Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
tylko po co ...

Dzisiaj umyty cały dokładnie i przejechany QD'erm aby wzmocnić ochronę wosku.
Do tego ogarnięty trochę środek tzn przetarte kurze + umyte dywaniki.
Tak sobie patrzę na ten samochód i 11 stopni + słońce dzisiaj i myślę po co mi te zimówki ... Smile haha

Do tego nałożona ponownie niewidzialna wycieraczka na przednią szybę, "stara" siedziała jeszcze ale już była osłabiona tam gdzie wycieraczki chodzą ( + płyn zimowy ... ) a że zużycie znikome przy nakładaniu nowej warstwy to co mi szkodzi niech będzie lepiej odprowadzało wodę.

Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz




rozebralem i uszczelnilem lewą stronę intercoolera zobacze czy niebedzie ciekł
Odpowiedz
nie gadaj bo umnie tez sie delikatnie poci. Tez sei nosze ze zrobieniem tego. Narazie odpiszczam bo mam inna robote ale tez bede ro chcial wyciagnac i rozgiac te zaczepy i moze poprawicto osadzenie i dopiero zagiąć ponownie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
wybaczcie za mały OT.
U mnie również się poci z boku na IC delikatnie i też się tak zabieram do tego ... i nie mogę zabrać.
Kolego jaro211 jak to rozebrałeś i uszczelniłeś ? A następnie złożyłeś ? Bo z tego co tam patrzyłem na mocowanie to jest ono zaciskane "na stałe" na IC ?
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
ja zamierzam to rozgiąć, wyciagnac ta czesc plastikowa. Tam bedzi euszczelka dumowa i najprawdopodobnie wezme to i i na silnikon dam by sie przykleila ta uszczelka i zloze i zacisne. Chlodnice od wody juz tak robilem a chyba gorzej bylo. Pewnie czasami wystarczy tylko zacisnac i po sprawie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
po zdjeciu zderzaka zrobiłem cztery otwory rewizyjne w plastiku bo niechciało mi sie rozbierac reszty przodu odkrecilem intercooler i po wyjeciu odgiołem szerszym sróbokrętem zaczaski alu wyczyscilem odtluszczylem i pasta dirko uszczeleczke posmarowalem i zlozylem doginajac zabezpieczenie u mnie wkradla sie aluminiowa rdza w narozniku uszkodzila uszczelke delikatnie ale wypelnilem wszystko pasta i zobaczymy trzeba dokladnie oczyscic z alu rdzy pozdrawiam moze pomoglem ( niemialem czasu zdjec zrobic Sad )
Odpowiedz




Ja dziś postawiłem auto na warsztat, wymiana rozrządu oraz sprawdzenie sprawności turbo i egr ewentualnie regeneracja.Smile
Odpowiedz
Wstawione turbo. Co prawda używane ale nie ma nawet grama luzu Big Grin
Oraz wymieniona uszczelka pod kolektorem ssącym.
Odpowiedz
Odwiedziłem kolegę grażyny i zakupiłem od niego komplet uszczelek do drzwi oraz osłonki klamek wewnętrznych.Smile dzięki za pomoc
Odpowiedz
Co prawda w weekend ale pozbyłem się kata. Wrażenia pozytywne, lepiej się wkręca w wyższe obroty a tak to bez zmian.

W najbliższej przyszłości - wymiana oleju w skrzyni + sprawdzenie i ewentualne kasowanie luzu na wałku sprzęgłowym oraz wymiana poduch i lóżysk mcpersonów, łączników stabilizatora oraz amorów tył.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości