Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5Z-F naprawa.
#41
No a u mnie diagnoza - padnięty sterownik czyli standard ;(
Rozważam naprawę sterownika (ok 300-400ł) ale zastanawia mnie jak długo po naprawie będzie ok. - przerabiał ktoś ten temat?
Za dobrej opinii te piece (d5z-f) nie mają a zrobiłem w nim wszystko (czyszczenie, uszczelki nowe, itp.) i szkoda by mi było go się pozbywać kosztem downgradu do starszego hydronica (i tak musiałbym go zakpić)...

Jak Ci się uda ścisnąć gumowe przewody przed i za piecem to ucieknie ci tylko trochę płynu. Po wyciągnięciu pieca wsadzasz rurkę i jest ok. Bez ściskania jak się pośpieszysz to też da radę. Lepiej małe opakowanie borygo miej w zapasie Wink
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




#42
Dzieki sk4000 planuje jak tylko wrócę zabrać się za to bo szkoda przepalać na krótkich trasach...

A zima idzie ...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#43
sk4000 przeczytaj mój pierwszy post tego tematu wszystko opisuje.
Ja zamówiłem nowy sterownik koszt 510 +23%vat .

A ha i panowie proszę posty na temat danego tematu a nie zaśmiecać watek. Jeszcze raz i owoc. Anie mam problem z innym dogrzewaczem to sru do tego tematu. Tak być nie może.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#44
Znalazłem trochę inne rozwiązanie a właściwe nasz nowy kolega STEAFANO, który udziela się baaardzo na forum m.in. forda galaxy.
Mianowice przerabia coś w piecu D5Z-F i montuje w nim sterownik z D5W który nie jest taki awaryjny.
Też zastanawiałem się na nowym sterownikiem ale po przeczytaniu kilkunastu for odpuściłem sobie.
U mnie ten plastik na sterowniku był tak zniszczony że można było palcem dziurę zrobić.
Zobaczę jak się ten system od Stefano sprawdzi - daje na to 12 miesięcy gwarancji.
Czekam właśnie na paczkę i montuje w przyszłym tygodniu.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#45
(25-11-2011, 13:12)sk4000 napisał(a): Zobaczę jak się ten system od Stefano sprawdzi - daje na to 12 miesięcy gwarancji.
Czekam właśnie na paczkę i montuje w przyszłym tygodniu.
dobry pomysł a jakie koszty ?

Może ja też się skusze.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#46
W zależności czy oddasz mu swój stary w granicach 500-700 za cały piec z gwarancją!
Naprawia też inne rzeczy typu pompki obiegu wody, paliwa, itp., itd.
Znajdziesz go u nas na forum - login Stefano ze znaczkiem VW jako avatar.
Jako że użytkuje Sharana 2001 mam nadzieję że wkręci się ze swoją wiedzą i u nas.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




#47
sk4000 a ty czemu swój na allegro wystawiasz, pisałeś że tylko sterownik bedziesz wymieniał z innego.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#48
On mi wysyła kompletny PRZEROBIONY piec taki jak mój ze sterownikiem z D5W a ja swój mu odsyłam i on mi zwraca cześć kasy.
Coś tam musi przerobić w samym piecu więc to nie jest tak że kupisz sam sterownik i podmienisz.
A wystawiłem z nadzieją że pójdzie za lepszą kasę.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#49
ok wszystko jasne
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#50
1. pytanko:
Czy pompa paliwa przy tych piecach jest regulowalna?
Da się w niej zwiększyć/zmniejszyć dawkę paliwa?
Jak tak to jak?

2. pytanko:
W którym miejscu (do czego) jest przykręcony uchwyt pompki paliwa?
Jak ma ktoś foto albo rysunek z etki to poproszę.

był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155 sharanista 260 157,314 20-10-2022, 15:19
Ostatni post: M@niek01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości