Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz antenowy gdzie?
#1
Witam

w którym miejscy znajduje się w sharanie zasilacz antenowy? Jak się do niego dobrać? Bo w moim RNS 510 pokazuje że obydwie anteny są off. I nie wiem czy przypadkiem nie uszkodzone mam te wzmacniacze. Antenę mam w szybach.



Załączone pliki Miniatury
   
Sharan 7n
2011
CFGB 170 KM
Odpowiedz




#2
Wzmacniacz antenowy znajduje się pod podsufitką mniej więcej na wysokości złączki wychodzącej z podsufitki do szyby.
Istnieje pewien problem z owym wzmacniaczem a właściwie pomiędzy radiem montowanym fabrycznie a niefabrycznym (opisywałem to już w innym temacie). Zasilanie owego wzmacniacza w radiach fabrycznych realizowane jest poprzez kabel antenowy w niefabrycznych niestety nie.
Czy RNS 510 jest fabrycznym radiem?
Odpowiedz
#3
To jest oryginalne rns ale dokładne przeze mnie.
Sharan 7n
2011
CFGB 170 KM
Odpowiedz
#4
RNS według mojej wiedzy ma dwa gniazda antenowe FM radiowe i TMC komunikaty drogowe realizowane przez system Traffic Management Control który w Polsce prawie nie działa.
Ten problem występuje od początku czy pojawił się z czasem?
A jak wyglada sprawa z kodowaniem?
Odpowiedz
#5
Radio założyłem wczoraj. Wcześniej miałem rns315 wersję amerykańską. Czekam narazie na kabel vcds. I nie mogę nic zakodować.
Sharan 7n
2011
CFGB 170 KM
Odpowiedz
#6
Sprawdź czy w gnieździe antenowym występuje +12 choć antenę powinien wykryć bez tego zasilania. Nie pomyliłeś przypadkiem gniazd antenowych ze sobą? Złączka na szybie jest czysta?
Odpowiedz




#7
Ale to jest fakra taka podwójna. To też można odwrotnie założyć? A pozostałe sprawdzę jutro. Z rana.
Sharan 7n
2011
CFGB 170 KM
Odpowiedz
#8
Wtyku fakra odwrotnie nie założysz ;-) ale czy nie było jakichś przeróbek do wersji amerykańskiej? Są tam zastosowane obecnie przejściówki?
Odpowiedz
#9
Nie. Żadnych przeróbek nie widać. Wezmę rano miernik i sprawdzę. Z wyjścia antenowego w radiu powinno wychodzić 12.prawda? I poszukam wzmacniacza czy tam dochodzi prąd.
Sharan 7n
2011
CFGB 170 KM
Odpowiedz
#10
Jeszcze jedno pytanie pomocnicze ;-) czy radio wymaga adaptacji i wpisywania kodu pin?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ukryte odcięcie zapłonu - gdzie zamontować/w co się wpiąć wojtexj23 17 4,141 21-09-2020, 23:15
Ostatni post: Piątek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości