Ocena wątku:
Stop przekręcaniu liczników samochodowych
05-01-2012, 10:21
Post: #11
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
Ja też się dołączyłem do petycji. Uważam, że to ze wszech miar słuszne posunięcie.
Polacy przekonają się ile na prawdę mają przejechane w swoich samochodach, a samochód z naprawdę niskim przebiegiem będzie można sprzedać za większe pieniądze.
Mam znajomego, co ostatnio sprzedawał Scenica. Był pierwszym właścicielem, auto kupione w salonie. Po 10 latach miał przejechane 100kkm. Nikt nie chciał kupić, bo każdy mówił, że "kręcony".



VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
Reklama

05-01-2012, 10:55
Post: #12
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
to ja mam w focusie 80tyś km przejechane a ma już prawie 8 lat. i też był miał problem ze sprzedażą dlatego aktualnie zostaje ze mną. a w książce ma tylko dwa przeglądy z ASO.
05-01-2012, 11:28
Post: #13
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
tak naprawdę na kręcących w KK znalazłby sie bat - tylko pytanie czy Policji a w zasadzie Prokuraturze i Sądom starczyłoby odwagi żeby karac takich magików

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.



05-01-2012, 14:52
Post: #14
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
Poszedł podpis może nareszcie wezmą sie u nas za kombinatorów i oszustów



05-01-2012, 16:01
Post: #15
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
tylko niepokoi mnie to że ci co ściągają auta przed pierwszą rejestracją i tak przekręcą licznik.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
06-01-2012, 08:23
Post: #16
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
(05-01-2012 16:01)daneczek76 napisał(a):  tylko niepokoi mnie to że ci co ściągają auta przed pierwszą rejestracją i tak przekręcą licznik.

I tak by było na 100% (zreszta tak jest aktualnie) Ksiażke serwisowa to mozna sobie zorbić. Z nam kilka osob co robiło do swojego auta taką książeczke ze normalnie mucha nie siada. Ksiazki robione w ASO były.
Zreszta i tak nadal na rynku jest opinia ze auto z zagranicy jest lepsze( zadbane) itp. Tylko jak szukalem golfa to sie najezdzilem po Szczecinie i innych miejscowosciach dalszych w woj. zachodniopomorskim ze szkoda gadac. Ładnego wyrwalem od gościa co to auto przywiózł z niemcowni od rodziny. Silnik, mechanika i blacharka idealne, wnetrze tak samo a aktualnie ma 199 tys km. JEdyne problemy to z elektryka byly bo gosc sie nie znal ( centralny zamek, wycieraczki itp sprawy. Dodam ze chciałbym aby sharan tak chodzil jak golf- naprawde zero klekotania silnika( nie ma tego słynnego kle,kle pod maską).



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-01-2012, 20:00
Post: #17
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
czym sie podniecanie
juz w Niemczech kręcą bandy turków liczniki a w Polsce nie będzie ?
poza tym zwrócić proszę uwagę ze na portalach niemieckich nieraz już jest napisane prosze nie proponować ceny 3 razy niższej.

poza tym auto dobre od osoby prywatnej przechwytują bandy turecki, polskie i inne
i juz ma krecony licznik

no chyba ze auto jest walone to inna kwestia
mieszkam na wsi co ejst 14 domów i 10 wozi auta, powiedzmy auta, i nie mają problemów ze zbyciem rano wjezdza po południu juz nie ma

liczniki kręcili, kręca i będa kręcić
bo taka jest polska mentalnośc !!!!

top co na liczniku a nie stan techniczny.
07-01-2012, 02:06
Post: #18
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
Najważniejsze to uświadomić ludzi, że benzyna potrafi zrobić 500 tyś a diesel ponad milion spokojnie jeśli ktoś dba.

Akcja ma jakiś sens i lepsze to niż siedzenie z założonymi rękami, ale zgadzam się z kolegami wyżej, że dla chętnego nic trudnego. Jak przeglądy robią na lewo, to i stan licznika na stacji wpiszą taki jaki chcemy lub będą kręcić licznik przed wjazdem na stację.

Tak robią w firmach transportowych, bo auto ma mieć serwisy co 10 tyś km, a firma robi załóżmy przez interwał międzyserwisowy 60 tyś km. Przed każdym serwisem korekta, aby auto miało 10 tyś km od ostatniej wizyty i dzięki temu niższe koszty serwisu. A potem auto leci w sprzedaż poleasingową z kilkukrotnie większym przebiegiem niż faktycznie, ale ma oryginalną książkę ASO i piękną historię serwisu.

Polacy nie są głupi, szkoda tylko, że talent wykorzystują do krętactwa i kombinatorstwa. Taka zaszłość w mentalności po PRL-u, czy co?



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
08-01-2012, 08:13
Post: #19
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
Mi sie wydaje ze chyba szybciej i bezpieczniej bedzi euswiadomić ludzi iż w aucie 10 letnim przebieg musi przekraczac 300, 400 czy spokojnie 500 tys km.
Zacytuje tutaj kawalek ogloszenia z dzialu giełódy co to kolega sprzedaje tourana:
"*2006 WRZESIEŃ Rok produkcji
*Przebieg 177,500"

Auto wyglada tak dobrze,że az slinka leci ( szukałem jakiś czas temu wlasnie tourana). Jak widac przebieg realny do wieku jak i stanu auta. Nie uwierze w to, ze jak auto bedzie zaniedbane- liczne drobne usterki( oberwania, obłamania w srodku kabiny) by mialo przebieg 180 tys km. Musi byc conajmniej trzy razy tyle.

Akcja przeciwko kręceniu jest oczewiscie słuszna tyle tylko, że nie ma poprostu sensu. Tych co krecą juz nie wybijesz a poza tym aut przekreconych w naszym kraju jest jakieś 50%.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-01-2012, 21:50
Post: #20
RE: Stop przekręcaniu liczników samochodowych
Mysle że każda próba wyjścia na prosta jest słuszna , a w dodatku uświadomienie społeczeństwa że auto z zagranicy można sprawdzić w serwisie też daje duże rezultaty.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name