Ocena wątku:
prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
31-12-2018, 17:23
Post: #21
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Witam.

Log-i mimo, że nie idealne, to wszystkie pokazują, że przy wyższych obrotach ewidentnie brakuje nieznacznie powietrza pytanie czy przepływka czy przepuszczające zaślepienie egr-u, druga sprawa to problem z ograniczeniem momentu poprzez obroty i to jest to co odczuwasz, że obroty rosną, a mocy jakby brakuje, pytanie czy konwerter skrzyni ASB ma już zbyt duży uślizg czy problem jest z pompą wtryskową, raczej jej wnętrzem/sterownikiem niż samo jej ustawienie aczkolwiek nie zaszkodzi sprawdzić jaka obecnie dawka i kąt i jak z ich stabilnością. Jeżeli te niedomagania są niewielkie i raczej jako Twoje odczucia, to może być długa droga do ich eliminacji, tym bardziej, że było już "grzebane" przy silniku, gdybyś robił log-i przed i po zmianach to byłoby łatwiej.

Pozdrawiam
Reklama

31-12-2018, 17:53
Post: #22
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
W takim razie pozwólcie że ustalę plan działania.
1.uszczelnić miejsca montażu egr kolektor dolotowy i wydechowy tego typu blaszki powinny załatwić sprawę z ewentualnym przepuszczaniem powietrza.
2.Diagnoza pompy wtryskowej dobrze rozumiem że powinienem sprawdzić grupę 000 -> basic settings -> tdi timing , jak i grupę 001 drugi parametr injection quantity.I pytanie co masz na myśli żeby je sprawdzić? logi statyczne?
3.Największy problem do weryfikacji,a przynajmniej tak mi się wydaje to konwerter na mój chłopski rozum tego typu zabieg wymaga wymontowania i rozebrania skrzyni a do tego nie mam odpowiedniego zaplecza więc pozostanie to jako ostateczność.

P.S. Wielkie dzięki panowie za zainteresowanie się tematem i poświęcanie wolnego czasu na pomoc w jego rozwiązaniu,jestem wdzięczny.
01-01-2019, 15:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2019 15:43 przez tolus24.)
Post: #23
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Witam.

Najpierw sprawdź czy Ci przepuszcza w tych miejscach spaliny, bo szkoda kasy, jak tam będzie wszystko dobrze. Co do pompy, to tak jak pisałeś, czyli dawka, kąt, przesuw, tdi graph itp., aczkolwiek wiadomo, że jeszcze pozostaje jej wydatek, szczelność, stan nastawnika, zawór n108, n109 itp. więc tak naprawdę tylko sprawdzenie jej na tzw. stole probierczym jest miarodajne. Co do samego konwertera, to nie koniecznie do wstępnej diagnozy jest potrzebny jego demontaż, nie pamiętam dokładnie bo już dawno taką skrzynią się nie zajmowałem, ale w blokach pomiarowych powinna być gdzieś pokazana prędkość z wałka wejściowego i jeszcze kilka innych prędkości i na podstawie obserwacji różnic, prędkości obrotowej silnika i np. prędkości z wałka wejściowego można wywnioskować czy jest duży uślizg, niestety nie pamiętam jakie tam powinny występować różnice. Ale tak jak pisałem, jeżeli te "braki mocy" są tylko Twoim subiektywnym odczuciem czy też bardzo znikome, to może być ciężko jednoznacznie obstawić winowajcę, bo wiadomo sprawdzenie/ustawienie/regeneracja wtrysków/pompy czy wymiana przepływomierza na pewno nie zaszkodzi ale czy da Ci to efekt, jakiego oczekujesz, dodatkowo u Ciebie diagnostykę komplikuje ASB i jej naturalny bądź nie "uślizg".

