Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
29-07-2016, 23:11
Post: #2611
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ale to nie jest ważne co drogówka na to. Ważne ze nie jest to dozwolone. Na ci mowie ze nie wolno to nie wolno. Miałem robić uprawnienia diagnostyka u as na uczelni ale w sumie nie zdecydowałem się i jakoś to olalem. Pełno jeździ aut zarejestrowanych z USA gdzie powinni mieć lampy wymienione zarówno przednie i tylne. Przednie bo mają symetryczne a tylne bo inne barwy itd. I co można trafić takie auto po naszych drogach. Jest to okej? Nie jest. Nie wpierw mi rzeczy które miałem na uczelni i się uczyłem o tym. Ja pisałem prace inżynierska o hamulcach, kuzyn o turbinach, Wasiluk o lampach i oświetleniu przednim. Nie wiem czy jest w kraju bo miał jechać do UK to bym go poprosił o materiały.
To że ludzie kombinują to ja wiem. To że nawet koledzy moi do lamp wkładał układy soczewkę od viki c czyli biksenon to tez widziałem i dotykałem. Ale to ze to samorobka nielegalna to wiem tak samo jak nie wolno nikomu wyspać sobie haka holowniczego choć pewnie sam bym bo sobie zrobił dużo lepszego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

29-07-2016, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2016 23:59 przez skimir.)
Post: #2612
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Co racja to racja.
To, że SKP puszcza pewne rzeczy to jest "normalne" bo jak się fama rozniesie, że są zbyt restrykcyjni to nikt do nich nie przyjedzie i na chlebek nie zarobią - takie czasy. Jakby chcieć się doczepiać do wszystkiego to pewnie 50% samochodów przeglądu by nie przeszła. Która SKP trzyma się ściśle obowiązujących procedur? Jak są roządni goście to też wiedzą w jakim zakresie mogą komu popuścić.

Jakby co to mogą się wszystkiego wyprzeć bo przecież możesz przyjechać z oryginalnymi lampami a godzinę po podbiciu DR sobie zmienić na inne - tego nikt nie udowodni. Fakt przejścia badania w SKP nie powoduje, źe samochód otrzymuje nową "homologację".

A jeśli idzie o lampy. Trochę temu miałem taką sytuację. Podjeżdżam do SKP motocyklem, gdzie w reflektorze soczewkowym wymieniłem halogen na palnik ksenonowy. Wszystko ładnie świecieło bo reflektor soczewkowy sam kształtuje wiązkę światła, więc było odcięcie, nachylenie wiązki itp... Goście mnie znali i wiedzieli, że kitu mi nie wcisną ale jak trzeba to naprawię - wiele razy odjeżdzałem z podbitym DR i "zaleceniami" bo wiedzieli, że zrobię co należy. W tym przypadku, facet kręci nosem - widzisz pan, na szkle jest napisane, że halogen a tu ksenon, to nie przejdzie... Mówię, że halogen fatalnie świeci i jest niebezpiecznie bo kiepsko widzę drogę po zmroku ale jak chce to mogę przy nim wsadzić żarówkę halogenową aby było OK... Jaki był efekt?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
30-07-2016, 04:13
Post: #2613
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja nie przeczę ze przepisy są czasami głupie i niedorzeczne ale niestety są przepisami którymi musimy się trzymać. Unas jeździć trzeba na oponach z tym samym bieżnikiem na osi a w UK możesz mieć każda inna zaś w Czechach musisz mieć 4 te same. Generalnie to logiki nie widzę w żadnym z tych krajów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-07-2016, 11:50
Post: #2614
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Chyba najbardziej logiczne rozwiązanie to ten sam bieżnik na jednej osi.

Czyli może być problem w Czechach gdy się do nich pojedzie z różnymi oponami tył/przód?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
30-07-2016, 12:02
Post: #2615
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
ja dziś wymiana filtra kabinowego i uzupełnienie klimy Big Grin wreszcie zimno jak trzeba Smile a wczoraj przegląd Tongue
30-07-2016, 12:04
Post: #2616
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Tak. Dość często walą nam mandaty. Taj jak Niemcy nam za brak apteczki a my im za brak gaśnic. Jeszcze chyba u pepiczkow trzeba mieć komplet żarówek jeśli się nie mylę.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-07-2016, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2016 12:16 przez ULTRA.)
Post: #2617
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
no ale komplet jakiś zwykłych żarówek ..? nikt chyba nie będzie woził zapasowych żarników d2s..
30-07-2016, 13:09
Post: #2618
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Myślę że nikt nie będzie sprawdzał jakie potrzebujesz żarówki w aucie a jakie masz w blistrze z zapasówkami. Masz tylko mieć i tyle. Kiedyś za komuny unas w pl trzeba było mieć zdaje się zapasowe koło. A że powietrza w nim nie masz to już nie obchodziło ówczesnych milicjantów. Absurdów nie brakuje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-07-2016, 10:27
Post: #2619
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Kolega Sterciu odpisal ze 6 rok juz tak pomyka. Dodatkowo widzial juz kilka takich aut zrobionych. Wiec chyba na to nie zwracaja uwagi stoze prawa skoro obywa sie bez konsekwencji.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
31-07-2016, 12:46
Post: #2620
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Niech i pomyłka kolejne 6 lat bez problemu. Sek w tym ze nie jest to dozwolone a jak trafisz kiedyś tak ze kogoś trwałe okaleczysz albo zabijesz to prokurator to wykryje a wtedy pasiaki gwarantowane a jak nie to dożywotnio płacenie poszkodowanemu renty. Kiedyś zabierali dowody jak się przedluzalo maskę lekko na lampy. Za zmianę wizerunku zabierali. Chcesz to sobie wyspawaj rury nawet przed zderzakiem jak chcesz ale jak potrącisz pieszego to masz pozamiatane jak nic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name