Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja nieszczelność
#11
Czyli teraz poczytaj mój wątek o wymianie całych rurek . Tam też jest o tym oringu .
Odpowiedz




#12
Witam. Wymieniłem oring na łączeniu przewodu cienkiego przy zbiorniku. Oring kupiłem w ASO. Nie było łatwo bez kanału ale dałem radę. Warto zainwestować w klucz oczkowy otwarty 17 bo przewód aluminiowy można uszkodzić. Ale po wizycie klimiarza znowu okazało się że ucieka gdzieś przy łączeniu. Jutro jeszcze sprawdzę pianką do szczelności chociaż trudno tam zapsikać bo jest plątanina przewodów. Mam pytanie. Czy można dać 2 oringi ? Może wtedy nie będzie uciekać czynnik. Chyba że są jakieś uszczelniacze ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
(21-06-2021, 23:39)Maciej_F napisał(a): Czyli teraz poczytaj mój wątek o wymianie całych rurek . Tam też jest o tym oringu .

Maciej, widziałem twój wątek:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=10583
Grubo powiem ci z robota tego. Kupowałeś jednak oryginalne rurki?
Jestem umówiony na robienie nieszczelności w klimie za 3 tyg. bo 1kg czynnika obecnie starcza na 2 dni. Ponieważ samochód ma 260tyś, jest już po wymianie różnych rurek koło nowej sprężarki to pewnie jak mówią fachowcy "będzie coś koło prawego tylnego nadkola". Trzeba się szykować na to samo.

Jeszcze jedna sprawa. Jest sobie tapicerka w bagażniku po lewej stronie. Na dole jest w niej nawiew powietrza. Jakiś czas temu z dziur ego nawiewu wywiało mi dużo starej gąbki - jakieś gumowe uszczelnienia. Pewnie jakaś gąbka się rozpadła. Ktoś może wie co to może być?
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#14
Ja od zeszłego roku walczę z klimą. W zeszłym roku nieszczelność na przewodzie alu z przodu- uderzał o śrubkę i się wytarł. Zaspawane i myślałem że bezie spokój. Przyszła wiosna i znowu brak czynnika. Wymieniłam skraplacz- załadowałem czynnik i po 2 dniach czynnika brak. Okazało się że jest dziura w rurce alu cienkiej w nadkolu. Jak przeczytałem opis jak ją wymienić stwierdziłem nie ma szans- jadę spawać Niestety spawanie rurek na samochodzie nie jest proste. Olej wychodził i nie udało się ogarnąć. Kupiłem używkę w dobrym stanie za 200zł i w dwa popołudnia wymieniłem. Nie jest to trudne i nie trzeba mieć kanału. Wszystko ogarnięte z lewarka.
A do sprawdzania szczelności dobrze mieć bańki mydlane dla dzieci- przecieki pokazuje idealnie.
Odpowiedz
#15
a uciac rurke i złączy wezem to nie wolno? po co spawac?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
@wesol może jaśniej po polsku napisz bo nie wiem o co chodzi w Twojej wypowiedzi
Odpowiedz




#17
jak sie przetarła rurka to ucisc i wężem polaczyc i opaskami zacisnąć.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
(02-07-2021, 08:35)Koszał napisał(a): Ja od zeszłego roku walczę z klimą. W zeszłym roku nieszczelność na przewodzie alu z przodu- uderzał o śrubkę i się wytarł. Zaspawane i myślałem że bezie spokój. Przyszła wiosna i znowu brak czynnika. Wymieniłam skraplacz- załadowałem czynnik i po 2 dniach czynnika brak. Okazało się że jest dziura w rurce alu cienkiej w nadkolu. Jak przeczytałem opis jak ją wymienić stwierdziłem nie ma szans- jadę spawać Niestety spawanie rurek na samochodzie nie jest proste. Olej wychodził i nie udało się ogarnąć. Kupiłem używkę w dobrym stanie za 200zł i w dwa popołudnia wymieniłem. Nie jest to trudne i nie trzeba mieć kanału. Wszystko ogarnięte z lewarka.
A do sprawdzania szczelności dobrze mieć bańki mydlane dla dzieci- przecieki pokazuje idealnie.

Nie strasz. Podobno w tym modelu jak się zacznie to nie ma końca. U mnie w mieście dobry warsztat od klimy wykreślił ten model z obsługi. Mówią że jak naprawią jedno to klient za kilka dni reklamuje ale drugie (tylko o tym nie wie).
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nie dziala jak auto stoi Iirreekk 20 5,025 06-06-2018, 20:56
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja a start-stop Maciej_F 9 4,843 29-05-2016, 10:44
Ostatni post: billykrakow

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości