Ocena wątku:
JVC KW-AVX830
23-12-2011, 22:48
Post: #1
JVC KW-AVX830
Witajcie mam pytanko podłączyłem radio i nie wiem czemu ale po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio traci pamięć i to co poustawiałem znika :(Pomóżcie proszę myślę że to kwestia kabli ale nie wiem czy się nie mylę z góry dziękuję za odpowiedź Wink
Reklama

23-12-2011, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2011 23:04 przez sk4000.)
Post: #2
RE: JVC KW-AVX830
Jak dobrze pamiętam trzeba zamienić czerwony - czerwony i żółty - żółty parami żeby było 2 x czerwono - żółty. Zazwyczaj połączenia są tak zrobione że wystarczy przepiąć na kablach wtyczki. Też to przerabiałem z moim AVICem....



był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
23-12-2011, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2011 23:11 przez daneczek76.)
Post: #3
RE: JVC KW-AVX830
oczywiście że kwestia kabli masz dwa przewody plusowe jeden jest stały plus który jest zawsze i on podtrzymuje np: pamięć i drugi plus który idzie od stacyjki i pojawia się po przekręceniu kluczyka i jest po to żeby na przykład wyłączyło się radio po wyciągnięciu kluczyka.
I właśnie do tego drugiego plusa mogłeś podłączyć albo dwa przewody plusowe w radiu lub zamieniłeś je na odwrót.
Najlepiej jakąś żaróweczkę i podłącz jeden kabel do masy a drugi do przewodu plusowego który wychodzi ze złącza jak zniknie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki to juz wiesz że to ten drugi powinnien być zawsze nawet gdy kluczyk nie jest w stacyjce.
żółty przewód pamięć do plusa stałego, czerwony przewód do plusa który pojawia się po przekręceniu stacyjki zapłonu. wtedy masz prawidłowo i nie musisz pamiętać czy wyłączyłeś radio bo zawsze się wyłączy po wyjściu z auta. Można z mostkować zółty z czerwonym i do stałego plusa i wtedy radio będzie zawsze grac.
tu masz standardową kostkę iso : http://obrazki.elektroda.net/79_1187089023.jpg



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
23-12-2011, 23:19
Post: #4
RE: JVC KW-AVX830
Czyli teraz tak w skrócie chłopaki co mam zrobić hmm?
23-12-2011, 23:39
Post: #5
RE: JVC KW-AVX830
masz wtyczkę do radia bezpośrednio z kabli od VW czy masz kable przejściowe? http://allegro.pl/kostka-zlacze-iso-audi...96808.html - pierwsze lepsze z alle.... ja mam takie i w tych przeźroczystych "opaskach" trzeba zmienić kolory na żółto - czerwone zamiast czerwono - czerwone. Jak nie masz takich "złączek" w kablach to najlepiej przepnij w kostkach do radia.



był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
24-12-2011, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2011 00:41 przez Mario SharanVR6.)
Post: #6
RE: JVC KW-AVX830
Mam taka kostkę była w kpl z radiem ISO i są takie połączenia na męskie żeńskie wejście więc jak teraz mam czerwone z czerwonym to muszę dać czerwone z żółtym a jak zostanie mi jedno żółte i jedno czerwone jak to łącze czy zostawiam w spokoju hmm ?W tej kostce jest w ogóle jeden wolny czerwony kabelek.
24-12-2011, 07:09
Post: #7
RE: JVC KW-AVX830
Musisz zamienic te kabelki- żółty i czerowny. Poprostu w ori masz czerwony z czerownym i żółty z żółtym. A musisz zrobic na krzyż czyli żółty z czerwonym i czerwony z żółtym. BEdzie i pamięc na radiu i wyłaczenie radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki bez utraty pamieci.

Lub druga opcja:
w kablach od strony radia łaczysz ze soba żółty i czerwony razem- (skrecasz). Od strony podpiecia z kabloterka auta wykozystujesz tylko kabel z plusem stałym (tym co jest plus akumulatora nawet jak kluczyka nie masz w stacyjce. Spinasz ten plusowy z tymi zwiazanymi razem (czerownym z żółtym). Radio gra cały czas nawet bez kluczyka w stacyjce.

Opis z rysunkami znajdziesz w kazdej instrukcji JVC bo mialem kiedys kameleona tej firmy tak wiec mozesz tez sciagnac z neta jakąś dowolna i beda rysunki co i jak.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-12-2011, 10:10
Post: #8
RE: JVC KW-AVX830
Ja jak tak miałem to pojechałem do elektromechanika i zajeło mu to 30s i kosztowało mnie to piwo i po sprawie Smile sam sie w takie klocki nie bawie zeby nie popsuć czegoś



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
24-12-2011, 10:23
Post: #9
RE: JVC KW-AVX830
Ok czyli łączę na krzyż i będzie śmigać tak Wink
24-12-2011, 11:57
Post: #10
RE: JVC KW-AVX830
TAK Smile



był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name