Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepalanie się bezpiecznika nr 14
#1
Problem dotyczy przepalania bezpiecznika nr 14 w Sharanie 110 KM silnik AFN rocznik 97`. Co dziwne po wymianie bezpiecznika na nowy wszystko działa- szyby się podnoszą i opuszczają jednak gdy zamykam samochód z pilota (z domykaniem szyb) szyby się podniosą ale bezpiecznik już się przepali. Sprawdziłem wtyczki na module komfortu pod siedzeniem, przewody między słupkami i drzwiami i wszystko wydaje się wyglądać i działać poprawnie. Co mogę jeszcze sprawdzić, co może być przyczyną ?
Odpowiedz




#2
Wielkie dzięki za okazaną pomoc !!!!!
Odpowiedz
#3
Wyczuwam lekką nutkę ironii. Kolego woody, jeśli nie doczekałeś się odpowiedzi na swoje pytanie, znaczy to że nikt z przeglądających do tej pory Twój post (20 wyświetleń), nie potrafił pomóc bądź nie spotkał się z takim problemem. Nie każdy problem da się rozwiązać w ciągu godziny.

Jeśli zależało Ci na czasie, trzeba było jechać do ASO.
Pozdrawiam.
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA

Odpowiedz
#4
Nie zaprzeczę, trochę się rozczarowałem i nie chodzi tu o godzinę a 26 godzin jednak bez żalu sprawdzam nowe pomysły co i gdzie mogło nawalić.
Pozdro
Odpowiedz
#5
Witaj kolego Woody. Możliwe jest ze tak jak piszesz kable w przelotce masz całe, i wszystko na oko jest ok, jednak tam szukaj przyczyny i sprawdź dokładnie nie tylko odcinek od drzwi do kostki w słupku, zdejmij boczek za słupkiem i sprawdź kable już w aucie, , jak jakiś czas temu otworzyłem szybę i już jej nie zamknąłem, okazało się ze kable za buda sparciały i robiły zwarcie,a w przelotce i drzwiach było ok,pozdro,i powodzenia.
Odpowiedz
#6
Witam wszystkich, trochę to trwało ale znalazłem przyczynę usterki. Mianowicie po sprawdzeniu wiązek kabli we wszystkich drzwiach oraz wiązki idącej do tylnej klapy nie stwierdziłem żadnej usterki i prawie się poddałem. Przedwczoraj kiedy padał deszcz okazało się że wycieraczki też nie działają - sprawdziłem przewody przy silniczku wycieraczek i nic, ostatni pomysł rozebrałem obudowę kolumny kierownicy i EUREKA wiązka kabli idąca od stacyjki do bezpieczników się przetarła i robiła zwarcie ze stelażem kolumny kierownicy. Trochę lutowania i izolacji i wszystko działa jak dawniej.
Pozdrawiam Cool
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepalanie bezpiecznika nr 32 Asd1234 7 1,356 11-05-2023, 09:12
Ostatni post: bartussss21
  Spalone wejście bezpiecznika sasquach 4 1,798 21-02-2017, 15:34
Ostatni post: sasquach

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości