Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HELIX BLUE B62C
#1
    Panowie dzisiaj zainstalowałem dla równania głośniki ze zwrotnicami HELIX BLUE B62C
- drzwi wygłuszone dekarską
- na dystansach mdf

w porównaniu do zestawu fabrycznego brak różnicy
radio ma 22 rms ( 4x50wat) na kanał.

Dźwięk zniekształca się przy tej samej głośności.

Oczywiście fachowcy od CA powiedzą że bez wzmacniacza ani rusz ale jedzie do mnie już (4x75 W/4ohm) Moc maksymalna przy 4 omach 4x160 i zobaczę jak będą grały fabryczne a jak helixy czy to tylko marketing


VW SHARAN 1.9 TDI 4motion
Odpowiedz




#2
Też zastanawiałem się na tymi głośnikami?
Daj znać jak to gra finalnie w stosunku do fabrycznych? Jakie masz radio?

Ja zastanawiam się jeszcze nad głośnikami:
-ALPINE SXE-1750S
-ALPINE SPE-17SF
-HERTZ DSK 170.3
-JBL GTO-6528s ale 2Ohmy
-SINUSLIVE SLF-165
-PEIYING 3510C
-PEIYING 1010C

Poszukuje jeszcze informacji jak wyjąć soprany w kokpicie i te w bagażniku ... bez demolki?
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#3
Czy po zamontowaniu głośników na dystansach boczki normalnie wchodzą i można założyć seryjne maskownice? Głośnik nie jest na styk z maskownicą, czy tez wystaje i trzeba delikatnie podrzeźbić? Muszę zmienić 2 głośniki i zastanawiam się czy kupić używane oryginały czy jakieś droższe ale o małej głębokości. Możesz cyknąć foto jak to wygląda bez maskownicy? I ile ma dystans?
Odpowiedz
#4
pretor jeśli chcesz lepszy bas to dobre głośniki do przednich drzwi a tył sobie podaruj , wtedy dajesz głośność bardziej na przód , a tył jest tylko dla ludzi którzy podróżują z tobą żeby im coś grało.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#5
nie pamietam ile głośników jest w sga przed liftem , bo jesli ci chodzi o te na samym końcu nie w w drzwiach pasażerów tylko te w bagażniku to z nich za dużo nie wydobędziesz
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#6
chcesz pozadny bas to kup power basy. Moc nie ma nic do tego jak to zagra jedynie znieksztalcenia harmoniczne maja tu wplyw na to charczenie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
Polecam poczytac forum , co prawda helix to nowka i chyba nikt go nie opisywal ale w tej kasie to jest na razie tylko jeden zestaw ktory te Twoje ..niszczy Wink
Odpowiedz
#8
Nie znam takich głośników, które dobrze zagrają niskie tony bez szczelnej komory i odpowiedniego wzmocnienia - cokolwiek się nie wsadzi to zagra podobnie - nie ma się co czarować - z końcówki radia będzie grał każdy zestaw przeciętnie, nieco lepiej niż na fabrycznych ale szału nie będzie.



I ja dołączam się do pytania - jakiej max wysokości dystanse mdf w te drzwi wejdą ???
Odpowiedz
#9
fakt, glosniki musza byc dobre naprawde. helixy z dolnej półki to nic ni elepsze jak te ori. Ori w zasadzi enie sa jakies mega denne. W golfie 4 u kuzyna kiedys zakladalem glosniki zakupione w media jakies JBL i si eokazalo ze gorzej graja jak te ori wiec powróciliśmy. Druga sprwa jest fakt ze musza byc solidnie te glosniki zamontowane. Obsluchiwalem kiedys w Sczecinie na ROmera u ziomkow od car audio jak zalozyli glosniczki w sumie nie jakies mega duze ale firmy vifa i do tego pierscienie nie z mdf'u czy hdf'u a poprostu stalowe. Wszystko skrecone i jeszcze na klej epoksydow sklejone bylo. Bass byl i to dobry. Co do znieksztalceń i harczenia pryz duzej glosnosci to wina lipnego wzmacniacz aktory to ma duze znieksztalcenia harmoniczne przy wiekszej mocy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości