Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupiłem Sharana w komisie
#1
Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post, w którym chciałbym Was zapytać o poradę odnośnie mojej sytuacji związanej z zakupem Sharana w pobliskim komisie. Opiszę krótko co i jak.

3 grudnia 2018 r. kupiłem Sharana 1.9 TDI 115 KM z 2004 r. z rzekomym przebiegiem 203000 km, od razu po wyjeździe z komisu zauważyłem, że auto na wciśniętym sprzęgle i wrzuconym biegu leci do przodu samoczynnie, zadzwoniłem, po jakimś czasie wymieniono mi pompkę sprzęgła, jednak okazało się, że problem nadal istnieje, więc zadzwoniłem drugi raz i po jakimś czasie naprawiono mi tarczę sprzęgła - problem zniknął. Z czasem zaczęły pojawiać się inne kwiatki, takie jak: nie działająca dobrze szyba od strony kierowcy, chyba nawet cały panel sterowania szybami przednimi, ponieważ od strony pasażera szyba działa dobrze, nawiew działa bardzo słabo, słychać stukanie typowe dla dwumasy przy gaszeniu silnika, coś szumi podczas jazdy w podwoziu (pomimo tego, że wymieniłem dwa łożyska, wymieniłem też oczywiście wszystkie filtry i olej), a z najnowszych usterek jakie odkryłem, to przy próbie wymiany żarówki w lewym kierunkowskazie w lusterku, po zdjęciu obudowy lusterka zobaczyłem, że jest ono prowizorycznie przymocowane na jakiś gwóźdź i dlatego nie można go złożyć (prawe się składa), a w dodatku było malowane i jest chyba z innego samochodu.
Sprzedawca oczywiście zapewniał, że stan techniczny jest idealny i nie ma co do tego wątpliwości, że przebieg na bank jest autentyczny i po tych wszystkich kwiatkach postanowiłem, że sprawdzę przebieg auta, byłem w kontakcie z rzeczoznawcą, który polecił mi stronę autoraport, tam sprawdziłem, że przebieg tego samochodu to 296000 km z kawałkiem, więc grubo ponad to co miało być przy zakupie. Poszedłem z wydrukiem do komisu, byli w ciężkim szoku, ale powiedzieli mi, żebym wysłał wszystko listem poleconym (żeby sprawa odbyła się oficjalnie) i wtedy będziemy działać (zaznaczyłem, że chcę odstąpić od umowy). Razem z radcą prawnym sporządziliśmy pismo z zaznaczeniem zwrotu kosztów naprawy, rejestracji i ubezpieczenia, w odpowiedzi dostałem, że przebieg z mojego raportu jest tylko szacowanym przebiegiem i że to nie jest żaden dowód na kręcony licznik, podesłano mi nawet raport z autoDNA, gdzie przebieg pokazuje 209000 km (z tym, że tutaj jasno jest zaznaczone, że to szacowany przebieg).
Napisałem do właścicieli strony autoraport z pytaniem czy to jest faktycznie autentyczny przebieg, bo chcę zwrócić auto, a sprzedawca się wypiera, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
Czy moglibyście mi coś doradzić w tej sprawie?
Jest to moje pierwsze auto, które niestety postanowiłem kupić sam i nie wziąłem nikogo ze sobą, kto zna się dobrze na samochodach.
Na tej stronie, na której robiłem raport ludzie pisali, że dzięki niemu zwrócili samochód, który okazał się mieć kręcony licznik, więc wydaje mi się, że to wiarygodne źródło.
Proszę o pomoc w tej sprawie, odpowiem na każde pytanie.
Załączam też wydruk z ogłoszenia, raport i przy okazji zdjęcia tego lewego lusterka.

Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
       

.pdf   screencapture-olx-pl-oferta-volkswagen-sharan-niski-przebieg-super-stan-CID5-IDwuWNJ-html-2019-01-05-19_10_25.pdf (Rozmiar: 2.67 MB / Pobrań: 15)
.pdf   screencapture-autoraport-pl-konto-raport-6AUHPPIWPUHI-2019-01-08-21_43_38.pdf (Rozmiar: 2.46 MB / Pobrań: 10)
Odpowiedz








Wiadomości w tym wątku
Kupiłem Sharana w komisie - przez Ceglany3 - 24-01-2019, 13:27
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez wesol - 24-01-2019, 14:42
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez Mazur1908 - 24-01-2019, 17:42
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez wesol - 24-01-2019, 17:56
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez bialekmleko - 24-01-2019, 18:54
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez wesol - 24-01-2019, 19:52
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez bialekmleko - 24-01-2019, 19:55
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez kalamb - 25-01-2019, 09:25
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez Rysiekkk - 25-01-2019, 09:32
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez Czerwony - 25-01-2019, 11:18
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez saltech - 25-01-2019, 14:21
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez kalamb - 27-01-2019, 10:12
RE: Kupiłem Sharana w komisie - przez wesol - 27-01-2019, 12:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości