Ocena wątku:
Dane TPMS widoczne na zegarach .
05-01-2021, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2021 12:11 przez Maciej_F.)
Post: #1
Dane TPMS widoczne na zegarach .
Witam .
Znudzony życiem Confused
Zajrzałem kolegom Touranowcom do samochodów .
Natknąłem się na taką ciekawostkę :
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic...84#p302784
   

Kolega bartek0-01 zakodował u siebie dane z TMPS-a na zegary . Ot taka zbawka jak kiedyś zrobiliśmy to z Autohold .
Rozmowa się na foum Tourana nie kleiła (wątek znikł) ,
Tyle co jeszcze wiem , że mamy inną pompę ABS-u
Teoretycznie miało by się szukać kodowań w zegarach (17) i właśnie w ABS-ie (03).

Hmmm Huh u nas sie da ??
i jeszcze filmik :
https://www.youtube.com/watch?v=m1iehsPT...3cgQ9G5nDq
Reklama

05-01-2021, 20:03
Post: #2
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
To chyba jest możliwe do zakodowania jak ktoś ma monitoring ciśnienia w oparciu o ABS. Oprócz kodowania samego ABS trzeba mieć zakodowane w Gateway 4C.
07-01-2021, 10:59
Post: #3
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Tak to jest zabawka dla sytemu pomiaru pośredniego (czyli obroty kół) . Tyle co się doczytałem jeszcze na forum Octavi :
http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavi...cisku-2011

Trzeba mieć pompę z długim kodowaniem . Nasze pompy 7N (2011-2015) mają krótkie . Confused Może coś by się wynalazło w adaptacjach Huh

Generalnie w kodowaniach pompy trzeba by było znalźć :

Przeglądając kodowanie sterownika ABS natrafiłem na opis Byte 17 bit 2 TPMS via instrument cluster. Zacząłem temat drążyć i składając informacje z kilku brytyjskich/amerykańskich for Audi VW udało mi się odpalić tę funkcję. TPMS działa tak jak w przypadku opcji z przyciskiem SET na konsoli środkowej - za pomocą czujników ABS, ale jego resetowanie możemy przeprowadzać z poziomu MAXI-DOT. Opcja działa tylko w samochodach 2011 i nowszych.

Jak to zrobić:
-w gateway -> installation list -> zaznaczamy moduł 4C Tire Pressure II
-w Instruments musimy mieć Byte 2 bit 0 ustawiony na 1
-w module ABS Byte 16 bit 1 i bit 2 ustawione na 1 (uwaga, bit 1 nie jest nigdzie opisany, bit 2 to standardowe włączenie tpms)
- w module ABS Byte 17 bit 2 - włączenie TPMS via instrument cluster

Następnie wchodzimy w MAXI-DOT -> Settings i pojawiła nam się tu opcja Tire Monitror. Jak w nią wejdziemy mamy możliwość ustawienia/zresetowania ciśnienia w oponach.
07-01-2021, 22:32
Post: #4
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Maciek nie śmiej sie ale co to MAXI-DOT ?Big Grin
08-01-2021, 11:51
Post: #5
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Nie ma do śmiechu . Jak dobrze rozumuje to chodzi i informacje wyświetlane na środkowym ekranie licznika . Confused Chyba . Tako rzecze Google
08-01-2021, 18:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2021 18:32 przez koleś.)
Post: #6
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Maxi-dot to taki lepszy komputer pokładowy. Na zwykłym masz spalanie, zasięg, czas jazdy itp. Na maxi-docie przede wszystkim jest rysunek auta i widać, które drzwi są otwarte. Poza tym jest bogatsze menu. Temperatura oleju, telefon i inne.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
08-01-2021, 19:25
Post: #7
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Jak pisał space musisz wymienić pompę ABS.
13-03-2023, 15:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2023 15:51 przez karolglinik.)
Post: #8
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Przymierzam się do montażu modułu TPMS. Tzn. chciałbym, ale jeśli chodzi o Sharana to nie znalazłem wielu wątków w tym temacie w sieci i zastanawiam się czy dam radę to ogarnąć.
Niewiedzieć czemu nie przewidzieli koła zapasowego w tym modelu. Założyłem więc runflat'y, ale przydał by się do tego monitoring ciśnienia w kołach.

Mam kilka zagwozdek, które chciałbym rozwiać na początku zanim zakupię komponenty:
  1. Czy do mojego modelu - 2015 FL - nada się sterownik 5Q0907273, czy 3AA907273B/D/F/H czy może jeszcze jakiś inny. Ten pierwszy jest łatwiej dostępny i tańszy więc jeśli by pasował to byłoby lepiej.
  2. Do modułu będę potrzebował wiązkę. Po wpisaniu 5Q0907273 na Ali wyświetla się wiązka za 76 zł. Będzie pasowała?
  3. W felgach które zakupiłem były już czujniki o oznaczeniu RDE047. Czy będą one gadały z tymi modułami, czy musiałbym kupić nowe?
  4. Z tego co wyczytałem, a właściwie zobaczyłem to montowane to jest standardowo z tyłu z prawej strony samochodu? Nie ma to dla mnie większego sensu. Gdzieś na forach były wypowiedzi, że z czasem woda podchodzi, styki śniedzieją i pojawiają się problemy. Czy nie można tego zamontować w środku gdzieś pod konsolą?
  5. Czy w moim przypadku też trzeba jakiś przewód prowadzić do wtyczki z ABS'em gdzieś tam pod maską? Większość opisów jest dla wersji starszych, nie wiem czy wersja FL czymś się różni w tej kwestii?
  6. Koszt części tak z grubsza wyceniłem na moduł 400 zł, wiązka 76 zł. Czyli do 500 może się uda. Coś przeoczyłem?


W międzyczasie jeszcze czytam to co uda się znaleźć w tym wątku i widzę, że raczej będzie potrzebny 3AA907273. Czy wiązka do będzie pasowała? Do 3AA907273 na razie nie namierzyłem wiązki do kupienia.
13-03-2023, 21:35
Post: #9
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Ja zakładałem moduł 3AA z czujnikami 3AA do Sharana 2014r.
Żeby zamontować TPMS musisz mieć Gateway z CAN -EXT. Podaj numer Gateway to sprawdzę czy masz odpowiedni.
Wiązka jest taka sama do modułu 5Q0 jaki i 3AA.
Do ABS nic nie trzeba prowadzić - to jest sposób montażu systemu kontroli ciśnienia po ABS - zapewne masz teraz taki w aucie.
Moduł musi być z tyłu pojazdu ale nie musi być na zewnątrz może być schowany w bagażniku np. pod plastikową osłoną rygla zamka.
Czujniki RDE07 nie współpracują z modułem 3AA tylko z 5Q0.
Moduł 5Q0 jest dla platformy MQB.
13-03-2023, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2023 22:32 przez karolglinik.)
Post: #10
RE: Dane TPMS widoczne na zegarach .
Numer Gateway: 7N0 907 530 BG




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name