałem, że pasek zerwał się w połowie przebiegu zalecanego przez producenta. Podobnie bywało z łańcuchami. Niby nie ma konieczności ich wymiany, bo są bezobsługowe - praktyka jednak jest inna. Uważam że podobnie jest z płynami ustrojowymi.
Odpowiedz
#60
czyli wymieniamy wszystko dwa razy szybciej. oleje wymieniamy co 7 tys km. paski co 45 tys km, Plyn hamulcowy minimum raz w roku. Kolcki hamulcowe dojezdzamy do polowy i wymiana?? Jakas paranoja.

jak juz wspominalem zden producent nie gwarantuje ze pasek wytrzyma 120 tys czy ile tam sobie podaje. JEsli cos jest nie tak z paskiem to masz go wymienic niezaleznie od tego czy przelatane jest 100 tys km czy 20 tys km.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 224 08-02-2024, 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 235 19-08-2023, 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 434 23-03-2023, 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 13,014 12-03-2023, 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 544 06-03-2023, 22:07
Ostatni post: Bogos
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,283 19-11-2021, 18:54
Ostatni post: wesol
  Jaki olej do skrzyni biegów 1per 23 15,157 14-11-2021, 18:49
Ostatni post: Mazur1908
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 1,022 19-10-2021, 07:06
Ostatni post: leo
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,254 16-06-2021, 21:44
Ostatni post: Kony
  Poduszka,airbag fotela. Wymiana yark 0 1,248 24-04-2021, 21:53
Ostatni post: yark

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości