Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR
#31
nic nei kumasz poprostu ale nie kazdy musi. A jak masz tak ze ci ubywa 2 litry oleju od wmiany do wymiany czyli pwioiedzmy co 15 tys km a przybywa za to 1.5 litra ropy to masz chyba wynik prosty czy ci przeliczyć?? Przleicze ci 0.5 litra ubytku na bagnecie. Chodzisz i cieszysz sie a poprostu nie wiesz ze wcale nie jest dobrze. Daniel chyba wyraznie napisal ze PDki raczej od wymiany do wymiany wymagaja doewki. Jesli ubywa go duzo to jest zle. Jesli go nie ubywa to tez bym sie zainterwsowal.

Sam piszesz ze wymienilem ten neiszczesny EGR bo ci tam bruzdzilo olejem. To jak myslisz gdzie teraz ten olej co juz nie wylatuje otworkiem sie podziewa?? To olej z odmy w glownej mierze ale tez z tego co turbo popuszcza. To jak myslisz z odmy i z tyrbo po 10 czy 15 tys ile ma ubyc setka dwie a moze pieć setek?? Sciagnij sobei jakis waz dolotowy przed kolektorem dolotowym i zobacz czy jest tam sucho moze delikantnie zwilozone ze prawie suche czy moze jest tam mokry film olejowy...

Smieszysz mnie ze chesz odnotowywac takie ubytki na bagnecie po 100 ml. Powiedz mi ile masz w baku paliwa po wskazniku na szafie 27 litrów czy 29 litrów bo tak ches mi tu wlasnie pisać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#32
I zapewne sądzisz że gdyby przybyło mi 1,5 ropy to bym tego nie odnotował w żaden sposób prawda? wesol może czas się pogodzić z tym, że jednak nie jesteś najmądrzejszy i nie zawsze masz rację. Ja wiem co piszę, bo to widzę / obserwuję, Ty piszesz coś czego nie widzisz / nie obserwujesz.

Jeśli smieszy ciebie sytuacja że po 100 km jest ubytek na bagnecie no to cóż - bez komentarza bo szkoda słów.
Odpowiedz
#33
jeszcze raz ci napisze bo nie czytasz ze zrozumieniem. ubywa ci 2 litry oleju a pryzbywa 1.5 litra. Czyli na miarce ubywa ci pol litra. CO odnotowujesz?? że ubylo ci zaledwie pol litra co nie czyli prawie nic bo jak miales na maxa na miarce to masz mniejwiecej pomiedzy kreskami na bagnecie. Cieszysz sie ze nie ubywa a jak jest w rzeczywistosci?? Pamietaj ze masz sielnik na PD i ropa sie moze lac do motoru prze uszczleki na pompkach tak samo jak po gladziach cylindrów tez dostaje sie ropa w mniejszej badz wiekszej ilosci.

Wez sobie np fiata bravo albo brewe z silnikiem 1.2 czy 1.4 w benzynie i posmigaj troche i zobaczysz ze oleju moze przybyc a jak otworzysz korek wlewu oleju to smierdzi benzynka jak diabli. Czemu taki przylad bo takie motor keidys miala żona i te silniki wlasnie mocno cierpia na ta dolegliwosc tak jak na to ze wycieraja sie walki rozrzadu wiesz czemu bo zatyka sie pajak od ukladu olejowego. Nie pisz mi ze czegos nie wiem bo wiem 100 razy wiecej np od Ciebie. Taka jest prawda czy sie z tym zgadasz czy nie.

Zalej do tego auta oleju pod max i smigaj az sie zapali pomaranczowa kontrolka ktora inforuje ze silnik ma malo oleju czyli mozesz jeszcze jechac ale w najblizszym czasie uzupelnij oliwe tak jak kontrolka rezerwy paliwa ktora cie informuje bys szukal stacji CPN.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#34
Za przeproszeniem, ja o krowie a ty o rowie. Ja piszę że mi ubywa i to drastycznie. Nie obchodzi mnie to ile ropy w tym samym czasie przybywa bo UBYTEK a nie PRZYBYTEK jest widoczny. Może w tym czasie co ubyło 300 ml oleju przybyło 30 litrów ropy - guzik mnie to interesuje. Ubytek jest widoczny i tyle. A ropą nie śmierdzi po odkręceniu korka.
Odpowiedz
#35
ropa ci smeirdziec nie bedzie. Widzisz i juz nie wiesz o czym mowa bo nigdy zadnego CR nie miales na pdonosniku.

Jaki jest ten ubytek to ciagle próbuje sie dowiedziec tylko mi nie pisz ze ci setk auciekla na 100 km bo zaraz jeszcz ebedziesz mi pisal ze ci ubylo 20 ml po 20 km. Normalnie jaja sobie robisz. Ja Ci mowie zrob ze 5 tys km i zobaczymy czy ubylo cos czy nie czy zapalila sie do teog czasu kontorlka pomaranczowa oliwy czy nie. Inaczje ten temat nie ma kompletnie sensu. To nie APTEKA!
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#36
Czyli twierdzisz że robie sobie jaja pisząc że po 100 km i całonocnym postoju ubyło 3 mm na bagnecie? To już chyba wesol lekka kompromitacja z twojej strony wciskając komuś że nie wie co piszę, mimo że to widzi.

Na przejechanie 5 tys km to ja potrzebuje 1,5 roku Big Grin
Odpowiedz




#37
raventes, wesol dobrze tobie radzi i tłumaczy. Poczytaj ze zrozumieniem Wink
seat alhambra 1,8T
Odpowiedz
#38
to sprzedaj auto w takim wypadku. Inaczej to ja tez nie widz sensu by sie przejmowac skoro i tak nie dolejesz oleju wcale bo po roku czyli jakies 3 tys km musisz wymienic olej.
A jak sprawdzac poziom oleju to miales napisane a jak lubisz robic wywrotowo to co ja moge ci poradzić. Sprawdza sie na cieplym nie po nocnym postoju a chyba teog nie rozumiesz poprostu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#39
Póki co to nic nie radzi tylko wciska mi kit że nie wiem co piszę Smile A pisze to co obserwuje.

wesol a praw fizyki nie znasz? Nie wiesz że ciepły płyn zwiększa swoją objętość? A skoro tak pięknie podawałes mi przykłady z matematyki, to teraz ja ci podam. Skoro na 100 km bierze 300 ml, to na 1000 km weżmie 3 litry. To chyba logiczne. No chyba że znowu stwierdzisz ze jaja sobie robię pisząc te proste działanie matematyczne.
Odpowiedz
#40
Poprostu zle mierzysz caly czas to ci usiluje wytlumaczyc.
Zaraz bedziesz pisal ze temp na szfie masz 88 stopni albo 91. JAk tam nie ma takiej skali. To jest tak umownie tylko czyli zimny, cieply i goracy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 44,108 15-03-2024, 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? m-blue 7 1,181 25-05-2023, 18:15
Ostatni post: Niemago
  [AUY] Po wymianie filtra paliwa auto gaśnie. PILNE karoldg 26 7,470 20-02-2023, 12:06
Ostatni post: cezio
  sharan 2.0 TDI BRT- naprawa/uszkodzona pompa oleju andrz6 26 28,978 30-01-2023, 12:04
Ostatni post: wesol
  Ropa w oleju Biedron24 3 1,038 05-04-2022, 14:51
Ostatni post: wesol
  Problemy po wymianie filtra paliwa fotofloresy 3 1,344 19-03-2021, 15:31
Ostatni post: wesol
  Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju? marecki_name 19 28,925 23-10-2020, 20:46
Ostatni post: Mazur1908
  AUY - problem po wymianie/regeneracji turbo kowalwalcz 33 9,413 20-11-2018, 09:06
Ostatni post: wesz82
  Rozszczelnienie turbiny/wyciek oleju jp4321 9 6,174 23-09-2018, 13:27
Ostatni post: wesol
  Ciśnienie oleju - za duże toma126 8 3,913 31-03-2018, 15:10
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości