Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
16-05-2018, 20:50
Post: #2951
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
No i sprawdzajac jak wyglada zapasowka popsola sie winda. Jako ze nie dostalem uzywki razem ze szwagrem naprawilismy moja. Pol metra linki 2 koncowki i godzinka pracy. I dziala Smile plus taki ze mam teraz dluzsza linke i wyjezdzam z kolem wygodnie za zderzak Smile
[Obrazek: 90e608d5dbbe276bmed.jpg]



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Reklama

02-06-2018, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2018 19:35 przez dyzioNR1.)
Post: #2952
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Najpierw poszły na ruszt felgi z polifta 17 cali plus opony... renowacja 4 popołudnia - felgi na szczęście nie były zbyt zniszczone, ale teraz mają nowy blask Smile

Do tego tarcze ATM Mikoda nawiercane i nacinane i klocki przód Textar tył ATE, które leżały tylne 1,5 roku w garażu a przednie też ładnych parę miesięcy. Zaciski na czerwono - klasycznie. 7 godzin...
Miło było zdejmować oryginalne tarcze VW, ktoś nie żałował kasy.

Zaciski, jarzma zdjęte, przejrzane, nasmarowane i jest bajka.

Auto mocno "stąpa" po ziemi.

Jak się zbiorę to wrzucę jakąś galeryję na "nasze auta", po przejęciu od żony robię z tego taki old school'owy, ale klasyczny wieśwagen Big Grin


Załączone pliki Miniatury
               



150KM -> 150kW Tongue
05-06-2018, 20:48
Post: #2953
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Moja Hiszpanka w ciągu ostatnich 2 tygodni dostała:
- regenerację maglownicy z wymiana końcówek drążków
- wymianę łączników stabilizatora z gumami stabilizatora,
- wymianę amortyzatorów tył,
- wymianę czujnika cieczy chłodzącej i wymianę chłodnicy klimatyzacji plus pełen jej serwis
- wymiana płynu chłodzącego

W kolejce czeka
- rozrząd
- serwis filtrowo-olejowy
- wymiana płynu hamulcowego (wszystko już kupione tylko czasu brak)

Do sprawdzenia
- PDC - Tir mi musnął zderzak i przestały działać
- dodatkowe ogrzewanie - VAG pokazuje kod błędu dotyczący pompy
05-06-2018, 21:05
Post: #2954
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Najgorsze jest to że te parę rzeczy to sporo kasy a te nasze auta już coraz tansze. Za grosze chodzą już. Gdzie te czasy jak było że naprawa kosztowała tyle co nic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-06-2018, 22:12
Post: #2955
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Robię bo lubię Smile
Szkoda mi dobrego samochodu oddawać za grosze. Wolę zrobić i śmigać. Silnik suchy. Może trochę turbo zapocone, ale jak popatrzy się na poniesione do tej pory koszty to w przyszłości turbo będzie "inwestycją" haha
Szwagier ma Szarika przebił już grubo ponad 500k km i nabija licznik dalej. Ja też szybko nie zamierzam się z Hiszpanką rozstawać Smile
11-06-2018, 18:32
Post: #2956
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja u siebie wymienilem imbus pompy olejowej, sprzegielko alternatora i teraz czekam jeszcze na napinacz paska. noo i jeszcze wahacze przod wymienilem Smile
11-06-2018, 20:48
Post: #2957
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Założyłem dziś nowy pasek klinowy. Niestety pompa przestała pracować i było trochę spalenizny w powietrzu. Wrócił do domu na holu.
Czekam na pompę wody i czeka mnie wymiana w trudno dostępnym miejscu.



Obecnie :
VW Sharan 97r. 2.8 vr6 Pb/lpg
VW T4 95r. 2.4d aab
VW t4 93 2.5 acu
Toyota Rav4 00r 2.0 pb/lpg
Seicento 98 1.1
16-06-2018, 14:33
Post: #2958
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
A mi pospawał mechanik rury wydechowe po próbie kradzieży katalizatora.
17-06-2018, 21:00
Post: #2959
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
witam. ja wymieniłem w końcu sprzęgło na jednomas valeo (polecam sprzęgło bajka leciutko chodzi żadnych szarpnięć itp.) wysprzęglik luk podpore i półoś chłodnice klimy olej w skrzyni. Wielkie Dzięki kolego Wesoł za pomoc w wyborze części
17-06-2018, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2018 22:00 przez jaro211.)
Post: #2960
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Cześć




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name