Ocena wątku:
  • 34 głosów - średnia: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperatura płynu chłodzącego, silnik TDI
#71
Z tego co zaobserwowałem dziś w samochodzie firmowym VW T5 cały piecyk uruchania się po ok 20 sekundach
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz




#72
Problem słabego grzania przodu rozwiązany.
Okazało się, że przednia nagrzewnica osiąga max 35C na wylotach przy 2000 obrotów/min
Tylna w tym samym czasie 70C (ustawienia temp na HI)
Po przepłukaniu nagrzewnicy przedniej przy 2000 obrotów otrzymałem 60C i jestem baaardzo zadowolony. Trochę odbiera redyktor gazu ale grzanie jest teraz bajeczne.
W samochodzie jest cieplutko a na auto czuję przyjemne ciepło w okolicy stóp. No bajka po prostu i to raz dwa.
Niestety do płukania trzeba wypatroszyć napęd wycieraczek Smile
Odpowiedz
#73
witam może mi ktoś podpowied jedną żecz mam sharana 1,9 tdi 110km . temperaturę mi łapie bardzo szybko ale wskazówka wychyla się za połowę skali i jak jadę powoli czy szybko to nie ma rużnicy , a temperatura oleju potrafi skoczyć do 110stopni . co to może być za przyczyna.Angry
Odpowiedz
#74
radar popraw bledy ort bo az oczy bolą. Prawdopodobnie masz UPG walniete. Objawami sa wlasnie podwyzszona temp. i raczej dosc czesto wahania tej temperatury podczas nawet spokojnej jazdy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#75
wesoł miałem coś podobnego częste wahnięcia temp. od 0 do normalnej chyb 90?? (wskazówka w pionie ) okazało się że termostat wymieniono i spokój
Odpowiedz
#76
Ja biorę się za naprawę tego ebesprachera pod koniec wakacji Smile Ociepliłem też rurki pod autem do tylnej nagrzewnicy pianką poliuretanową do centralnego ogrzewania i też coś pomogło. Smile
VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM

Odpowiedz




#77
Witam. Jaką temperaturę powinien wskazywać wskażnik,bo mnie sie wydaje że mam za niskąUndecided . Sharan z tego co pamietam ma 5 kresek. pierwsza jest na zero,druga na 1/4, trzecia w połowie (90stopni), czwarta na 3/4, i piąta na końcu. Gdy jeżdziłem w upalne dni i teraz w dzień to wskażnik jest na drugiej kresce 1/4 ,jak pojezdziłem dłużej po mieście to czasami ale bardzo rzadko dochodziło na chwilę na trzecią kreskę,czyli 90stopni. Teraz gdy jest z rana zimno to wskażnik utrzymuje sie przed tą drugą kreską. Z tego co się orientuję to chyba za nisko. Co może być przyczyną ?? czujnik temperatury czy coś innego??
Mam nadzieję że opisałem swój problem zrozumiale i że ktoś mi będzie w stanie pomóc.
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#78
Miałem jakiś czas temu podobnie. Po wymianie termostatu (Wahler 35 zł) wskazówka stoi w pionie. Jak miałem walnięty czujnik to wskazówka świrowała co jakiś czas skacząc na 4 kreskę i powoli wracała na 3, więc wymieniłem na nowy firmy SWAG 35 zł. Co ciekawe miałem czujnik czarno-żółty a ten nowy jest czarno-niebieski, że podobno nastąpiła zmiana. Ale jak na razie działa bez zarzutu.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#79
wskazówka nie szaleje,Czyli termostat do wymiany?? żeby na darmo go nie wymieniać
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#80
połączono wątki
SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  obieg płynu maciek-basia 13 7,115 16-08-2018, 18:16
Ostatni post: wesol
  Zapach płynu z tylnej nagrzewnicy frik 4 2,210 05-12-2014, 14:34
Ostatni post: mamwi
  Temperatura płynu niska (b. duże wahania), a oleju stała i wysoka - zagadka? toniemy 10 6,676 14-12-2012, 11:24
Ostatni post: ENDRJU222

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości