Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.9 aut kod błędu 19464
#11
A zaworek termiczny na powrocie nowy czy przełożony?
Odpowiedz




#12
(26-02-2021, 14:12)Andy napisał(a): Szybkie sprawdzenie tj. oczko na kole zamachowym i wałek rozrządu standartowo?
Założyłem nowy czujnik i dalej lipa
Tak też można na szybko sprawdzić lecz ja wolę na blokadach. W wałek wiertło 6mm jak nie masz ori. Jak sprawdzasz na kole to ma być idealnie na znakach 0 lub - w zależności co tam masz. Po co kupujesz coś co jest Ci nie potrzebne, lub nie jesteś pewny ustarki danej części??

Odpowiedz
#13
Zawór termiczny na filtrze stary,
Sam filtr nowy, czujniki nowe bo błąd jest do czujnika wałka,
A czujnik wału?? Zamawiałem przez telefon i tak się dogadałem,a nie sprawdziłem na miejscu co obieram. Mój błąd. Do godziny czasu ma być gość z kompem, więc sprawdzi co jest nie tak.
Odpowiedz
#14
Kolego błąd jest konsekwencją usterki, którą wyłapuje czujnik wałka. To jednak różnica i to spora. Jeśli pojawi Ci się sygnalizacja czujnika niskiego poziomu oleju to co? Dolewasz olej czy wymieniasz czujnik? ;-)
Odpowiedz
#15
(26-02-2021, 20:46)kalamb napisał(a): Jeśli pojawi Ci się sygnalizacja czujnika niskiego poziomu oleju to co? Dolewasz olej czy wymieniasz czujnik? ;-)
Hihi. Bardziej dobitnego przykładu bym nie wyslił Big GrinBig Grin.
Nie wiem czemu ludzie pierw kupują,wymieniają,narzekają wzamian podejśc do usterki bardziej profesjonalnieHuh
Odpowiedz
#16
Boguś nie musi być profesjonalnie. Wystarczy rozsądnie
Odpowiedz




#17
Przykład bardzo dobry, wręcz prima sortBig Grin
Ale o ile sprawdzenie oleju nie jest problemem, w mieście na chodniku to, sprawdzenie rozrządu już tak. Poza tym robiony był 25-30k temu, sprawdzałem pasek jak nowy. Nic nie stuka, nic nie puka, więc obstawiłem czujnik. Na chwilę obecną, błąd wykasowany, ale nie odpalałem bo aku padł Confused
Odpowiedz
#18
Andy nie popadajmy w skrajności, widzisz różnice w komunikacie „19464 sygnał poza zakresem tolerancji” a „19464 brak sygnału”?
Kluczowe słowo SYGNAŁ. Logicznym jest to, ze jeśli z czujnika walka przychodzi komunikat o przekroczeniu prosty wniosek czujnik mierzy czyli najprawdopodobniej jest OK i usterki należy szukać w zespole, którego ten czujnik jest elementem.
Co innego brak sygnału to sugeruje uszkodzenie czujnika lub jego instalacji. Dlatego najlepiej sprawdzić dokładnie opis błędu i postarać się o odpowiednia (właściwą) interpretacje.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości