Ocena wątku:
ile km na rezerwie
02-07-2012, 22:19
Post: #1
ile km na rezerwie
Mam pytanie: ile km można spokojnie przejechać po zapaleniu się kontrolki rezerwy
Reklama

02-07-2012, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2012 22:33 przez sharan18.)
Post: #2
RE: ile km na rezerwie
ja zrobilem kolego 50km na rezerwie(na ryzyko), komputer pokazywal mi jeszcze na 10 km paliwa...

ale 35km to tak na spokojnie zrobisz

sharan 1,9TDI 131ps
02-07-2012, 22:36
Post: #3
RE: ile km na rezerwie
70 km na autostradzie z laweta + pełne gacie ;-)
02-07-2012, 23:21
Post: #4
RE: ile km na rezerwie
rezerwa to około 10 litrów.. wiec już sam wiesz, ale lepiej nie czekać aż zacznie kangurkami jechać auto.
Ja zawsze leje do pełna i jak tylko trafiam na tanią stację znowu do pełna, jeśli mniej niż pół. Prędzej czy później trzeba będzie tankować i tak a nie lubię tracić czas na tankowanie, smrodzenie się (choć mam do tego rękawiczki pod fotelem kierowcy. Jeździć codziennie i kapać po 50 złotych to lepiej już na rower się przesiąść i kupić sobie kilogram mandarynek i czekoladę.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
03-07-2012, 07:30
Post: #5
RE: ile km na rezerwie
jeżdżąc sharanem też mnie stać na owoce i słodycze problem w tym że żonka jeździła autem i nie zatankowała a przejechała troszkę km i zastanawiam się czy lepiej wziąć kanister i jechać z kimś po ON czy jechać sharanem
03-07-2012, 15:13
Post: #6
RE: ile km na rezerwie
z tymi owocami i czekoladę miałem na myśli kalorie - bo trzeba energię włożyć w pedały Smile

kobiety zazwyczaj delikatnie jeżdżą i do stacji dojedzie Wink



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
04-07-2012, 10:10
Post: #7
RE: ile km na rezerwie
Kiedyś jadąc z kanistrem ropy z niemiec chciałem sprawdzić ile zrobię km.
Po przejechaniu 100 od zapalenia się kontrolki zrezygnowałem z dalszej jazdy na oparach, zaznaczam, że kontrolka nie zawsze zapali się w tym samym miejscu, zależy to od przechyłu wysokości nad poziomem morza, temperatury. Niby śmieszne, ale przy takiej ilości paliwa każdy mm. Na wagę złota.
Nieraz była taka sytuacja że zapaliła się kontrolka, następnie przejechałem np. 20km i zjechałem na parking, po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka nie zapalała się przez kolejne 10km. Więc gdzie te 30km się podziało?
Odpowiadając tylko na pytanie, myślę że 60km jest pewne w każdych warunkach pogodowych i terenowych



SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
24-11-2012, 00:05
Post: #8
RE: ile km na rezerwie
Na solówce robiłem 60 km na świecącej się rezerwie.Raz z podpiętą lawetą po przejechaniu 25 km stanął mi na wzniesieniu 300 m przed stacją benzynową.2 godziny męczyłem się żeby go odpalić.Odpalił dopiero jak odpieliśmy lawetę , dopchaliśmy alhambrę na wzniesienie i praktycznie na odcinku 2 metrów zapalił na "pych".Z rozrusznika za chiny nie odpalił ( paliwo wlane do zbiornika i do filtra paliwa).Od tamtej pory nawet bez lawety robię max 20 km na rezerwie
24-11-2012, 21:12
Post: #9
RE: ile km na rezerwie
Ostatnio wymieniałem filtr paliwa i zapomniałem do nowego wlać ropy, można chechłać do śmierci. Uratował mnie starter. Myślę że taki starter w spreju, na takie sytuacje i zbliżającą się zimę nie zaszkodzi żeby był w schowku)
oczywiście lepiej mieć pełny bak, nowe aku, świece i td. Ale strzeżonego...



SHARAN TREND 85kw TDI 6SG
obecnie Foka
Wrocław
24-11-2012, 21:34
Post: #10
RE: ile km na rezerwie
60 i jestem pod stacją więcej nie próbowałem po mieście.
Ale jak ktoś lubi rekord do pobicia Wink



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name