Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Specjalista, części do dogrzewaczy
#11
to jedz do elektryka jakiegos i powiedz ze chcesz by ci to przerobił na postojowe i tyle. Nie wiem czego oczekujesz. Mowie ci co trzeba zrobic by miec rozbudowane a jeszcze żle jest. To moze ja przyjade i Ci zrobie tą rozbudowe do ogrzewania postojowego co?? Nie masz pojecia jak to zrobic to płać komuś kto to ogarnia i tyle.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Ja jestem z okolic koszalina,ale pojecia nie mam,jedynie co możemy razem poszukac fachowca co nam zrobi ogrzewanie może będzie taniej,bo ja jestem zainteresowany,p
Odpowiedz
#13
"Normalny " czyli uczciwy elektryk podłączy wszystko w całość + założenie pompki obiegowej cieczy przy piecyku za max.100 zł.Pompka + sterowanie z pilota + jakieś drobne podzespoły + koszt założenia
zamkniesz w max. 350 zł.Myśle że to nie dużo za wygodę zdalnego sterowania pełnym postojowym ogrzewaniem.Samemu wykonując zaoszczędzisz 100-120 zł.
Odpowiedz
#14
(14-11-2011, 21:58)wesol napisał(a): to jedz do elektryka jakiegos i powiedz ze chcesz by ci to przerobił na postojowe i tyle. Nie wiem czego oczekujesz. Mowie ci co trzeba zrobic by miec rozbudowane a jeszcze żle jest. To moze ja przyjade i Ci zrobie tą rozbudowe do ogrzewania postojowego co?? Nie masz pojecia jak to zrobic to płać komuś kto to ogarnia i tyle.

Nie nakręcaj się, przecież właśnie szukam kogoś, kto to zrobi za pieniądze.
Nie mam pojęcia o samochodach i nie będę w nich grzebał ale nie chcę też żeby ktoś przypadkowy bez doświadczenia robił eksperymenty na moim samochodzie - mam niemiłe wspomnienia. Dawno temu jeden dzięcioł zakładał mi odcięcie paliwa w starym dieslu i zamontował elektrozawór, który żeby być zamknięty cały czas potrzebował zasilania. Rano coś mnie tknęło i zajrzałem pod maskę, zawór był tak gorący, że nie dało się go dotknąć ręką, fajnie, że się samochód nie zapalił.

Radek
(14-11-2011, 22:51)krisb napisał(a): Ja jestem z okolic koszalina,ale pojecia nie mam,jedynie co możemy razem poszukac fachowca co nam zrobi ogrzewanie może będzie taniej,bo ja jestem zainteresowany,p

Bardzo chętnie.
Właśnie znajomy mi mówił o jakichś magikach z Niegoszczy, podobno świetni fachowcy od VW, od lat serwisuje u nich T5.
Jak się dowiem to dam znać.

Radek
Odpowiedz
#15
pompka wody az taka tania nie jest. 120 kosztuje uzywka cos kolo 200 kosztuje nowa. To najdrozszy element potrzebny nam do ukladu. Poza tym 4 diody najlepiej cos kolo 6 amper plus np centralny zamek z allegro za 50 zl. Kabelki moga byc od tego centralnego uzyte.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
120 zł za oryginalną, używaną pompkę bezszczotkową ,hermetyczną firmy Pierburg to nie jest drogo.Nowa taka kosztuje dużo więcej .Przestrzegam przed zakupem "zamiennika "tej firmy ( cena ok.140 zł)można się zdziwić a reklamacja to już porażka.Można poświęcić troche czasu na śledzenie aukcji i sie trafi okazja używka za 70 -100 zł.Można założyć pompkę firmy Bosch taką szczotkową (ok.60 zł)ale nie wiem ile wytrzyma w warunkach pod autem.Centralny też powinien być z jakimś przyzwoitym zasięgiem.Ja osobiście zakupiłem radiolinie 150 zł (chyba ze średniej półki) i zasięg w linii prostej to ok.150 metrów.W zabudowie (dom,budynek) bez problemu ok.50 metrów.Naprawdę warto się potrudzić i na własną rękę stworzyć instalacje pod postojowe.( oczywiście z ewentualną pomocą elektryka).
Odpowiedz




#17


Bardzo chętnie.
Właśnie znajomy mi mówił o jakichś magikach z Niegoszczy, podobno świetni fachowcy od VW, od lat serwisuje u nich T5.
Jak się dowiem to dam znać.

Radek
[/quote]

ja też będe szukał ,jak coś będe wiedział to napisze,ale podzespoły do ogrzewania proponuje kupic na przykład na alegro,żebyśmy kupili sieredniej marki , jak napisał Dominik,jedynie dac do złożenia,p
Odpowiedz
#18
Problem z moim D3WZ powrócił.Spaliła się świeca więc ją wymieniłem na nową -dogrzewacz pochodził tak ze 3 tygodnie i znów klapa.Kopci i kapie ropa.Zadzwoniłem do tego gościa i poradził mi bym wyciągną palnik i go dobrze przeczyścił lub jak to nie pomoże to wymiana na inny-używany.Potem złożył na nowych uszczelkach i powinno być ok.Faktycznie już 2-gi tydzień Eberek śmiga jak szalony.Wcześniej lekko podkapcał a teraz lecą czyste spaliny.Warto zadzwonić i zapytać bo facet ma sporą wiedzę na temat tych piecyków.
Odpowiedz
#19
Podacie może model tej pompki? Bo jak tylko 120zł kosztuje to chyba sam tez sobie rozbuduje. Chyba że jakąś inną znajde? Jaki przepływ powinna mieć? Jakieś konkretne wymagania?
Odpowiedz
#20
model dowolny byle na 12 volt była a nie na 24v. To czy uzyjesz szczotkowa czy bez to nie istotne bo to kwestia tylko tego czy bedzie dlugo sluzyc czy nie ale jak wymienisz w tej zwyklej szczotki na nowe i zabezpieczysz ją to posluzy takze wiele lat. Nie ma wymaganego przeplywu plynu bo i tak nie jest istotny. Te pompki to gonią wode dość mocno wiec jest spory zapas przeplywu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Polecam części z Łupowa k/Gorzówa od Pana Krzysia. Tomasz Lublin 7 4,676 10-10-2023, 13:03
Ostatni post: Mark Ultra
  Różne części sga wesol 0 1,291 22-10-2019, 19:23
Ostatni post: wesol
  wszelkie części do SGA red 4 4,160 23-07-2017, 19:08
Ostatni post: andrew7800
  Kupuj części do VW w sklepie iParts.pl marecki_name 14 9,287 29-11-2016, 16:03
Ostatni post: aerotwin
  Nowe części do samochodów. Sklep+warsztat(Szczecin). Niskie ceny pomidor 1 1,800 12-05-2014, 09:27
Ostatni post: jurekgo
  Polecam sprzedawcę części bamber 2 2,096 10-01-2014, 17:22
Ostatni post: bamber
  CZĘŚĆI UŻYWANE SGA szparag86 0 1,820 13-09-2013, 07:03
Ostatni post: szparag86
  Fotele do SGA oraz inne części daneczek76 0 2,376 24-11-2011, 10:52
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości