Ocena wątku:
Przepalanie się bezpiecznika nr 14
28-05-2012, 08:49
Post: #1
Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Problem dotyczy przepalania bezpiecznika nr 14 w Sharanie 110 KM silnik AFN rocznik 97`. Co dziwne po wymianie bezpiecznika na nowy wszystko działa- szyby się podnoszą i opuszczają jednak gdy zamykam samochód z pilota (z domykaniem szyb) szyby się podniosą ale bezpiecznik już się przepali. Sprawdziłem wtyczki na module komfortu pod siedzeniem, przewody między słupkami i drzwiami i wszystko wydaje się wyglądać i działać poprawnie. Co mogę jeszcze sprawdzić, co może być przyczyną ?
Reklama

29-05-2012, 10:16
Post: #2
RE: Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Wielkie dzięki za okazaną pomoc !!!!!
29-05-2012, 11:37
Post: #3
RE: Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Wyczuwam lekką nutkę ironii. Kolego woody, jeśli nie doczekałeś się odpowiedzi na swoje pytanie, znaczy to że nikt z przeglądających do tej pory Twój post (20 wyświetleń), nie potrafił pomóc bądź nie spotkał się z takim problemem. Nie każdy problem da się rozwiązać w ciągu godziny.

Jeśli zależało Ci na czasie, trzeba było jechać do ASO.
Pozdrawiam.



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
29-05-2012, 12:56
Post: #4
RE: Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Nie zaprzeczę, trochę się rozczarowałem i nie chodzi tu o godzinę a 26 godzin jednak bez żalu sprawdzam nowe pomysły co i gdzie mogło nawalić.
Pozdro
31-05-2012, 00:50
Post: #5
RE: Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Witaj kolego Woody. Możliwe jest ze tak jak piszesz kable w przelotce masz całe, i wszystko na oko jest ok, jednak tam szukaj przyczyny i sprawdź dokładnie nie tylko odcinek od drzwi do kostki w słupku, zdejmij boczek za słupkiem i sprawdź kable już w aucie, , jak jakiś czas temu otworzyłem szybę i już jej nie zamknąłem, okazało się ze kable za buda sparciały i robiły zwarcie,a w przelotce i drzwiach było ok,pozdro,i powodzenia.
06-06-2012, 21:01
Post: #6
RE: Przepalanie się bezpiecznika nr 14
Witam wszystkich, trochę to trwało ale znalazłem przyczynę usterki. Mianowicie po sprawdzeniu wiązek kabli we wszystkich drzwiach oraz wiązki idącej do tylnej klapy nie stwierdziłem żadnej usterki i prawie się poddałem. Przedwczoraj kiedy padał deszcz okazało się że wycieraczki też nie działają - sprawdziłem przewody przy silniczku wycieraczek i nic, ostatni pomysł rozebrałem obudowę kolumny kierownicy i EUREKA wiązka kabli idąca od stacyjki do bezpieczników się przetarła i robiła zwarcie ze stelażem kolumny kierownicy. Trochę lutowania i izolacji i wszystko działa jak dawniej.
Pozdrawiam Cool




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepalanie bezpiecznika nr 32 Asd1234 7 1,272 11-05-2023 09:12
Ostatni post: bartussss21
  Spalone wejście bezpiecznika sasquach 4 1,778 21-02-2017 15:34
Ostatni post: sasquach

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name