Ocena wątku:
Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
09-10-2017, 20:39
Post: #11
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Jestem świeżo po przeróbce z dogrzewacza na pełne ogrzewanie postojowe, sprawa wygląda tak jak pisze kolego wesol , czyli trzeba wymienić piec webasto na standheizung wymiana jest bez problemowa te piece są identyczne różnią się tylko oprogramowaniem w sterowniku, jeśli chcemy mieć uruchomienie na pilota telestart to trzeba dołożyć jeden pin do wtyczki 8pinowej przy piecu i przeciągnąć kabel do centralki telestart podpinamy do niej stały + i masę i już mamy odpalanie webasto z pilota, na mfa pokaże się menu ogrzewania postojowego, ale żeby nam się w chwili uruchomienia webasto włączył nawiew we wnętrzu to musimy sobie wymienić panel klimatronika na taki z guzikiem ogrzewania postojowego. Przeróbki dokonałem z pomocą kolegi jarry z forum touranklub, za co mu bardzo dziękuję.
Reklama

02-11-2017, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2017 10:57 przez lukdom.)
Post: #12
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Mam taki panel Climatronic z przyciskiem podgrzewania przedniej szyby.
   
Przeglądając katalogi części nie znalazłem panelu Climatronic'a z podgrzewaną przednią szybą i ogrzewaniem postojowym.
Pytanie:
Na jaki panel muszę wymienić, żeby rozbudować dogrzewacz do ogrzewania postojowego i zachować funkcję podgrzewania przedniej szyby?
02-11-2017, 13:22
Post: #13
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Poszukaj na alledrogo tam tego masa . Albo z kontaktój się z kolegą jarry z forum tourana. Ja osobiście korzystałem z pomocy kolegi. Profesjonalizm w 100%. Polecam .
02-11-2017, 13:47
Post: #14
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Auć może być problem na miejsce dla 2 przycisków : webasto i grzana szyba .W twoim wypadku to nawet nie ma miejsca na to . Znalazłem kiedyś panel z tymi opcjami jednoczesnie ale to stary model klimatronika . I zdjęcie nie jest z Sharana bo nie ma wypełnionych dwóch dolnych przycisków REAR i REST
   
03-11-2017, 11:58
Post: #15
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
W nowym panelu są te dwie opcje wciśnięte , ale panel nie jest od sharana Confused

http://vwtech.pl/sklep/panel-klimatyzacj...-szyba-166
03-11-2017, 13:01
Post: #16
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Jesli nie musi byc koniecznie ustawiania z panelu tego ogrzewania postojowego to moze rozbudowac go tylko o sterowanie pilotem. To i tak wydaje mi sie ze sporo kasy bedzie kosztowac bo trzeba zmienic piec (choc w sumie wystarczyla by zmiana tylko elektroniki ale nie idzie jej dostac) oraz dokupienie centralki anteny i pilota by wlaczac piec tylko z pilota. Mi tam by nie bylo potrzebne sterowanie czasowe z programatorem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2017, 14:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2017 14:59 przez lukdom.)
Post: #17
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Czyli rozbudowę "jak z fabryki" blokuje panel Climatronic'a. Nie występuje z przyciskami: Podgrzewanie przedniej szyby + Sync + Rear
Plan B: Użycie oryginalnego zestawu do rozbudowy Webasto:
http://www.motofakty.pl/artykul/zamien-d...wanie.html
http://wibutec.com/wp-shop/Aufruestsatz-...nbedienung
Czy ktoś przerabiał taki temat?
03-11-2017, 17:06
Post: #18
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Ale bez wymiany panela będzie można ustawić czasowe uruchomienie pieca z fis'a, pilot telestart też będzie działać czyli zamiast uruchomić przyciskiem na klimatroniku to przycisnie na pilocie, nie wiem tylko czy się wiatrak w kabinie uruchomi na tym panelu bez przycisku webasto, tzn. piec będzie grzał płyn w układzie ale klimatronik się nie uruchomi i nagrzewnica nie odda ciepła do wnętrza, muszę to kiedyś sprawdzić póki jeszcze mam panel bez przycisku.
03-11-2017, 17:17
Post: #19
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
nie ma opcji rozbudowy dogrzewacza do ogrzewania psotojowego bez wymiany elektroniki z tego co wiem. Tu nie ma tak jak w tych starszych ze dasz plus na jeden kabelek i juz bedzie dzialac. Tu nie ma tak. Piec musi dostac informacje ze silnik pracuje. Pakiet informacji tak jakbys przeslal jakis maly pliczek danych z kompa. Dlatego tym sie rozni piec dogrzewacza od ogrzewania postojowego. Tak samo pilot i centralka bywa pod wersje cyfrowa i pod analogowa.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2017, 21:22
Post: #20
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
To , że trzeba zacząć rozbudowe od wymiany pieca na standheizung jest oczywistą oczywistością Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośne stuki dogrzewacza po zgaszeniu silnika. beny1 2 366 12-03-2023 22:35
Ostatni post: beny1
  Korozja rur dogrzewacza gugar 7 1,341 21-07-2021 05:59
Ostatni post: gugar
  Webasto - Sharan/Alhambra MKII mario108 56 12,712 27-01-2021 08:07
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name