Ocena wątku:
Planowanie głowicy robi się czy nie???
24-01-2012, 17:05
Post: #1
Planowanie głowicy robi się czy nie???
Witam Kolegów z forum, mam ostatnio pecha, ponieważ gdy jadę na trasie to wyrzuca mi płyn chłodniczy przez zbiorniczek, jest podejrzenie uszczelki pod głowicą (zbiorniczek i korek wymieniony) i teraz moje pytanie jest następujące czy w tych tdi AUY planuje się głowice?? byłem u dwóch mechaników i których znam i oni mnie znają i mówią że nie planuje sie głowicy ponieważ później może być słabszy (laik tego nie odczuje co jeździ autem po mieście ja latam po trasach dodatkowo z ciężka przyczepą) słabszy może być dlatego ponieważ pompowtryskiwacze są umieszczone prostopadle do tłoków i wtrysk jest perfekcyjnie skierowany na stożek w tłoku, a po planowaniu głowica będzie zeszlifowana i zmieni się kąt wtrysku , tak dwóch mechaników mi mówiło którzy wiedzą do czego ja auto potrzebuje auto, teraz moje pytanie co zrobić z tym fantemHuhHuhHuh
Reklama

24-01-2012, 17:42
Post: #2
RE: Planowanie głowicy robi się czy nie???
przed zdjeciem głowicy sprawdz jeszcze pompe wodna ja kiedys miałem takie same objawy a wirnik na pompie wodnej sie nie krecił tylko ośka .Kiedyś miałem opla astre w dieslu i po plantowaniu głowicy nie było zadnej różnicy chodził jak złoto
24-01-2012, 19:06
Post: #3
RE: Planowanie głowicy robi się czy nie???
W dieslu po planowaniu nie zmienia sie doslownie nic. Płaszczyzna glowicy jest idealnie palaska a komora spalania jest na tlokach nie jak w benzynie ze spala sie w komorze w glowicy. Planujemy i dajemy taka sama uszczelke jak była ( chodzi o grubość). Planowanie robilem nie raz ososbiście i zbiera sie naprawde nieduzo materiału ( jak nie jest krzywa lub tylko delikatnie to tylko sie zbiera 0,5 mm.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-01-2012, 09:25
Post: #4
RE: Planowanie głowicy robi się czy nie???
Dziękuje wam wszystkim za pomoc, oczywiście najpierw sprawdzę pompę wody, oraz termostat, a dopiero się zabiorę za głowicę POZDRAWIAM i odrazu dam znać co było.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tulejowanie głowicy refiko 7 987 24-06-2023 19:19
Ostatni post: wesol
  1Z i AUY - Dawka paliwa - czy jest możliwość regulacji i jak się to robi tomtomkaz 6 7,550 04-02-2015 21:59
Ostatni post: wesol
  AUY - gaśnięcie po zdejmowaniu głowicy krzys44 14 13,133 03-06-2011 07:00
Ostatni post: stefanello

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name