Pozdrawiam
04-01-2019, 23:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2019 23:33 przez zager123412.)
Post: #24
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Czyżbyśmy mieli winowajcę ?
Przy próbie usunięcia błędu to.
Dodam również że jakoś nienormalnie długo łączyło się ze sterownikiem skrzyni coś około 1min.
Muszę od razu podzielić się ostatnimi odczuciami a mianowicie pewnego razu jadąc i korzystając z mniejszej przyczepności zważywszy na pogodę pozwalałem sobie na nieco zabawy,ruszanie z utratą przyczepności wciskanie mocniej pedała gazu żeby doświadczyć trochę uślizgu i w pewnym momencie spostrzegłem coś jak by się odblokowało w samochodzie uświadczyłem wtedy mocy jakiej oczekuję przy ruszaniu z nogą w podłodze w końcu było czuć moc auto rwało do przodu na każdym biegu w pełny zakresie obrotów i nie było tej zamuły przy 3000rpm.Normalnie wgniatało w fotel jak nigdy nawet jadąc pod dość stromą górkę,zupełnie inny samochód. Nie wiem co było tego przyczyną ale niestety nie było to permanentne potrwało do zgaszenia silnika a na następny dzień znów ta sama zamuła.Czy to może potwierdzać ten błąd z konwerterem?

I tak kompletnie off topic (nie chcę zaśmiecać forum kolejnym tematem bo ten problem jest symboliczny i mam nadzieję że już nie wystąpi,a jedynie ciekawi mnie fakt czym mógł być spowodowany)taki błąd się pojawił w zakładce engine zakładam że stało się tak po ostatnim spotkaniu z nadzwyczaj wysokim progiem zwalniającym o którym zapomniałem (był tak wysoki że uderzyłem podwoziem wszystko przy małej prędkości około 20km/h) zaraz po tym pojawił się problem objawiający się tak że odpalam auto silnik już załapał popracował pół sekundy i gasł. Stało się tak dwa razy pod rząd za trzecim od razu dodałem gazu i powoli ruszyłem w drogę.Później sytuacja się powtórzyła dzień później.Błąd usunięty zobaczę czy pojawi się ponownie. To zdarzenie mogło przyczynić się do powstanie takiego błędu czy tylko nieszczęśliwy zbieg wydarzeń?
Przepraszam że się tak rozpisuję po prostu przyzwyczajenie ze szkoły zostało Wink
04-01-2019, 23:55
Post: #25
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Witam.

Tak, błąd ten oznacza, że sterownik widzi uślizg czyli zbyt dużą różnicę np. w prędkości obrotowej silnika, a prędkości wałka wejściowego, i to jest to co pisałem, że powinno można być sprawdzić w blokach i to co widać w log-ach. Oczywiście błąd ten nie musi oznaczać uszkodzenia samego konwertera, a jeśli dobrze rozumiem, że pojawił się po jakimś tam uderzeniu więc prawdopodobnie, że będzie jeden z zaworów sterujących przepływem oleju w bloku zaworów w skrzyni się przycinał/zacierał i nagły wstrząs go odblokował, problem instalacji elektrycznej raczej to nie będzie. Blok zaworów można wyciągnąć i sprawdzić czy zawory się nie przycinają i ewentualnie przeczyścić/wypolerować, jak uszkodzony elektrycznie, to wymienić i złożyć, zalać świeżym olejem/zmienić filtr. Jeśli natomiast tam będzie wszystko dobrze to ściąganie skrzyni i sprawdzenie/wymiana/regeneracja konwertera. Ten drugi błąd co się pojawił przy próbie kasowania oznacza, że po skasowaniu sterownik nie może odczytać/zinterpretować ponownego odczytu ale to się zdarza.

Pozdrawiam
05-01-2019, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2019 00:48 przez zager123412.)
Post: #26
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Nie wiem czy problem pojawił się po tym wstrząsie możliwe i raczej był już wcześniej.
Czasami również przy hamowaniu do zera z jak mi się zdaje biegu drugiego można usłyszeć zgrzytanie,odgłos ten dochodzi ze skrzyni.
Jak i również czasami tak jak by "wypadanie biegu" zdarza się podczas ruszania po postoju np spod świateł jedzie na jedynce zmienia bieg obroty rosną i nagle zapina dwójkę następuje szarpnięcie.Zdarza się tak raczej tylko na zimnym silniku i bardzo rzadko.
Sorry że przytaczam takie problemy ze skrzynią ratami ale jak tylko coś sobie przypomnę co może mieć związek ze skrzynią to staram się tym podzielić.
Sytuacja z tym progiem ma powiązanie z immobilizerem choć jak słusznie połączyłeś fakty również mogła mieć wpływ na działanie skrzyni choć oba wydarzenia dzielił znaczny odstęp czasowy.A co do bloku zaworów masz na myśli element skrywający się pod miską olejową następnie za filtrem oleju i wyglądający w sposób następujący zdj?
Szukałem w blokach pomiarowych skrzyni aby znaleźć oba parametry i porównać chodzi mi o te prędkości obrotowe silnika i wałka wejściowego ale nic tam nie jest opisane znalazłem kilka parametrów rpm ale nie wiem który za co odpowiada a chciałbym jeszcze to sprawdzić i mieć pewność że uślizg następuje (tak z czystej ciekawości).
05-01-2019, 12:31
Post: #27
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Witam.

Tak, to co pod miską i filtrem, to skrzynka sterująca i jeśli są problemy z AG4, to od sprawdzenia jej i jej zaworów bym radził zacząć. Niestety ilość kilometrów, brak regularnych wymian oleju i filtra, powodują, że zawory zacierają się, a potem ulegają uszkodzeniu, do tego oczywiście dochodzi naturalny proces zużywania się sprzęgieł i hamulców w środku, a więc różnego typu opiłki zaczynają krążyć po skrzyni (nie wszystko filtr wyłapie) itp.. Czasami wystarczy tylko wymiana oleju i filtra i już skrzynia zaczyna poprawnie pracować, a czasami niestety trzeba wymienić coś więcej. Co do tych przypadków, zgrzytów/szarpnięć drugiego biegu, to raczej nie będzie wina samego konwertera tylko też albo któregoś z zaworu albo bezpośrednio mechaniczne. Co do bloków pomiarowych zobacz co widać w gr. 007.

Pozdrawiam
05-01-2019, 16:03
Post: #28
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Dobra to zabieram się za lekturę i planowanie "naprawy" odezwę się jak coś ruszy się do przodu a w między czasie podrzucę loga z grupy 007.
05-01-2019, 16:21
Post: #29
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
Witam.

Oczywiście 007 ale w 02 Auto Trans, nie w silniku Wink.

Pozdrawiam
07-01-2019, 16:03
Post: #30
RE: prośba o ocenę logów 1.9 tdi afn.
grupa 007 wybaczcie że log przeprowadzony w ten sposób ale warunki drogowe nie rozpieszczają jak będzie trzeba powtórzyć dajcie znać.
Ciągle zastanawia mnie czy sterownik skrzyni już się nie sypie mam na myśli ten błąd jak i to że długo łączy się ze sterownikiem a nawet przełączając się między grupami pomiarowymi trwa to wieki.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Proszę o analizę logów lpbilusie@o2.pl 15 1,257 30-08-2023 06:14
Ostatni post: wesol
  Proszę o analizę logów lpbilusie@o2.pl 0 255 26-07-2023 16:17
Ostatni post: lpbilusie@o2.pl
  Sharan 1.9 BVK 115KM nie zbiera się z dołu. Proszę o analizę logów. burry-gk 2 790 16-05-2023 16:23
Ostatni post: wesol
  Prośba o analizę rysiekr 9 1,210 26-04-2023 17:54
Ostatni post: wesol
  analiza logów AFN pupek 13 3,494 28-03-2023 13:48
Ostatni post: jacektokarz5@gmail.com
  Sharan 1.9 AVG wielka prośba o analizę logów Lenino 7 1,390 15-09-2022 21:23
Ostatni post: wesol
  Analiza logów 1.9 tdi AUY mati2810 2 915 12-05-2022 06:16
Ostatni post: wesol
  Prośba o analizę logów 1.9 AUY Mikooo 5 1,552 12-04-2022 14:26
Ostatni post: wesol
  Analiza Logów 1.9 TDi AUY Kozi 0 1,007 17-08-2019 20:32
Ostatni post: Kozi
  Prośba o analizę logów. Cewka ? 1.8t awc Ars 3 2,659 07-04-2019 10:57
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name