Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dławienie Sharana
#1
Exclamation 
Mam vw sharana z 1996 roku 1,9 tdi gdy podczas jazdy przyśpieszam bądź zmiany biegu zaczyna go dławic i przytykać zdarza się to raz na jakiś czas zależy od humoru auta . Po za tym w przewodzie z paliwem pojawiły się też bąbelki z powietrzem .Co może byc tego przyczyną ?. Dodam że auto odpala normalnie . ..
Odpowiedz




#2
Może się kończyć pompa (tzn może nieszczelność mieć) lub jeśli nie zmieniałeś za długo już filtra paliwa to wypadałoby to zrobić wraz z tym filterkiem od przewodów zwrotnych (biały plastik na spinkę, który jest na filtrze paliwa widoczny od góry).
[Obrazek: vd1c.jpg]
Odpowiedz
#3
tym filterkiem od przewodów zwrotnych (biały plastik na spinkę, który jest na filtrze paliwa widoczny od góry).
to nie jest filterek tylko zaworek
Odpowiedz
#4
Hm zacznę chyba od wymiany tego zaworka od przewodów zwartych bo na razie to najtaniej wychodzi z tego co patrzyłem to nie siedzi sztywno tylko cały sie rusza ten zaworek a co do samego filtra to wymienia co 12tys/km z wszystkimi pozostałymi filtrami a ostatnia wymiana była z 4tys temu
Odpowiedz
#5
(16-03-2012, 06:37)ryju1468 napisał(a): tym filterkiem od przewodów zwrotnych (biały plastik na spinkę, który jest na filtrze paliwa widoczny od góry).
to nie jest filterek tylko zaworek

tak dokładnie, proszę wybaczyć pomyłkę nazewnictwa - wypadło mi z głowy akurat

(16-03-2012, 08:28)darek.mysza napisał(a): Hm zacznę chyba od wymiany tego zaworka od przewodów zwartych bo na razie to najtaniej wychodzi z tego co patrzyłem to nie siedzi sztywno tylko cały sie rusza ten zaworek a co do samego filtra to wymienia co 12tys/km z wszystkimi pozostałymi filtrami a ostatnia wymiana była z 4tys temu

więc przy okazji sprawdź również przewody paliwowe może gdzieś jest jakieś pęknięcie i dostaje się powietrze, lub może filtr paliwa jakiś feler się trafił, musisz po sprawdzać na spokojnie, również od doły filtra paliwa możesz troszkę upuścić paliwa w celu sprawdzenia czy woda się nie odstała - to tak przy okazji
[Obrazek: vd1c.jpg]
Odpowiedz
#6
Wiec tak wymieniłem filtr razem z tym plastikiem i posprawdzałem wszystkie przewody jakie od niego od chodzą w stronę silnika i wszystko wydaje się ok ale nadal przerywa i widać bąbelki powietrza. A tych przewodów co idą od baku do filtra nie mam jak sprawdzić więc pewnie wybiorę sie jutro do znajomego na kanał żeby mi je sprawdził.
Odpowiedz




#7
W tym fakcie nie chciał bym Ciebie zamartwiać, ale być może uszczelnienie pompy się skończyło i zaciąga lewizne. Nie odczułeś ciud większego spalania, lub delikatniejszego spadku mocy?
[Obrazek: vd1c.jpg]
Odpowiedz
#8
bez diagnistyki i zlogowania auta dynamicznie to wróżenie z fusów. Temat nadaj sie do zsypu w tym wypadku. Bez tego nie da sie cokolwiek powiedziec bo moze byc w zasadzie wszystko.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
Racja, również może być to wszystko, nie mniej jednak w passacie miałem problemy podobne i po wszelkich wymianach okazało się, że pompa miała nieszczelność i łapało powietrze, dlatego wystawiłem taką diagnozę, jednak nie zaprzeczam, że podłączenie pod kompa nie pomoże Smile.
[Obrazek: vd1c.jpg]
Odpowiedz
#10
(16-03-2012, 00:20)darek.mysza napisał(a): Mam vw sharana z 1996 roku 1,9 tdi gdy podczas jazdy przyśpieszam bądź zmiany biegu zaczyna go dławic i przytykać zdarza się to raz na jakiś czas zależy od humoru auta
darek.mysza prosimy jaśniej co znaczy dławi przytyka ? a czy może auto traci moc i po ponownym odpaleniu moc powraca
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z odpaleniem sharana 1.9 115 trybiktrzcianka 4 2,543 11-01-2015, 11:29
Ostatni post: biart3
  Silnik z Golfa 1Z do Sharana- pasuje? Grzesiek75 3 3,343 03-03-2014, 14:35
Ostatni post: DuczekiOsia
  Dławienie Szarpanie 'zajęcze skoki' :-), brak mocy pablo81 19 13,842 02-03-2014, 01:36
Ostatni post: horse66x
  Akcja serwisowa dla Sharana ASZ. raventes 4 3,736 15-10-2012, 20:12
Ostatni post: raventes
  mam problem z odpaleniem sharana andrzej46 7 7,672 19-10-2010, 22:51
Ostatni post: Markoni

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości