Ocena wątku:
Demontaż rozrusznika
27-09-2020, 16:00
Post: #1
Demontaż rozrusznika
Witam wszystkich.
Wychodzi na to że padł rozrusznik w mojej alhambrze 2.0 TDI 4drive z 2012. Przed demontażem potrzebuję odłączyć akumulator. Tylko jak to bezpieczne zrobić? Mam system start stop. Czy będę musiał potem programować akumulator i jakieś inne systemy ? Nie mam interfejsu.
Jeszcze jedno. Musiałem odpalić samochód na zaciąg żeby dojechać do domu. Teraz miga mi kontrolka świec żarowych. To coś poważnego ?
Pozdrawiam
Gugar
Reklama

27-09-2020, 20:19
Post: #2
RE: Demontaż rozrusznika
Nic nie trzeba robić. Tylko standard czyli przyuczenie szyb.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-09-2020, 21:17
Post: #3
RE: Demontaż rozrusznika
Pytam , bo w internecie jest pełno informacji że przy wymianie akumulatora (system start stop) trzeba go zaadaptować przez złącze diagnostyczne.
Pozdrawiam
Gugar
28-09-2020, 07:07
Post: #4
RE: Demontaż rozrusznika
Niby jak? Jakby tak było to by nikt tego nie robił bo po co komu ten system. Druga sprawa że układ ma odpowiednie wytyczne kiedy ma się uruchamiać. Więc co go jeszcze niby trzebaby uczyć.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-09-2020, 11:42
Post: #5
RE: Demontaż rozrusznika
Chodzi o adaptację akumulatora https://m.youtube.com/watch?v=E6SZCnz4YjQ. Chyba na że po rozłączeniu i podłączeniu tego samego akumulatora nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
28-09-2020, 14:32
Post: #6
RE: Demontaż rozrusznika
To jest po wymianie pokazanie parametrów jakie ma nowy aku. Wybierasz markę akumulatora niby nr seryjny, pojemność ale to nie jest tak naprawdę istotne. Można nawet te same parametry zatwierdzić ponownie i będzie ok. Ale to przy wymianie aku. Odpinać to możesz i piec razy dziennie.n



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontaż panelu wskaźników Maciej_F 4 1,428 14-07-2019 13:29
Ostatni post: michal_turek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name