Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Swiecący ESP Sharan AUY
#21
(20-02-2013, 00:09)prezes napisał(a): U mnie jest ten sam problem którego nie mogę rozwiązać ,wymieniłem czujnik skrętu i nadal go nie widzi nie wiem co mam dalej robić?

Szukaj o kalibracji kąta skrętu vagiem. Masz jakieś inne błędy w sterowniku silnika??
Odpowiedz




#22
Na silniku brak błędów tylko nie widzi tego czujnika
Odpowiedz
#23
przeciez esp nie ma nic do silnika.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
Czy naprawdę nikt nie ma pojęcia co może być przyczyną , dodam ze nie mam nigdzie więcej błędów esp działało jak kupiłem i po tygodniu przestało działać kostki sprawdzone i na pompie i przy kierownicy , czy ma ktoś może schemat od esp ?
Odpowiedz
#25

(22-02-2013, 13:18)prezes napisał(a): Czy naprawdę nikt nie ma pojęcia co może być przyczyną , dodam ze nie mam nigdzie więcej błędów esp działało jak kupiłem i po tygodniu przestało działać kostki sprawdzone i na pompie i przy kierownicy , czy ma ktoś może schemat od esp ?

Myślałem że tu koś coś ci podpowie jak to wygląda w praktyce gdzie szukać że vag nie widzi tego czujnika.
Ja ci moge pomóc w ten sposób że podam ci schemat esp jak to widać ze strony elektrycznej czyli kabelki itp, jesli sie na tym znasz ,bo ja nie kumam. Tylko to dopiero w niedzielę bo jestem poza domem.

(21-02-2013, 17:54)wesol napisał(a): przeciez esp nie ma nic do silnika.
Czyżby??

Odpowiedz
#26
Tak bo ESP jest na module ABS na pompie od absu. Jedynie co to podaje sygnaly no i przy zatrybieniu asr zmniejsza dawkowanie paliwa( glawi pedal gazu).
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#27
Tu możesz mieć rację bo pali mi więcej, podam jakie mam kodowanie esp jak by ktoś mógł sprawdzić u siebie będę wdzięczny


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#28
Witam
Skoro,, dławi pedał gazu " to ma coś wspólnego z komputerem silnika (ECM)
Pozdro
Odpowiedz
#29
(22-02-2013, 20:39)prezes napisał(a): Tu możesz mieć rację bo pali mi więcej, podam jakie mam kodowanie esp jak by ktoś mógł sprawdzić u siebie będę wdzięczny

prezes ! kolega wesol pisze że zmniejsza dawkowanie paliwa (i tak jest ) a ty piszesz że ci pali więcej. No to jak to jest?

(23-02-2013, 00:32)lopes napisał(a): Witam
Skoro,, dławi pedał gazu " to ma coś wspólnego z komputerem silnika (ECM)
Pozdro
Dokładnie.
Odpowiedz
#30
niewiele ma wspolnego. Wiekszosc elementów bo nawet poduchy dostaja info np o predkosci pojazdu a jak wiemy czujnik predksoci jest albo w piascie albo w skrzyni begow i to info idzie i do liczników do silnika do ABS/ESP i ktow ie jeszcze do czego tam jeszcze ale zapewne jakie komforty itp by np zamykac zamki jak masz ustawioną tak funkcje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości