Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharan 2009 - oba XENONY przestały świecić
#1
Witam


Odebrałem dziś auto od mechanika (olej, filtry, coś w zawieszeniu, wymienił także akumulator). Wszystko było OK cały dzień bo jeździłem na dziennych, teraz włączam lampy i oba xenony nie świecą !

Niestety mam do niego kawałek i nie mogę teraz wrócić Sad
Podłączyłem VCDS - nie łączy się z modułem komfortu (46).
Czy to może być powiązany problem?

Czy może jakiś bezpiecznik? W kabinie sprawdziłem, od lamp są takie małe tylko??
Wydaje mi się że od xenonów powinny być jakieś większe, może przekaźniki?

Podpowie ktoś gdzie szukać problemu?
Odpowiedz




#2
sprawdz w 09 co ci powie
moze dwa palniki sie spaliły ale wyjmij wtyczkę z lampy i sprawdz czy włącznik swiateł podaje napięcie na lampę to bedziesz wiedzieł gdzie szukać dalej
Odpowiedz
#3
witam
modułu komfortu (46) nie ma tylko (09) centralna elektronika
ale tam nie znajdziesz żadnych błędów od ksenonu jak już to szukaj Światło Lewe (29),Światło prawe
Odpowiedz
#4
Z lampą lewą i lampą prawą BRAK KOMUNIKACJI Sad

Czy może to być wina włącznika świateł? Jak go sprawdzić?
Odpowiedz
#5
witam
podłaczę sie pod temat , mam problem z prawa lampa xenonową vw sharan mk2 2003r 1,9 130 km lampa gasnie czasem odrazu po właczeniu swiatel albo po paru minutach , nie wiem juz gdzie szukac problemu , zaplonnik wymieniony , przetwornica przełozona z lewej na prawa, żarnik zmieniony na nowy a problem dalej jest. Moze którys z kolegow miał juz taki dziwny przypadek bo juz pomysły mi sie koncza gdzie szukac dalej Confused
Odpowiedz
#6
Ale przetwornice chyba nie są takie same bo lewa jest główna, więc może to przełożenie nic nie da
Odpowiedz




#7
Witam.

Przetwornice są takie same, lewa i prawa, tylko lewa ma więcej pin-ów obsadzonych. Na jaki zapłonnik wymieniłeś skoro w oryginale nie występuje jako część zamienna tylko razem z lampą, a te które sprzedawane są jako oryginał sygnowany przez AL chodzą po 400zł, a używki i chinole po 250zł i nie sądzę, że taki zakupiłeś Wink, a jeśli kupiłeś tanią używkę, to masz dużą szanse, że trafiłeś uszkodzoną tak samo jak Twoja. Przetwornica prawa na swoim pin-ie 5 ma masę z karoserii, na pin-ie 4 zasilanie "+" z bezpiecznika, a na pin-ie 10 (wspólnie z lewą przetwornicą) wyjście z modułu centralnej elektryki z pin 19 zielonej wtyczki 26-sześcio pin-owej, pin-y 1,2,3 przetwornicy to pin-y 1,2,3 zapłonnika, pin 4 przetwornicy to pin 5 wtyczki lampy, pin 10 przetwornicy to pin 12 wtyczki lampy. Więcej do szczęścia Ci nie jest potrzebne do wstępnej diagnozy, sprawdzasz najpierw połączenia/przejścia i ich stan, potem w momencie braku "światła" sprawdzasz czy jest zasilanie/masa i sygnał z modułu na przetwornicy. Jeżeli zamieniałeś przetwornice, żarniki i jest dalej to samo, to albo zapłonnik albo instalacja/połączenia(wtyczki/pin-y), to jest prosty układ i filozofii nie ma.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
witam
jutro jade do mechanika jak on coś znajdzie o co chodzi z tym ustrojstwem to napisze gdzie był problem .
Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xenony 7M3941015AE homont 2 1,956 03-01-2017, 18:00
Ostatni post: andrew7800
Information Światło lewe przestało świecić żarówka cała CIUT11 7 4,984 22-02-2014, 12:01
Ostatni post: red

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości