Ocena wątku:
Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
08-05-2013, 10:30
Post: #1
Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
Witam, wczoraj latałem w trase, zrobiłem troche km i przy okazjii zauważyłem że czasami jak by wskazówka obrotomierza sie czasami zacinała, zawieszała, to jest mniej więcej tak że jak przyśpieszam, to silnik ładnie wchodzi na obroty a wskazówka np. przystanie na 2 tys obrotów, silnik ma już kolo 3 tys i nagle wskazówka wskakuje na te 3 czyli na poprawne wskazania, zachowuje się tak jak by ją przytrzymać palcem i puścic ... ;/

Reszta działa ok czyli prędkościomierz, komp pokładowy i inne wskaźniki, do tej pory było wszystko ok, może ktos ma jakiś pomysł ?

Zauwazyłem jeszcze to że jak zostawie go na wolnych obrotach to silnik chodzi powiedzmy na te 850 obr a obrotomierz pokazuje ciągle prawie tysiąc obrotów hrhrh


Pozdrawiam
Reklama

08-05-2013, 14:20
Post: #2
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
sebter a nie było ostatnio grzebane przy alternatorze?
w Diesel-ku obroty są brane z alternatora także na dzieńdobry przeczyść wtyczkę i gniazdo alternatora



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
08-05-2013, 15:24
Post: #3
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
Właśnie nic nie robiłem ale skoro kolega tak twierdzi to sprawdze wtyczki i przeczyszcze dla pewności Smile

Rozmawiałem tez ze znajomym co troche przerabiał podobne tematy to stwierdził, że może silnik w zegarach sie koń czy od obrotka ;|
08-05-2013, 20:46
Post: #4
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
(08-05-2013 14:20)daneczek76 napisał(a):  sebter a nie było ostatnio grzebane przy alternatorze?
w Diesel-ku obroty są brane z alternatora także na dzieńdobry przeczyść wtyczkę i gniazdo alternatora

no raczej nie w tdi bo masz przeciez i czujnik na wale a w VP masz czujnik w pompie i podaje obroty pompy a w PD'ku masz czujnik jeszcze od walka rozrzadu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-05-2013, 21:13
Post: #5
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
Dziwne jest to, że raz działa jak trzeba a czasami sie przycina i szybko odskakuje wskazówka ;| Po wymianie zegarów działały pół roku jak trzeba a teraz szopa ... hrhrhr
09-05-2013, 10:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013 11:06 przez daneczek76.)
Post: #6
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
wesol nie jestem taki pewien do octavi VP kiedyś założyłem alternator do benzyny i obrotomierz umarł, po naprawie włożyłem stary i powrócił.
Oczywiście nie twierdze że to może być wina samej szafy , ale przeczyszczenie złącza nie zajmie długo a już zawsze do przodu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
09-05-2013, 21:23
Post: #7
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
napewno nie jest brane z altka bo puszcznei nogi z gazu powodowaloby ze oborty by nie spadaly mimo ze faktycznie spadaja. Po cos w koncu jest to sprzegielko na alternatorze co nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-05-2013, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013 21:34 przez Scrappy.)
Post: #8
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
(09-05-2013 21:23)wesol napisał(a):  Po cos w koncu jest to sprzegielko na alternatorze co nie.
Albo nie ma tak jak mój przyjechał Smile



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
14-05-2013, 12:56
Post: #9
RE: Wskazówka obrotomierza sie przycina ? ;|
Póki co pomogło wyjęcie zegarów, wypięcie wtyczek pomachanie nimi i wsadzenie spowrotem, jeśli problem sie ponowi to pewnie wymienie silniczek od obrotka ze starych zegarów hrhrhr




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name