Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane
Ja chciałem założyć tempomat do silnika 1.8T AEB, ale okazało się, że przepustnica jest na lince (nie ma elektronicznej regulacji przepustnicą pedałem) i trzeba by dużo gratów dołożyć, bo tempomat "mechaniczny".

Więc jeśli masz przepustnice na lince (zbyt krótko miałem AWC silnik, żeby to określić), to się nie uda w rozsądnych pieniądzach.
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz




juniorbhm napisz do użytkownika koleś ja brałem od niego wiązkę do mojego sharana i wszystko działa.Jak masz pedał gazu na potencjometrze to powinno działać.
Odpowiedz
przy silniku awc da się bo ja zakładałem.
kupiłem wiązkę na allegro i nową manetkę zamiennik i już kilka lat ekstra działa
jest wątek o tym na forum
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
(16-02-2017, 22:48)juniorbhm napisał(a): wznawiam temat ... czy do 1.8T 2004 sharan da się dołożyć manetkę z tempomatem ? jeśli tak to co mi będzie potrzebne. Chciałbym aby wypowiedzieli się Ci co to montowali a nie słyszeli tylko ...
Da się jak wyżej kolega napisał. Ja robiłem w tym silniku.

Potrzebna manetka i wiązka. Roboty na około 1h. Jak Ci się chce przyjechać z KRK na Śląsk to zapraszam. Wszystkie części mam.


Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
Witam. Zamontowałem tempomat w sharanie 2004. Tempomat działa az w czasie jazdy przestał działać. Na liczniku kontrolka tempomatu włącza się.
Na komputerze brak błędów. Manetka sprawdzona i czujnika nad pedałami w blokach 6 i 22 i wszytko działa. Połączenie z sterownikiem sprawdzone i wszytko ma styk.
Gdzie szukać przyczyny?




Jest już 3 strony o tematyce tempomatu tylko poszukać.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...t=tempomat
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...t=tempomat
Odpowiedz
Witam.

Jeżeli wszystko jest dobrze z tempomatem, jak twierdzisz, to jedyna możliwość jego nie włączenia, to błędy w sterowniku silnika, bądź "niedomagania" silnika wychwytywane przez sterownik ale nie zapisane jeszcze jako błąd, no oczywiście na końcu zostaje możliwość uszkodzenia któregoś ze sterowników, w co wątpię. A tak na marginesie, czytając Twoje wątki, to mam wrażenie, że strasznie tajemniczy ten Twój samochód Wink, wszystko jest dobrze, a nic nie działa Smile. Posprawdzaj wszystko dobrze jeszcze raz, bo prawdopodobnie, w każdym z Twoich przypadków jest jakiś pierdół. Jak byś podał jakieś szczegóły/parametry tego co sprawdziłeś to byłoby nam łatwiej, bo może dla Ciebie jest dobrze, a tak na prawdę to może być źle.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Samochód jest niedawno kupiony. Tempomat został niedawno założony i działał. W czasie jazdy przy włączaniu świateł drogowych się wyłączył. Teraz jedynie świeci się kontrolka ale nie utrzymuje prędkości.
Czujnika nad pedałem sprzęgła i hamulca zmienia wartość na vagu. 12 volt Po zapłonie jest podłączone. Przejście pomiędzy sterownikiem a manetka jest. Klawisze na manetce zmieniają wartości na vag.
Potem dokładnie podam jakie wartości
Odpowiedz
Witam.

Jeżeli stało się to po przełączeniu świateł, to prawdopodobnie masz przewody/styki w samej manetce przełamane/urwane, bądź zwarcie. Gdzieś na początku tego wątku, chyba więc nie będę powtarzał, jest schemat zrobienia tempomatu na zwykłych włącznikach więc możesz tak zrobić, żeby pominąć/wyeliminować manetkę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Po wymianie manetki tempomat zaczął działać. Dzięki za pomoc
Odpowiedz
Witam serdecznie, jesatem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc Big Grin, posiadam sharana 1.8 t 2001 rok i chcialem zalozyc tempomat , duzo szukalem na forum i znalazlem wiele odpowiedzi co do disel i troche do 2.0 benz.a do 1.8T nie Huh, prosze o pomoc w podlaczeniu do ECU , jakie piny itd
Z góry Pieknie Dziekuje
POzdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,094 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 394 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
Shocked Aktywacja MFA od 00'-montaż manetki,spalanie sharanista 175 174,697 12-05-2022, 00:06
Ostatni post: petec
  Tempomat i predkosciomierz qnik33 0 431 24-02-2022, 15:14
Ostatni post: qnik33
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,973 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,344 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
  Rozrusznik - wszystko z nim związane maciek-basia 111 20,474 11-02-2021, 20:58
Ostatni post: Piter1028
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,682 26-08-2020, 13:07
Ostatni post: gilas
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 37,134 02-04-2020, 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Nie działa tempomat i zmiana funkcji komputera Gutecky 3 1,272 09-03-2020, 15:43
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości