Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ford c-max opinie
#21
Jakoś mam wrażenie że kolega Mazur nie szuka c maxa nowego czy góra 3 letniego. No ale mogę się mylić oczewiscie. Jeśli mowa jednak o c max z roczników powiedzmy 2007 itp to tam takowego silnika z ta mocą w 1.6 nie było. Zresztą jakie to ma znaczenie. Tu bardziej mi chodzi o konstrukcje, budowę tej jednostki a nie ile ma koni przy 6000 obrotów silnika bo przy 2000 są problemy z podjazdem pod górkę w dwie osoby.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
Ja pisałem o benzynie
Odpowiedz
#23
Ja też. W tym linku masz podane w jakich rocznikach był 1.6 125 koni. I jakoś bardziej ufam autodacie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
(06-11-2018, 00:22)wesol napisał(a): Ja też. W tym linku masz podane w jakich rocznikach był 1.6 125 koni. I jakoś bardziej ufam autodacie.

A ja dokumentom które czasami dostaję jak pożyczam auto.
Odpowiedz
#25
Co nasmaruja w dowodzie rejestracyjnym to już całkiem niewazne. Nie sprawdzałem jak to wygląda w innych modelach jak focus itp bo może tam występował taki silnik bo w c max niestety nie. A nie będę strugał pawiana i dzwonił w takiej sprawie do mojej poprzedniej firmy. To i tak nie ma znaczenia bo producenci od kilku lat sobie w wolnossących silnikach wpisują co chcą.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
szukam faktycznie roczniki 2007-2010 , oczywiście teraz jak już poczytałem to w grę wchodzi tylko 2.0 ON 136 km, a o tych silnikach1.6 tylko napisałem bo w ogłoszeniach widziałem że takie są , ale faktycznie poczytałem i te 2.0 wychodzi że najlepsze , zresztą dzisiaj rozmawiałem z kolegą który w firmie swojej jeżdzi fokusem MK3 1.6 ON i przy 115.000 dwa wtryski poleciały
ogólnie fajnie że na naszym forum można czasami popisać na temat innych marek aut , bo o sga to dużo na tym forum zna każdą śrubkę w aucie , a tak to trochę odmiany Shy
jeszcze pytanie odnośnie tego nieszczęsnego dpf-a , bo znalazłem ładnego c-maxa z usuniętym dpf , tylko się tak zastanawiam czy nie wprowadzą czegoś za niedługo że na przeglądzie będzie problem, że był usunięty , bo wstawić go póżniej to by był niezły zonk finansowy
Odpowiedz




#27
w tym aucie fizycznie jest dpf , ale jest jakoś odłączony , jakieś korekty w kompie , ciekawe czy za rok dwa nie będzie problemu bo za diesle pewnie będą się brać coraz bardziej
Odpowiedz
#28
Jeśli został wykastrowany DPF to go w wydechu nie będzie. Co najwyżej sama puszka ori albo i nie ori.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
Ja obstawiam ze predzej czy później napewno się wezmą za tych co mają usuniete katalizatory, dpfy itp. bo jest taki nacisk na ekologie że raczej obok tego nie przejdą.
Odpowiedz
#30
Witam.

To nie ekologia, tylko jak zwykle chęć ściągnięcia pieniędzy z obywateli w postaci mandatów, ponownych przeglądów itp. za ich brak, aczkolwiek osobiście jestem za "nieusuwaniem rzeczy", które fabrycznie powinny znajdować się w samochodzie.
Co do głównego wątku, to też oglądałem kilka C-max-ów, S-max-ów, Galxy II i niestety, jak dla mnie tyle siedzenia, to porażka jeśli chodzi o wygodę długich podróży, nic się nie może równać z pełnowymiarowymi fotelami z SGA I i FL, dlatego też nie dawno wymieniłem swojego wysłużonego Sharan, trochę przez przypadek, na Mondeo MK4 gdzie tylna kanapa jest dużo wygodniejsza niż pseudo trzy oddzielne fotele, nie wspominając o właściwościach trakcyjnych, minusem jest konieczność dokupienia "trumienki" na dach w porównaniu do S-max, Galaxy. Silniki diesla, jak większość nowych common rail jest trochę kapryśna po przebiegu 200tyś. km, zwłaszcza jak ktoś eksploatował "najtaniej jak się da", no i dostęp w tych silnikach do czegokolwiek, to porażka.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ford Galaxy Łóżko Galax ZRC 13 8,838 22-04-2022, 14:53
Ostatni post: klaudiaciastko
  Audi A3 8P prosbo o opinie Bogos 0 1,419 01-11-2015, 12:47
Ostatni post: Bogos
  golf MK2 syncro opinie? Hamamatsu 4 8,142 03-02-2012, 13:28
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości