Ocena wątku:
VW QUALITY....
18-08-2017, 17:51
Post: #1
VW QUALITY....
no comment


Załączone pliki Miniatury
   



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Reklama

18-08-2017, 17:59
Post: #2
RE: VW QUALITY....
Ja woze mala zabe Tongue zeby sie nie wku... na drodze Smile
Jednorazowki hehe



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
18-08-2017, 18:48
Post: #3
RE: VW QUALITY....
(18-08-2017 17:51)PAMONIUSZ napisał(a):  no comment

Dlatego nauczony plastikiem w podnośniku z passata wymieniłem od razu na podnośnik z citroena c5 gdzie ta pęknięta u ciebie część plastikowa jest metalowa. Niby więcej miejsca zajmuje i trudniej go ułożyć w schowku ale mam pewność, że wytrzyma więcej. w passacie walnęło mi jak zmieniałem koła zimowe z kolcami na zwykłe zimówki przed wjazdem do Niemiec. Na szczęście miałem podłożone wolne koło i nie opadł całkiem, oraz pobliski warsztat był otwarty i pożyczyli mi żabę.
18-08-2017, 19:18
Post: #4
RE: VW QUALITY....
Ja wogóle sie zastanawiam kto na cos takiego dał homologację, no chyba, że niemieckie kasy chorych i zakłady pogrzebowe cierpią na brak klientów... słów brakuje co technolog miał na myśli konstruując cos takiego.
Zmieniałem czujnik abs i nagle jeb i alabama mi się bujnela. Mialem koło pod nią ale alufelga więc mogłoby byc różnie a napewno kosztowo. Jak z bombą delikatnie nalozylem koło ze śrubą... i strużka zimnego potu spadła na ziemię co by dodać dramaturgii he he
ps. w golfie taki sam gowniany podnośnik. Na razie mam stary chiński 2tonowy butelkowy, pod wahacze się nadaje...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
18-08-2017, 20:49
Post: #5
RE: VW QUALITY....
Powiem wam tak. Te lewarki sa robione na podnoszenie nue boku auta tylko jakby jednego naroznika z czterech. Kiedys na zlocie opla ratowalismy goscia z omegi bo sie zaklinowal w lesie na drodze w poprzek. To zapodalem swojego lewarka tez tej konstrukcji i podnioslem auto z boku tak ze oba kola byly w gorze i tez trach i po lewarku. Te lewarki sa takie same w oplach vagach firdach itp. Choc ten z mondeo jest troszke masywniejszy mimo tej plastikowej czesci. Taka lipa juz jest. Jakies standardy spelnia. Ma podniesc tone a przy 1100 kg juz peka. Ciekawe co zrobic jakby na drodze auto zaladowane trzebabylo lewarowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-08-2017, 21:05
Post: #6
RE: VW QUALITY....
ok niech będzie ale ja lewarowalem właśnie tylko róg auta niezaladowanego, na prostej nawierzchni... Wg mnie to zwykły bubel zagrażający życiu i zdrowiu uzytkownika tak samo jak awaria kroćca vacumpompy mogaca spowodować sztywny hamulec.... no sorry nie wierzę, że nie dało sie tego lepiej skonstruować. jakoś wcześniejsze konstrukcje nawet w polonezie nie miały takich błędów, które bezpośrednio wpływały na bezpieczeństwo....bo wg mnie sa to błędy. można oszczędzać na jakości plastików, łożysk, blachy, antykorozji, turbo, wtryski itp.. najwyżej fura nie pojedzie.... ale jak pojedzie to chciałbym ja zatrzymać, a jak złapie kapcia to chciałbym wrócić z obiema rękoma do domu..



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
18-08-2017, 22:04
Post: #7
RE: VW QUALITY....
Ja passata też podnosiłem każde koło osobno, fakt miałem bagaże ale tylko 2 osób. A pamiętam podnośnik z malucha miał wszystkie elementy metalowe. Przy masie pojazdu koło 700kg jak dobrze pamiętam.
18-08-2017, 22:10
Post: #8
RE: VW QUALITY....
Z innej trochę mańki... próbuje sobie wyobrazić sytuacje w której przy prędkości np. 140 km/h pęka plastikowa zębatka lub plastikowy zwijak windy koła zapasowego i koło opada na dół pozostając (zapewne przez krótszą lub dłuższą chwile) na rozciągniętej maksymalnie lince. Brrrr....
18-08-2017, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2017 22:53 przez wesol.)
Post: #9
RE: VW QUALITY....
To juz bylo cos podobnego juz tu na forum. Kolega ze Swinoujscia mial cos takiego. Powyrywalo pogielo itp.

Jeszcze tak do krocca pompy vaq. To produkuje lucas wiec podwykonawca. Wytrzymuje z 10 lat czyli nie muesiac czy dwa wiec ciezko tu mowic o bublu. Dosc czesto peka tem wezyk plastikowy. Zeby to mialo byc solidnie musieliby chyba zrobic na polaczeniu jak w domowej hydraulice. Nie ma rzeczy niezniszczalnych niezawodnych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-08-2017, 23:14
Post: #10
RE: VW QUALITY....
(18-08-2017 17:51)PAMONIUSZ napisał(a):  no comment

jakbym widział swój. lewarek może i dobry ale do POLO




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name