Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka airbag/poduszki powietrznej
#81
Znalazłem rozpiske pinów czerwonej kostki,może z waszą pomocą uda mi sie zrobić to samemu,jesli ktoś może to prosiłbym o zaznaczenie które piny trzeba zamienić


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#82
Witam.

To jest rozpiska starych zegarów - tych co wyjąłeś, a potrzebna jest jeszcze nowych - tych co wsadziłeś, do porównania. W linku i poście, który podałem wcześniej podawałem różnice w obsadzie poduszek w zegarach, jaką mam w rozpisce u siebie, i ewentualnie co należy zamienić ale to tylko przypuszczenie, bo nie mam pełnych schematów. Postaram się przysiąść nad tym, jak znajdę chwilę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#83
ok.dzięki i czekam na info
Odpowiedz
#84
97
       


98
       


99 4 poduchy
           

Na pin 13 trzeba podać + po stacyjce z tego co widać

Innej rozpiski pinów licznika nie widziałem. Ta, którą zamieściłem na innym forum jest do przedlifta w całości.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#85
Witam.

To są schematy samych airbag-ów, a tak na prawdę potrzebne są schematy zegarów, żeby wiedzieć co zastąpiło pin-y po module airbag, bo nowe zegary łączą się tylko jednym pin-em. Pin13 czerwonej wtyczki, we wszystkich znanych mi zegarach przedliftowych, jest "+" po zapłonie więc doprowadzać go tam nie trzeba. Dodatkowo trzeba pamiętać, że kolega ma Alhambre, a zegary podobno od Sharan i to nowszego, a Alhambra ma inaczej obsadzoną czerwoną wtyczkę zegarów niż Sharan nawet w tych samych rocznikach, Galaxy ma chyba jeszcze inaczej. W Alhambrze bodajże obsadzony jest pin5 i pin6, a Sharan ma tylko pin5 i to te pin-y prawdopodobnie, czyli pin5 i pin6 trzeba zamienić w czerwonej wtyczce zegarów, ewentualnie zrobić mostek z pin13 na pin14 w tejże kostce aby zasilić bezpośrednio moduł airbag, jak w starych zegarach, bądź zmienić moduł airbag na nowszy (od nowszych zegarów). Na pewno nie jest tak, że we wszystkich zegarach wystarczy zamienić te same pin-y, wszystko zależy od którego SGA są i jaki konkretny model zegarów, na pewno są też takie, że żadna zamiana pin-ów nic nie da, tylko wymiana modułu airbag i ewentualne zabawy z wsadem. Żeby to zrobić za pierwszym podejściem, to trzeba by mieć rozpiskę pod konkretne zegary stare i nowe, a tak zostaje metoda prób i błędów, bądź łut szczęścia, że się trafi.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#86
To aż tak kombinowali w tych rocznikach?
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




#87
Zegary mam tez od alhambry tyle że inny numer
Odpowiedz
#88
Witam.

To spróbuj zamienić, tak jak pisałem, na początek pin5 z pin6 i zobacz, jeśli nie pomoże, to wróć do pierwotnej konfiguracji i wtedy zrób mostek między pin13 i pin14 i drugi między pin3 i pin4 - żeby dać zasilanie na moduł airbag jak w starych zegarach, a jak boisz się eksperymentów, to zostaje Ci albo znalezienie prawidłowych rozpisek pod konkretne zegary od Alhambry albo rozebranie obydwu zegarów i porównanie ścieżek.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#89
ok.pobawie sie w wolnym czasie,narazie smigam i jest ok,tylko ta poduszka
tak dla jasności,chodzi o te piny?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#90
Witam.

Tak o te, dodatkowo jeszcze dopisałem mostek między pin3 i pin4 czyli przejście masy, bo pin13 i pin14, to przejście "+" po zapłonie, aby moduł airbag miał zasilanie, jak przy starych zegarach, ale to tylko teoria. Zobaczę czy znajomy ma rozpiskę zegarów Alhambry , żeby wiedzieć czy te pin-y nie mają innej funkcji w nowych zegarach. A jak nie, to zostaje rozbiórka zegarów, żeby mieć 100% pewność.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 39 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 2,980 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,464 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  Kasowanie błędu poduszki woiitek 7 3,359 24-05-2021, 15:05
Ostatni post: kalamb
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 37,036 02-04-2020, 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Zwijak - taśma Airbag Sharan nieldos 92 36,114 03-06-2019, 10:18
Ostatni post: wesol
  Kontrolka hamulców/zużytych klocków/ręcznego/poziomu płynu lech181 133 55,558 06-01-2019, 21:27
Ostatni post: Canik
  Kontrolka przepalonej żarówki kielbik. 57 25,279 19-11-2018, 13:12
Ostatni post: gebels1973
  Kontrolka esp/abs - świeci/mruga - problemy sharanista 116 34,871 05-11-2017, 18:11
Ostatni post: dyzioNR1
  Kontrolka silnika/check engine Sharan2003I 27 10,222 29-10-2017, 12:09
Ostatni post: djwhite3000

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości