Ocena wątku:
woda w aucie
16-01-2019, 14:19
Post: #1
woda w aucie
witam, dzisiaj po wejsciu do auta zauwazylem na srodkowym slupku od strony pasazera krople wody, po ruszeniu aute polecial doslownie strumien. caly slupek mokry wlacznie z podsufitką nad strona pasazera. odrazu sprawdzilem droznosc kanalow odprowadzajacych wode z panoramy i dwa przenie drozne, woda splywa bez problemu. co moze byc przyczyna?? pomocy Smile
Reklama

16-01-2019, 14:52
Post: #2
RE: woda w aucie
Może być wszystko . Bez rozebrania podsufitki to możesz sobie wróżyć. Rozebrać polać woda i patrzeć. Ja u siebie w poprzednim samochodzie miło tego nie wspominam.
16-01-2019, 18:32
Post: #3
RE: woda w aucie
Witam

Jeżeli masz panoramiczny dach, to może po prostu, na skutek tego, że wczoraj był mróz i marznący deszcz ze śniegiem, który marzł na szybach (bynajmniej u mnie), a dziś dość sporo na plus, to najzwyczajniej tzw. kondens się zebrał i skroplił. Zanim rozbierzesz pół dachu, to tak jak kolega wyżej radził, lej wodę z węża i patrz znów zacieka.

Pozdrawiam
16-01-2019, 20:50
Post: #4
RE: woda w aucie
(16-01-2019 18:32)tolus24 napisał(a):  Jeżeli masz panoramiczny dach, to może po prostu, na skutek tego, że wczoraj był mróz i marznący deszcz ze śniegiem, który marzł na szybach (bynajmniej u mnie), a dziś dość sporo na plus, to najzwyczajniej tzw. kondens się zebrał i skroplił.

No tyle wody to by mu się z tego raczej nie zebrało.
A czy z tyłu nie masz kanałów zapchanych? one też mają wodę odprowadzać.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
16-01-2019, 23:11
Post: #5
RE: woda w aucie
Oo, zdziwić się można ile wody jest w stanie się skondensować na taflach szkła. Zresztą, na blachach też.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
16-01-2019, 23:53
Post: #6
RE: woda w aucie
panowie, po otworzeniu panoramy znalazlem tylko dwa przednie odplywy. nie ma dostepu do tylnych odplywow, przynajmniej ja nie moglem ich zlokalizowac. wydaje mi sie ze jesli miala by to byc woda ze skroplenia sie to byla by z dwoch stron nie tylko z jednej...
dodam ze nigdy wczesniej cos takiego nie mialo miejsca. dzisiaj tez siąpi deszcz przez caly dzien ale wydaje sie ze juz nie leci po tym slupku
11-11-2019, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2019 23:30 przez matownia86.)
Post: #7
RE: woda w aucie
witam, nie chce zakladac nowego tematu to napisze tutaj apropo sciagania podsufitki. ta woda ciagle mi leci po prawym slupku B, najprawdopodobniej dostaje sie poprzez mocowanie relingow...tak przynajniej obstawiam.
czy ktos sciagal juz podsufitke w 7n? na co zwrocic uwage zeby nie popelnic wiekszych bledow?
czy po sciagnieciu bedzie bezproblemowy dostep do srub mocujacych relingi?
17-11-2019, 23:23
Post: #8
RE: woda w aucie
naprawde, nikt nic nie wie w tym temacie.....
18-11-2019, 17:42
Post: #9
RE: woda w aucie
Musisz się dokopać do ELSY . Długa to procedura by ściągnąć podsufitke . Mocowania relingów są wtedy dobrze widoczne .
21-11-2019, 13:35
Post: #10
RE: woda w aucie
W sumie miałem 2x problem z mokrymi słupkami. Pierwszy to problem relingów. Kupiłem nową uszczelkę odkręciłem reling ale tylko z przodu samochodu i wymieniłem uszczelkę. Jakiś czas po tym znowu zauważyłem po dużych ulewach zamokniętą podsufitkę. Wąż z wodą na relingi ale nic nie ciekło. Otworzyłem dach i lałem wodę w okolice odpływów. Okazało się ze plastik jest delikatnie pęknięty i sączy się woda. Trochę poxipolu i uszczlniacza dekarskiego i nic nie cieknie.
Jak będziesz zdejmował podsufitkę trzeba uważać na uchwyty do zasłon przeciwsłonecznych. Bardzo ciężko schodzą zaślepki. Zdejmujesz słupki przednie (na zatrzaski) i środkowe (na zatrzaski) wykręcasz uchwyty górne na rękę oraz kratkę tylną do nawiewu. Jeszcze musisz zdjąć panel sterowania do szyberdachu. Wszystko idzie bez problemu. Na koniec otworzyć dach i delikatnie ściągnąć tapicerkę z zatrzasków koło panoramy. Jak to zrobisz to masz dobre dojście żeby lać wodę i zobaczyć gdzie cieknie.
 Thanks given by: matownia86




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name