Ocena wątku:
Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie.
11-02-2019, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 13:53 przez Maciej_F.)
Post: #13
RE: Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie.
(10-02-2019 23:16)szczyku napisał(a):  Auto nagrzewa mi się bez problemu, przy niższych temp. startuje dogrzewacz. Powietrze leci cieple po kilku minutach. Tył zaczyna grzać dopiero po czasie jak przód będzie miał około 75 stopni, wtedy otwiera się ten nieszczęsny zawór. Ale....., no właśnie, zawsze jakieś ale ... na postoju, na wolnych temp. płynu chłodniczego spada do około 70 stopni. Ta właśnie grzałka dmucha na nagrzewnice i wspomaga szybsze uzyskanie odpowiedniej temp.
No ciekawe zachowanie .
Ja uzyskuje temperature silnika bez problemu i trzyma mi temperaturę 90C jak drut bez względu na jazdę / wolne obroty itp .

Ale z przodu z ogrzewaniem kabiny szału nie ma . Na maksa nigdy nie leci mi gorące powierze . Jakby ta nagrzewnica nie oddawała ciepła . A u ciebie tak oddaje , że silnik nie nadąża się ogrzać . Huh


(11-02-2019 06:50)bialekmleko napisał(a):  Co do wymiany altka bez wymiany kabli idących od niego to się mija ze sztuką.Dla 180A powinien być minimum przewód 35mm2 a dla 220A 50mm2.
Jeśli będzie w pełni wykorzystywany a na to wygląda (jak dołożysz tę grzałkę) to bez wymiany kabli będziesz miał dodatkowe grzanie komory silnika kablami od altka.

Ciekawe czy 180A altek mi pociągnie tą za bawę bez szwanku .
Intalacja plusowa pod altek ma 2 wersje także z kablem 25 mm2
   
Altek ponoć wydoli do 180 A
Ta dodatkowa grzałka Z35 na pełnej mocy to ile szarpie ? max 1,1 kw ok 90 A ?? Ile jeszcze potrzeba na samochód w czasie jazdy ?




Wiadomości w tym wątku
RE: Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie. - Maciej_F - 11-02-2019 13:13

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd czujnika jakości powietrza koleś 8 3,350 13-09-2020 14:11
Ostatni post: Maciej_F
  Dodatkowa pompka wody Romek76 5 1,358 10-03-2020 23:49
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name