Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MK2- serwis hamulcowy?
#1
Dziś nieoczekiwanie w ruchu miejskim, zaświeciła się kontrolka od ręcznego , pojedynczy sygnał i napis na całym fisie ... stop .... coś tam break(czyli jakby klocki) i na końcu ..service manual 30000 ...Po 20-30 sekundach wszystko znikło i po przejechaniu ze 100 km jest ok.Znaczy hamulce w porządku nic się nie zaświeca.Klocki i tarcze zmieniałem zaraz po kupnie czyli z 5 tys temu.Dzwoniłem do mechanika i mówi jeżeli byłby problem z klockami(mam czujniki zuzycia) to co to ma do przebiegu 30 tys.Musi to być jakiś serwis hamulcowy po tym przebiegu , ale on o tym w tym aucie jeszcze nie słyszał.Co wy o tym sądzicie?Co to u licha było, bo ruch był konkretny i tu nagle taki napis i nie wiadomo co robić.
Odpowiedz




#2
wlacznik pod pedalem hamulca noznego szwankuje lub malo plynu hamulcowego wychwycił plywak w zbiorniczku. Nie wiem co to byl za komunikat wiec zgaduje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Płyn ok , sprawdziłem.Włącznik nie wiem , no ale co miałoby znaczyć że service manual 30 tys?.No ale nic , jak to się mówi nie ma po co sobie życia komplikować, narazie nic się nie dzieje.Jutro mam trase więc zobaczę czy coś się nie będzie działo, tylko problem w tym że to prawdopodobnie są hamulce.Będę miał ciągle na myśli ten błąd i komfort jazdy się zmieni.Podłączę się jeszcze do vaga i zobaczymy czy coś zarejestrował.Martwi mnie jeszcze jedna rzecz , mianowicie ostatnio znowu zaświeciła mi się kontrolka oleju (temat poruszany w innym wątku przezemnie ) i po postoju przez parę minut znikła.Olej powyżej połowy, teraz znowu ten błąd może jedno i drugie ma związek, może kabloteka gdzieś nie łączy.Trochę pośmigam i będzie widać...może.
Odpowiedz
#4
a może to jest serwis Smile po 30 tys albo coś w tym guście i tak dziwnie Cie o tym poinformowało Smile
Odpowiedz
#5
masz serwis olejowy i serwis okresowy i moze ten drugi ci się zapalił , ale powinien byc teraz widoczny po każdym odpaleniu przez parę sekund. Może po prostu miałeś lekko zaciągnięty ręczny wtedy pokazuje się kontrolka jak ruszasz i dzwoni , piszczy sygnał aby się zatrzymać i jest napis Stop break...., lub sam wyłącznik przy ręcznym hamulcu coś przyszfankował. Sprawdź.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#6
a sprawdzałeś czy na komputerze coś zostało ??
Odpowiedz




#7
Dziś trochę pobawiłem się vagiem i po połączeniu się z break w poszukiwaniu błędów udało mi się odczytać jeden który był, Error 812-------------- Unknown Trouble Code co to u licha oznacza?Po zkasowaniu błędów pojawia się z powrotem,myślę że on może a nawet ma coś wspólnego z tym komunikatem co się kiedyś pokazał.Wie ktoś co oznacza ten błąd?
Odpowiedz
#8
00812 - Brake Pressure Release Solenoid F84 (Samowyzwalający się włącznik cewki ciśnienia układu hamulcowego F84)
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#9
Samowyzwalający czyli to znaczy że może być on do wymiany czy też może to być jakiś błąd sporadyczny.Udało mi się go wczoraj skasować ten błąd, tylko innym vagiem i narazie nie wraca.
Odpowiedz
#10
Dziś mi wyskoczyło takie coś STOP BREAK FAULT SERVICE MANUAL dodatkowo migała kontrolka ręcznego.Po paru sekundach wszystko ok.Płyn ok, klocki też co to u licha może być?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyn hamulcowy - Jaki i ile potrzeba ? raventes 37 39,931 21-10-2019, 10:22
Ostatni post: wesol
  Jak szybko wymienić płyn hamulcowy skimir 3 3,041 05-05-2015, 23:52
Ostatni post: Gizio1625
  Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu sharan_maksa 3 2,190 26-01-2014, 20:44
Ostatni post: robertkol
  jak wymienic płyn hamulcowy ??? maciej94 24 20,285 11-03-2013, 22:03
Ostatni post: radzio-
  Serwis rafik114 8 6,017 23-05-2012, 17:51
Ostatni post: wesol
  esp a płyn hamulcowy kaskader 7 4,947 21-04-2012, 21:08
Ostatni post: kaskader
  Serwis tomamar 5 4,657 26-10-2011, 19:42
Ostatni post: empoli71

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości