Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapala się sprężynka na pulpicie
#1
witam mam pytanie od pewnego czasu po przejechaniu kilku kilometrów zapala mi się na pulpicie lampka sprężynki. to samo gdy samochód stoi kilka minut z zapalonym silnikiem. mechanik to sprawdzał żadnych błędów komputer nie pokazuje świece sprawne. co to może być ? vw sharan 1997 1.9 TDI 110 KM AFN
Odpowiedz




#2
A światła stopu pala się , najczęściej do wymiany czujnik świateł stopu przy pedale hamulca.
A ta sprężynka to lampka grzania świec żarowych.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#3
światła stopu ok kiedyś ktoś mi też mówił o czujniku pod pedałem ale to by miało na to wpływ ?
Odpowiedz
#4
Tak tak właśnie się to objawia. Migająca kontrolka może nam wskazywać brak stopu od taki bajers.
Oczywiście ta kontrolka pokazuje również inne awarie ale jeśli nic vag nie wykazał to powinno być to.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#5
ok zobaczę i dam znać czy pomogło. dzięki bardzo.
Odpowiedz
#6
hehe Smile właśnie dzisiaj to przerabiałem już nie pierwszy raz Smile czujnik przy pedale hamulca ten czarny (bo są dwa pierwszy niebieski drugi czarny) czasami lubi się zawiesić trzeba odkręcić plastik pod kierownicą jest chyba 5 wkrętów i 4 spinki plus bolec na boku który widać dopiero jak się otworzy drzwi. Jeden wkręt jest schowany pod plastikiem który jest zaraz za popielniczką więc na niego uważaj bo połamiesz plastik. Wyjmij czujnik, możesz go psiknąć czymś penetrującym, przeczyść styki bo może zaśniedziały, i powciskaj go kilka razy szybciej. Wepnij go do wtyczki i sprawdź czy działa. Pamiętaj tylko że działa on odwrotnie czyli bolec wysunięty światła się palą wsunięty światła gasną Smile. Uważaj na ten drugi czujnik bo z tego co wiem to jest od ABS.
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zapala przy połowie baku bencom 2 1,739 17-12-2015, 12:10
Ostatni post: suhhar
  kiedy zapala sie rezerwa w avg rafikk87 0 1,277 09-09-2014, 22:56
Ostatni post: rafikk87

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości