Ocena wątku:
Zawieszenie lub półoska
06-12-2011, 22:37
Post: #11
RE: Zawieszenie lub półoska
podlewaruj lewe kolo i rozpedz to kolo i zgas silnik z luzem wbitym. Najlepiej jakby to robila druga osoba a ty nasluchuj czy to lozysko. Jesli bedzie slychac "łuuu" to bedzie lozysko. Jesli beda jakies klikniecia przekoki itp to raczej przegub ktorys i obadal bym oslony wlasnie przegubów. Mozna tez dolozyc smaru w przeguby i wtedy obserwowac lub odrazu je rozbebeszyc i sprawdzic co i jak. Jesli stuki sa przy jezdiz ena wprost to obstawiam przegub wewnetrzny a jesli przys krecie to zewnetrzny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

07-12-2011, 19:40
Post: #12
RE: Zawieszenie lub półoska
jezdziłem na skos dodając gwałtownie gaz i nie stukało, wychodz na to że wewnetrzny przegub lub łożysko,sprawdze tak jak napisałes,dzieki za podpowiedz
08-12-2011, 01:02
Post: #13
RE: Zawieszenie lub półoska
Witajcie.
Ja w sprawie łączników. Nigdy nie kupujcie tych za 20 zł. Ja ostatnio pokusiłem się na takie cacko,sam wymieniłem i radość trwała do jazdy próbnej a mianowicie na dziurach pojawił się straszliwy odgłos i szarpanie budą, co się okazało rzemieślnik który je produkował zastosował za długie śruby od tych gałeczek, i górna nakrętka na dziurze waliła w podłużnicę. jako że nie ma tam łączeń stożkowych to dało się zastosować podkładkę która skróciła tą śrubę Smile
Nie mniej jednak łącznik zużył się po 6 tysiącach km, gdzie raczej latam w trasy po równej drodze.

Pozdrawiam

Paweł.



Szarik 1,9 TDI 110 KM. 99 rok.
08-12-2011, 13:45
Post: #14
RE: Zawieszenie lub półoska
Ja osobiscie nie kupiłbym za 20 zł łaczników,cena mówi za siebie.Co chodzi o awarje mojeg auta,przyczyna znaleziona,były szpilki odkręcone przy kole,jedna zgubiona mam nadzieje że można jezdzic na 4 szpilkach przez pare dni,dopuki nie kupie ,a to dzięki fachowcom którzy wymieniali opony na zimówki,pozdrawim
26-09-2012, 23:52
Post: #15
RE: Zawieszenie lub półoska
a czy jest możliwe taki przypadek że skoro kupiłem auto po dzwonie po kupnie sie okazało ale w prawą strone niewiele bo tylko błotnik malowany i felga uszkodzona pewnie była bo była ostro na rantach pozdzierana czy jest możliwe ze półos pokrzywiło i non stop mi siada podpora ;/ wymieniłem juz ją 2 raz i po dwóch tygodniach znowu coś telepie ;/
27-09-2012, 06:20
Post: #16
RE: Zawieszenie lub półoska
co to znaczy podpora?? łożysko czy półoś czy jak?? Podgiac to raczje watpie bo by ci sanki sprasowalo lub wahacz wygielo predzej oraz amortyzator. W ukladzi enapedowym od wypracowania- kilometrow nastukanych siadaja: polaczenie wielowpustowe polosi podpory, łozysko podpory, przegub wewnetrzny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-09-2012, 00:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 00:24 przez piwek86.)
Post: #17
RE: Zawieszenie lub półoska
łozysko podpory o to chyba to bo to jest w takiej blaszce i te łożysko tam jakos jest fabrycznie przymocowane wprasowane tak mi sie zdaje a ono było osobno blaszka osobno łozysko mam ta czesc w samochodzie mechanior ma na placu galaxy wiec na próbe cała prawa półos zamienimy na moment i zobaczymy jakie zmiany będą to będzie dopiero w następny poniedziałek wiecej czasu bedzie w dzień (nocna zmiana w pracy) wiec wtedy sie odezwe i powiem coś wiecej Smile
http://allegro.pl/polos-krotka-walek-pod...52871.html na tym pojezdziłem 1 miesiąc na tym zdjeciu jest akurat ta blaszka i w niej łożysko ? (chyba) to to sie rozwaliło i kolosolne drgania były zakupiłem ori uzywke w bdb stanie i poprawa ale nadal niejedzie jak powinno no nic próba zamiany prawej pół osi zobaczymy co da Smile Pozdrawiam
04-04-2013, 09:27
Post: #18
RE: Zawieszenie lub półoska
Witam ,ponowmie mam problem a mianowicie ,na wprost jest OK,przy skreconych kołach też nic nie słychać żadnych stuków ,jedynie jak krece kierownicą 90,stopni w prawo i wlewo na luzie słychac jakby przeskok,lub skrecam w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu to też słychac metaliczny przeskok,może ktoś już tak miał?,wysłałem żone do warsztatu to wymienili jej przegłub zewnetrzny za 250zł,i dalej jest to samo,(KOWALE).pozdrawiam
04-04-2013, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2013 12:07 przez junak1956.)
Post: #19
RE: Zawieszenie lub półoska
odkręć końcówkę kierownicza i zbij sworzeń zwrotniczy wyciągnij i zobacz czy nie ma on luzu góra dół w seacie tak miałem na pełnym skręcie w prawo raz strzeli później pełny w lewo też raz strzelił i itd.
i to był sworzeń zwrotniczy. A może to coś z łożyskiem mc persona
 Thanks given by: krisb
04-04-2013, 17:04
Post: #20
RE: Zawieszenie lub półoska
Krzysiu mialem cos takiego u siebie to stryzkały mi tak łózyska na amorkach( tu w tych poduszkach amortyzatora. Popsikalem odrdzewiaczem i zapodalem w sprayu smarem i cichutko. Przeguby mam nasmarowane ( mozna bardzos ybko smaru napakowac w te wenetrzne przez odkrecenie sruby centralnej i tym otworem po niej nawalic. Koncowki doraza takze strzykawka atakuje z olejem i smarem i tak samo sworznie wahacza itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: krisb




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Zawieszenie przód strona prawa Niemago 3 337 30-08-2023 07:37
Ostatni post: Niemago
  Zawieszenie tył/auto długo kręci dar3k369 5 723 14-06-2023 22:04
Ostatni post: dar3k369
Video zawieszenie przod dominik123 11 4,516 11-04-2018 21:23
Ostatni post: wesol
  Zawieszenie w modelu Sharan Sport sision 10 8,656 08-04-2017 21:57
Ostatni post: MaDin
  zawieszenie seat alhambra 1.9 tdi 2001r czekolada60 0 1,086 14-04-2016 22:54
Ostatni post: czekolada60
Question Skrzypiące zawieszenie wojci 9 4,350 25-11-2014 08:42
Ostatni post: wojci
  Czy ja mam obniżone zawieszenie ?? DuczekiOsia 8 4,475 23-11-2013 00:04
Ostatni post: Pawel BMW

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name