Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5Z-F naprawa.
#51
ilosc paliwa jest regulowana przez komputerek na piecu. Pompka paliwa ma dzialanie pulsacyjne poprostu nie ma na niej podawanego stalego napiecia tylko przerywane. Wynika to z jej zasady dzialania. Nie ma mozliwosci regulacji podawania paliwa zreszta nie wiem po co mialaby być. Piec ma takie zapotrzebowanie to i dostaje odpowiednie i tyle.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#52
Jest troszkę inaczej kolego.
Sterownik reguluje ilość "uderzeń" (podań) ustawionej dawki.
Konkretną dawkę ma ustawiona pompa.
Już się dowiedziałem że reguluje się mosiężną nakrętką z wężem na wyjściu z pompy.
Dokręcając - zmniejszamy dawkę a odkręcając zwiększamy.
Jeden obrót to dawka 2ml.
Jak ktoś przy czyszczeniu porozkręcał wszystko i potem poskręcał to mógł (jak ja) rozregulować ustawioną dawkę.
Ja dokręciłem zbyt porządnie i piec dostaje za mało paliwa - błąd 1409.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#53
Witam, wiitam.
Jak ktos tutaj fajnie napisał, postaram sie może jokoś wkręcic w to forum, bo jednak z czasem krucho.
Na temat tego nieszczęscia, czyli D5ZF pisałem juz bardzo dużo, ale na innych forach. Naprawiam sterowniki do nich z dość duzym powodzeniem, bo generalnie chodzą, ale jak widzę te sterowniki to jednak kicha. Mam takie przypadki, że naprawię jedno, a za jakiś czas sypie sie w nich co innego. Tym bardziej, ze ludzie kupują nowe z data prod. 2009-10 i juz sa z nimi problemy.
Ta opcja o której pisze sympatyczny kolega sk4000, czyli hybryda; to część D5ZF i reszta z D5WZ, jak narazie sie sprawdza, bo tej pory 0 reklamacji. I oby tak dalej.
Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
#54
Witam Stefano wiesz że ja jeszcze nie zdążyłem założyć sterownika który mi przysłałeś, jakoś też czasu brak
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#55
Czyżby tam gdzie ostatnio przebywasz nie potrzebne by ci było ogrzewanie Smile
Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#56
Witam,
pozwolę sobie zabrać głos i poradzić wszystkim, którzy mają problemy większe lub mniejsze z podgrzewaczem żeby zanim podejmą się wielkich napraw, sprawdzą dodatkową elektryczną pompę wodną, która jeśli jest zepsuta i nie pompuje wody, powoduje wyłączenie awaryjne podgrzewacza bowiem nie odbierana jest woda podgrzana. Podgrzewacz się włącza, woda musi być odprowadzana jeśli nie, powoduje przegrzanie i wyłączenie automatyczne podgrzewacza. I tak parę razy, ponoć pięć razy i podgrzewacz się blokuje. Jest to zabezpieczenie przed samozniszczeniem. Ten bąłd można zdiagnozować i wszystkie błędy wymazać i potem rusza znowu. Miałem ten problem i nikt z "Fachowców" mnie nie uprzedził że musi najpierw być sprawdzona ta pompa wodna, jeśli ona chodzi, wtedy dopiero podgrzewacz też może. Następna rzecz, po wymianie pompy koniecznie trzeba pojeździć autem po uzupełnieniu wody do chłodzenia żeby się cały system odpowietrzył, tudzież po zmianie podgrzewacza. Jeśli po wymianie tych podzespołów nie zadbamy o odpowietrzenie, możemy się pocałować. Nawet nówki pompy i podgrzewacze nie zafunkcjonują jeśli będzie powietrze w przewodach doprowadzających wodę. Byłem w fordzie gdzie mi zmienili podgrzwacz i zaraz włączyli. Jak myślicie co się stało? Jasne, po paru próbach startu zablokował się znowu. Tylko sprawna pompa wodna i odpowietrzony system chłodniczy gwarantuje sprawne działanie. Po za tym, nie trzeba zaraz kupować nowego podgrzewacza, chyba że jest całkowicie do kitu. Wymiana świecy, sitka ochraniającego płomień, wyczyszczone gniazdo spalania, działająca pompa do diesla, jeśli to można samemu sprawdzić i działa, to już tylko montować, odpowietrzyć i daje że hej.
Dowiedziałem się tego wszystkiego poprostu od życzliwych ludzi i
dlatego chętnie dzielę się tym z tymi którzy tego nie wiedzą. Niestety żaden z "Fachowców" forda i servisu podgrzewaczy mi tego nie zdradzili. Miałem wrażenie że wiedzą tylko jak się sprzedaje nowe.
Powodzenia!
Odpowiedz




#57
pisalem na forum ze najlepiej jest po podlaczeniu ukladu wodnego pieca odpalic auto i tym piecem ruszac na boki by sie uklad samego pieca dpowietrzył. Pompka jak pompka ma dzialac to rzecz wiadoma a zresztą po to sie podpina vaga by to zweryfikowac. Skoro wywala blad pompki to chyba jasne ze sie to naprawia. Od siebie moge dodac ze warto tez wytargac pompke paliwa dogrzewacza bo w niej jest tez takie male sitko i mimo ze bedzie cykac to paliwa nie zapoda do pieca.
Ogolnie pompka elektryczna nie jest jakas mega niezbedna. Nawet jak ja odepniesz to cieple powietrz ebedzie z tylnej nagrzewicy dawac a jest na tym samym wezu co piec dogrzewacza.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#58
Chętnie dopowiem, co wiem. Od 2001 wszystkie auta, bynajmniej jeśli chodzi o SHARAN GALAXY i SEAT, mają fabrycznie montowane pompy dodatkowe. Zwłaszcza że nie zawsze podgrzewacz służy tylko do wspomagania podgrzewania wody na zimnym silniku. Jest przecież opcja na podrzewanie przed jazdą (standheizung)bez włączania silnika. Wtedy woda sama NIE odejdzie z podgrzewacza. Tak było u mnie. Wymieniłem dodatkową pompę wodną i odpowietrzyłem i hula. Przy czym na to odpowietrzenie zwróciłbym uwagę. Wymieniłem podgrzewacz i nie włączałem go dopóki nie miałem nowej pompy. Parę dni jeździłem i mimo to było jeszcze zapowietrzone. Nie sam silnik tylko te zakamarki gdzie węże są dosyć poskręcane w te i wewte. Dlatego uważam że ta pompka jest mega niezbędna. Łatwo sprawdzić, wystarczy odłączyć tę pompkę i reakcja będzie szybka.
Natomiast o pompie paliwa też warto pamiętać. Sam nie rozbierałem więc nie powiem wiele, ale najpierw trzeba coś wiedzieć potem rozbierać. Mam zapasowy podgrzewacz, przy okazji sobie popatrzę.
Pozdro!
Odpowiedz
#59
znaczenie slowa "bynajmniej" oznacza wcale wiec nie rozumiem tego w twoim zdaniu bo wyglada na to ze sam zaprzeczasz. Mniesza oto. Pompka dodatkowa na podszybiu dziala caly czas jak wiemy- nawet jak wywalisz piec dogrzewacza. Majac pelne ogrzewanie postojowe mamy piec w ktorym jest dodatkowy kabelek zakonczony wtyczką ktora wlasnie jest wpieta w pompke wody ktora znajduje sie pare cm od pieca. Jest to drug apompka dodatkowa elektryczna dzialajaca razem z piecem ebera.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#60
Witam , jako ciekawostka pod tym lilnkiem są zdjęcia sharan znajomego w którym to
wadliwie działało webasto

http://www.straz-jawor.pl/index.php?opti...&Itemid=36

Pozdrawiam ..
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155 sharanista 260 157,467 20-10-2022, 15:19
Ostatni post: M@niek01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości