Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektryczna klapa czasem opada
17-12-2017, 08:53,
#1
Elektryczna klapa czasem opada
Cześć.

Mam problem z elektryczną klapą bagażnika. Mianowicie czasem, choć nie zawsze, po otwarciu od razu zaczyna opadać i jak się ją ręcznie zatrzyma to już się trzyma w górze. Tylko czasem. Zwykle jest tak, że klapa zostaje w górze jak powinna. Ma tak też ktoś może? Co może być przyczyną? Wygląda jakby nie zawsze działała jakaś zapadka.

Pozdrawiam Paweł
17-12-2017, 12:34,
#2
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Siłowniki padają, rzekłbym. Pod wpływem zmiany temperatury zmienia się kompresja w nich, a ta jest zbyt duża, powstaje wyższe podciśnienie w cylindrze i opada klapa.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
17-12-2017, 13:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2017, 13:18 przez Maciej_F.)
#3
RE: Elektryczna klapa czasem opada
(17-12-2017, 12:34)K9Darek napisał(a): Siłowniki padają, rzekłbym. Pod wpływem zmiany temperatury zmienia się kompresja w nich, a ta jest zbyt duża, powstaje wyższe podciśnienie w cylindrze i opada klapa.
Huh
A wiesz o czym gadasz?
To klapa elektryczna a nie siłowniki gazowe .

(17-12-2017, 08:53)vinyl napisał(a): Cześć.

Mam problem z elektryczną klapą bagażnika.
Jak problem elektryczny to wyjdzie na skanie błędów . Podłącz samochód pod komputer i zapodaj jakie błędy będą w sterowniku klapy . Jak jakiś problem mechaniczny to może siłowniki nierównomiernie pracują , lub słychać jakieś zgrzyty .
ALBO?
Masz ustawioną klapę na częściowe otwarcie . Klapę można zaprogramować do jakiej wysokości ma się otwierać .

17-12-2017, 16:52,
#4
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Fakt. Sorki, urodzinowy jestem i czytam bez zrozumienia Tongue
Dzięki za zwrócenie uwagi.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
05-04-2018, 12:01,
#5
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Mam niestety podobny problem. Klapa idzie do góry i po chwili delikatnie opada, następnie włącza się sygnał opuszczania klapy i się zamyka. Jak chwile przytrzymam kiedy jest otwarta to się nie opadnie.
Co tam może się dziać?? Czy trzeba wymieniać?
06-04-2018, 09:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2018, 09:30 przez Maciej_F.)
#6
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Witam . Wszystkim zawiaduje sterownik tylnej klapy J605 . Schemacik trochę rozbudowany , silniczki , pstryczki , czujniki . Dużo tego .

Bez skanu VCDSem to możemy sobie gdybać .Huh
09-06-2018, 10:02,
#7
RE: Elektryczna klapa czasem opada
He , he mnie też to dopadło Angry
Samoczynne opadanie klapy elektrycznej . Trzeba będziej bardziej pogłówkować bo w skanie błędów niet .Confused
Zobaczymy jak się zagłębimy w bloki pomiarowe .
06-09-2018, 14:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2018, 14:44 przez loquu.)
#8
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Cześć,

Podbijam jeszcze raz temat.
Niestety w serwisie nie są wstanie powiedzieć co jest przyczyną zamykania się klapy, zasugerowali wymianę siłowników elektrycznych ale wcale nie jest powiedziane, że to pomoże.

Klapa otwiera się bez problemów. Po czym jak się otworzy do końca i "cyknie" coś w stylu systemu zapadkowego to wszystko jest w porządku i tylna klapa nie opada, zaś jak nie ma żadnego dźwięku to zaczyna samoistnie opadać.
Niestety ostatnio coraz częściej opadaSmile

Czy komuś udało się może rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.
06-09-2018, 14:43,
#9
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Ja nie mam niestety pomysłu. Faktem jest, że jak ustawiłem, żeby się nie podnosiła do samej góry, to nie opada prawie nigdy. Do ASO nawet nie idę.
25-10-2018, 22:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2018, 23:15 przez telemarek.)
#10
RE: Elektryczna klapa czasem opada
Ten sam problem. Czy ktoś tutaj wymienił siłowniki i pomogło, bo koszt jednego nowego to 1600 zł.

Symbol mojego siłownika to 7N0 827 851 D, znalazlem na Allegro toretycznie ten sam silownik, ale z symbolem F na koncu. Ktos moze sie orientuje co oznacza ta ostatnia litera, moża stosować te siłowniki zamiennie?

Napisane przez Maciej_F - 17-12-2017 13:06
(17-12-2017 12:34)K9Darek napisał(a):
...
A wiesz o czym gadasz?
To klapa elektryczna a nie siłowniki gazowe .

Maciej F - klapa elektryczna, ale to chyba tylko sterowanie. Jeśli się nie mylę, to siłownik pracuje w układzie sprężyna - powietrze, a eletryka tylko tym steruje.




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektryczna klapa bagażnika michal_turek 14 5,026 05-07-2022, 08:23
Ostatni post: Ostrich
  Tylna klapa - otwieranie nogą pitry 6 2,534 29-07-2019, 10:47
Ostatni post: Maciej_F

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name