Ocena wątku:
Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie.
11-02-2019, 00:02
Post: #9
RE: Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie.
Tyle że pamiętaj że ta grzałka ma jakby kilka biegów grzania. Nie myśl że ona chodzi zawsze na pełną moc. Co do tych grzałek to mimo podziału na can i analog to też są wersje różne jakby oprogramowania. Teoretycznie u kolegi w Leonie nie załączy się powyżej pewnej temperatury no i jak nie dasz na max ciepło i jeszcze inne tam kryteria. Tak samo robiłem testy to co innego jak odpalisz auto i zostawisz na jałowych a co innego jak przegazujesz. Wskoczy na wyższy bieg. Tak samo też istotną różnicę grzania kabiny stanowi też temperatury otoczenia. Dogrzać kabinę jak na zewnątrz jest +5 stopni to nie to samo jak na dworze będzie o 4 stopnie niżej. A jak będzie -2 to rozgrzewać będzie się buda 3-4 razy dłużej. Wkoło zimne blachy i szyby. Nie będę mówił żeby przyłożyć goły tyłek do szyby ale chyba wszyscy wiedzą oco chodzi.
Napewno grzałka to fajna rzecz. Ja muszę w touranie coś wymodzic by jakieś choć prymitywne sterowanie było. Nie chcę żadnych biegów tylko max i off. Muszę to zrobić tak by się zakaczalo np od 2 czy nawet 3 biegu nadmuchu kabiny. Przy mocnych kablach i pożądanym altku to wg testów nawet z tej grzałki można wycisnąć ponad 1000 wat. Mi miernik przekraczał 30 amper na każdej sekcji. Jakieś 100 amper będzie łącznie co powinno dać jakieś dobre 1100 Wat a może i więcej. To nie jakaś tam prymitywna grzałka jak w innych markach widziałem że mają po 600 Wat max. W vagu te analogowe są nieco mocniejsze w rzeczywistości.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Wiadomości w tym wątku
RE: Dodatkowa nagrzewnica powietrza w kabinie. - wesol - 11-02-2019 00:02

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd czujnika jakości powietrza koleś 8 3,350 13-09-2020 14:11
Ostatni post: Maciej_F
  Dodatkowa pompka wody Romek76 5 1,358 10-03-2020 23:49
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name